Nová řada účinných a úsporných vzduchových clon ESSENSSE

Evropský lídr na poli vzduchových clon společnost 2VV inovuje své portfolio a přichází na trh s novinkou, která se může chlubit tichým, levným a v podstatě bezúdržbovým provozem. Pod názvem ESSENSSE představuje novou generaci úspěšných a oblíbených vzduchových clon Economic A, Economic B a Optimal s moderním a intuitivním ovládáním.

Řadou clon ESSENSSE firma 2VV uvádí další generaci vysoce efektivních a současně úsporných zařízení, které nabízejí jak vysoký výkon a sníženou spotřebu energie, tak i nízkou hlučnost. Řada vzduchových clon ESSENSSE je ve své kategorii velmi atraktivním výrobkem, který se může pochlubit řadou inovací a unikátních technologických řešení.

Klíčové parametry této clony jistě ocení každý její uživatel, jedná se totiž o vzduchový výkon, nízkou hlučnost, atraktivní design a moderní intuitivní ovládání.

Nová vzduchová clona ESSENSSE 150 VR

Dělení podle výkonu

Vzduchová clona ESSENSSE je nabízena ve třech typech dle výkonu (A, B, C) v provedení elektrická, vodní, studená1) a ve třech délkách 1; 1,5; 2 m.

S vzduchovými clonami ESSENSSE je možné setkat se na různých místech, dle jejich typu. ESSENSSE A je primárně určena do malých obchodů a malých kaváren s doporučenou instalační výškou 2,2 m.

ESSENSSE A je primárně určena do malých obchodů a malých kaváren s doporučenou instalační výškou 2,2 m

ESSENSSE B, jejíž doporučená instalační výška je 3 m, je určena především pro použití v obchodech, restauracích a kancelářských budovách.

ESSENSSE B se uplatní například v kancelářských budovách

Vhodné prostory pro využití clony ESSENSSE C jsou místa s potřebou instalační výšky až do 4 m, jako například výrobní haly, administrativní budovy a obchodní centra.

Unikátní technologie

Výfuk = Straw System

Jedinečnost výfuku u clon řady ESSENSSE spočívá v nahrazení lamel technologií Straw System, která umožňuje nasměrování proudu vzduchu dle potřeb dané aplikace, a to v rozmezí 3–15 °. Straw System přináší také další nesporné výhody, jakými jsou vysoký vzduchový výkon, laminární proudění vzduchu a nízká hladina zvuku a hlavně zachování průtoku vzduchu. U podobných typů clon může totiž použití výfukových lamel a jejich natáčení způsobit výrazné snížení průtoku vzduchu a ztrátu clonícího efektu.

Nasávací kryt = FACE 2 in 1

Nasávací kryt FACE 2 in 1 je unikátní svou víceúčelovostí. V první řadě zabezpečuje dostatečný přísun vzduchu, je totiž ze 75 % otevřený a zároveň slouží jako filtr hrubých nečistot a prachu, který chrání vnitřní komponenty a současně také prodlužuje životnost clony. Jedná se tedy o způsob filtrace bez spotřebního materiálu. Každý uživatel také jistě ocení snadné čištění minimalizující náklady.

Elektrická a vodní verze

Vzduchové clony ESSENSSE jsou nabízeny ve třech variantách – studená, elektrická a vodní, přičemž elektrická verze je dále nabízena ve třech výkonových řadách G, E, F (F pouze u ESSENSSE B).

Elektrický ohřev je u této verze řešen drátkovými tělesy s technologií ZIG-ZAG, jehož největší předností je malý překmit – okamžitý náběh topného výkonu, kdy za 40 sekund je možné získat 100% výkon a při vypnutí potom také okamžité zchlazení. Z důvodu vyšší bezpečnosti je každé těleso osazeno vlastním provozním termostatem.

Vodní verze je vybavena dvouřadým vodním výměníkem z mědi a hliníkových lamel.

Modulová regulace

Bonusem u nové řady vzduchových clon ESSENSSE je modulová regulace, kterou si zákazník může zvolit ve verzi RF, nebo DM. Záleží tedy na každém, který typ ovládání mu bude lépe vyhovovat. Navíc je díky kompatibilitě modulů možné libovolně regulace, které jsou dodávány odděleně, zaměňovat.

Modulová regulace IR je ovládání nabízející dvoustupňovou regulaci ventilátoru.

Modulová regulace RF je ovládání fungující na bázi rádiové frekvence, které nabízí možnost párování až 60 clon. Tato regulace umožňuje svému uživateli použít vždy jeden stupeň ohřevu a dvoustupňovou regulaci ventilátoru. RF regulace pochopitelně nabízí možnost silového připojení dveřního kontaktu a pokojového termostatu. Součástí modulu je kompaktní bezdrátový ovladač, který v otevřeném prostoru umožňuje ovládání clony až z 30 m vzdálenosti. Pro regulaci vodního ohřevu doporučuje společnost 2VV použití ventilu TV 1/1-1.

Modulová regulace DM je poněkud sofistikovanější verze regulace, která nabízí třístupňovou regulaci ventilátoru a jeden stupeň ohřevu u vodní verze. Pro elektrickou verzi je u této regulace jeden stupeň ohřevu navíc, takže k třístupňové regulaci ventilátoru má ještě dvoustupňovou regulaci ohřevu.

Ovladač DM modulové regulace

Samozřejmostí u této verze regulace je možnost připojení externích spínačů, jako jsou dveřní kontakt či pokojový termostat a oproti RF regulaci navíc také možnost připojení časového spínače. Modulová regulace DM umožňuje řetězení až 6 clon. Samotný ovladač je velmi atraktivního vzhledu se snadným dotykovým ovládáním a svou velikostí se může rovnat například s běžným vypínačem. Hlavními vlastnostmi ovladače DM regulace jsou diskrétnost a funkčnost.

Vzduchové clony ESSENSSE, stejně tak jako všechny výrobky společnosti 2VV, splňují normy ErP 2013 (Energy Related Product) a mají certifikát kvality TÜV, samozřejmostí je u těchto clon také tříletá záruka. Nová řada vzduchových clon ESSENSSE od společnosti 2VV nyní pokrývá široké spektrum komerčního využití a zároveň nabízí jednotné designové řešení pro všechny výkonové řady. ESSENSSE se navíc může pochlubit levným, tichým a v podstatě bezúdržbovým provozem a zároveň moderním a intuitivním ovládáním.

Autor: Helena Kejzlarová
Foto: Archiv firmy