Nová řada spínačů Levit®

Designová řada spínačů Levit® z dílny ABB s.r.o., Elektro-Praga je horká novinka letošního roku. Základní návrh této řady vzešel z rukou předního českého designéra a vizionáře Jana Čapka, který se zapsal do povědomí široké veřejnosti ztvárněním PET obalů na známé minerální vody i pivním sklem největšího českého pivovaru. Finální vzhled byl vyladěn ve spolupráci J. Čapka s vývojovým oddělením a produktovým marketingem ABB.

Levit® má mnoho tváří. Může být jak elegantní, tak nadčasový, ale i hravý a individualistický. Levit® je pestrost čisté moderní linie s širokou škálou barevných kombinací. Zcela jistě najde své uplatnění v mnoha směrech architektury. Jak v bytové oblasti, tak v moderních prostorách kanceláří, zábavních center, hotelových zařízeních. To vše z něj činí design velmi univerzální.

Vznášející se design

Základní rys tohoto designu je především v tom, že rámečky a kryty přístrojů jsou složeny ze dvou dílů/vrstev, čímž se dosáhlo toho, že se horní barevné plochy vznášejí, či pro milovníky cizích slov levitují nade zdí jako létající koberec nad arabskou pouští. Navíc tento vznášející se design upoutá nejenom svým hranatým charakterem, ale i širokou barevnou škálou s až nepočitatelným množstvím barevných kombinací.

Spínače Levit® z bočního pohledu v barvách: bílá, macchiato, žlutá na různých podkladech

Barevné kombinace

V základní verzi je v nabídce 11 barevných kombinací počínaje standardní bílou přes odstíny kávové a metalické až po pastelově svítivé barvy. Tyto základní kombinace se dají rozdělit do tří skupin, a to podle toho jakou barvu mají spodní díly u dané horní barvy. Pro milovníky klasiky s konzervativním přístupem jsou připraveny kombinace bílá, šedá, slonová kost a macchiato na bílém podkladu.

Pro moderní masové instalace je určena kombinace bílá/ledová bílá. A nakonec je tu 5 základních kombinací pro pestré, odvážné, architektonické a techno instalace: bílá, žlutá, červená, zelená a metalická barva onyx na spodních dílech v kouřové černé. Tyto kombinace upoutají všude, kde se objeví.

Barevná škála vypínačů Levit®

Nové možnosti

Hlavní umění designu Levit®spočívá nejenom v pestrých barvách a univerzálním designu, ale také hlavně v možnosti kombinovat spodní díly s horními v divokém reji barev. Rádi byste červeno-bílý více rámeček? Není problém, možnosti jsou neomezené. Stačí si zakoupit červený rámeček, bílý výměnný díl krytu rámečku nahradit za stávající, a designová hra s vypínači může začít. Pořídili jste si třeba oranžovou a po dvou letech se chcete vydat jinou barevnou cestou? Nevadí. Vyberte si novou barvu vrchního krytu rámečků, vypínačů a dalších přístrojů, sejměte původní barvy a nacvakněte nové výměnné díly krytů ve zvolené barvě.

Moderní elektroinstalace

V designové řadě Levit® najdete veškeré přístrojové vybaveni, které je potřeba pro moderní elektroinstalaci – spínače všech řazení s orientací i signalizací řešenou LE diodami, žaluziové spínače, datové zásuvky, televizní zásuvky, ale i moderní kryty pro HDMI, či USB zásuvky.

Nezapomněli jsme ani na moderní elektronické přístroje, které dnes již nemohou chybět v žádné elektroinstalaci, jako jsou krátkocestné a otočné stmívače včetně verzí pro LED zdroje, digitální termostaty, pohybové senzory a FM rádio do zdi.

Levit® macchiato/bílá – spínač + zásuvka v dvojnásobném vodorovném rámečku
Levit® s dvojnásobným rámečkem v barvách žlutá/kouřová černá

Prodej designu Levit® byl zahájen 1. 5. 2014 spolu s dalšími novinkami ABB pro letošní rok.

Více informací najdete na webové stránce www117.abb.com.

Autor: Ing. Michal Bavor
Foto: Archiv firmy