Nové akumulátorové šroubováky 18,0 V

Koncem loňského roku Českolipský NAREX uvedl na trh dlouho očekávanou novinku, vrtací a příklepové akumulátorové šroubováky o napětí 18,0 V.

Tato nová řada „akušroubováků” vyniká nejen vysokým výkonem, díky silnějšímu motoru a robustní celokovové převodovce, která zvyšuje utahovací výkon stroje a prodlužuje jeho životnost, také celou řadou dalších praktických výhod. Šroubováky dosahují max. utahovací moment až 60 Nm. Vratcí i příklepové verze šroubováků jsou vybaveny 13 mm rychloupínacím sklíčidlem. Dvourychlostní převodovka umožňuje volbu optimálního rozsahu otáček v závislosti na druhu materiálu a charakteru prováděné práce. Verze ASP 18-2A má mnohostranné využití při vrtání do tvrdých nebo měkkých stavebních materiálů díky účinnému příklepovému mechanismu.

Výbava

Nové akumulátorové šroubováky jsou vybaveny elektronikou s ochranou proti přetížení, která chrání motor a prodlužuje jeho životnost, praktickým ukazatelem stavu baterie, novou inteligentní nabíječkou a samozřejmostí jsou i 2 Li-Ion akumulátory s kapacitou 1,5 Ah (nabíjecí čas cca 25 min) nebo 3,0 Ah (nabíjecí čas cca 45 min).

Další novinky

Další novinkou jsou i tzv. Basic verze. Jedná se o cenově výhodnější samotný stroj v systaineru, bez akumulátorů a nabíječky. Díky kompatibilitě všech nových akumulátorů, můžete za výhodnější cenu mít např. sadu příklepového šroubováku a rázového utahováku. Od prosince 2014 je možné zakoupit model ASP 18-2A v novém balení – SYSTAINER® T-LOC. Nový T-LOC poskytuje větší komfort, ochranu a přehlednost pro uložení strojů a příslušenství, systémové připojení pro další systainery včetně původních SYS® I-III první generace. NOVINKOU oproti původní verzi je multifunkční, ergonomicky tvarovaný otočný zámek LOC, který zjednodušuje manipulaci a přepravu. Jednoduchým pootočením lze systainer spojit s dalšími nad sebou nebo jej otevřít.

Ochranu strojů a uloženého příslušenství proti poničení zaručuje univerzální pěnová vložka ve víku. Promyšlená konstrukce jednotlivých dílů absorbuje velká zatížení a zvyšuje tak odolnost proti poškození. Příprava na posuvné zámky SYS umožňuje plnohodnotné připojení systainerů první generace. Ergonomicky tvarované vyklápěcí držadlo s otvory pro připojení pomocného transportního popruhu dokonale padne do ruky. Nosnost držadla je do 50 kg. Boční popisové okénko zlepšuje orientaci a usnadňuje ukládání a přepravu.

Více informací se můžete dozvědět u specializovaných prodejců nebo na www.narex.cz.

Autor: Irena Šimková
Foto: Archiv firmy