Nové betonové střešní tašky Mediterran

Společnost Mediterran CZ s.r.o. působí na trhu v České republice od května 2007. Za tuto poměrně krátkou dobu se betonový střešní systém Mediterran dostal do povědomí odborné i laické veřejnosti. Řada pěti druhů střešních krytin je chráněna proti vlhkosti a znečištění povrchovou úpravou ColorSystem.

Každým rokem přichází společnost s něčím novým. Na podzim roku 2007, ihned na počátku svého působení na českém trhu, přišla s novým typem střešní krytiny, taškou Zenit. Tím byl stávající počet druhů střešních krytin doplněn na pět: Standard, Danubia, Coppo, Rundo a Zenit2).

Na podzim roku 2008 na trh uvedla novou povrchovou úpravu ColorSystem u svých střešních tašek Danubia, Coppo, Rundo, Zenit a původní povrchovou úpravu z těchto typů zavedla na svou řadu Standard. Tím byla zvýšená ochrana barvy všech střešních systémů firmy Mediterran. Obliba a prodej betonových střešních tašek každým rokem stoupá, v loňském roce se prodalo 400 tisíc m2.

Nová taška Zenit Břidlice

Na letošní výstavě Střechy Praha představila společnost Mediterran CZ s.r.o. novinku na trhu střešních krytin Zenit Břidlice. Jedná se o velmi elegantní a výraznou tašku černé barvy s nerovným povrchem, který připomíná břidlicovou tašku. Taška je vhodná pro všechny typy objektů. Technologie výroby je stejná jako u všech ostatních tašek společnosti Mediterran, které jsou zhotoveny z probarveného betonu. Samozřejmostí je ColorSystem, který zajišťuje ochranu proti vlhkosti a znečištění. Prach na hladkém povrchu tašky neulpívá a déšť jej splachuje. Touto úpravou je docíleno, že si střešní tašky zachovají svůj původní vzhled bez postupného zešednutí.

Taška Zenit cihlově červená
Nová střešní taška Zenit Břidlice

Zenit Břidlice zaujme zákazníky, kteří rádi experimentují a upřednostňují extravaganci. Tato taška je dokladem vysokého standardu, kde je kladen důraz na kvalitu a eleganci. Patří sice mezi dražší, ale exkluzivní tašky, její koupí získáte krytinu, která je opravdovým skvostem.

Krytina Standard Vlčanka

V září loňského roku uvedla společnost na trh taškuVlčanka, jedná se o nový typ z řady Standard. Vlčanka se vyznačuje přirozeností, jednoduchostí a elegancí. Kromě těchto předností má vysokou užitnou hodnotu a je použitelná na různé typy střech. Originalita Vlčanky spočívá v jejím tvaru, použitých materiálech a výjiměčné garantované kvalitě. Jedná se o skvělou inovaci, která je unikátní svojí bronzově skořicovou barvou.

Betonová střešní taška Standard Vlčanka

Tašky Vlčanka poskytnou každé budově harmonický a komfortní vzhled. Tento produkt v sobě spojuje požadavky na vysokou kvalitu a výhodnou cenu (18 Kč/ks bez DPH) a je vhodný jak pro novostavby, tak pro rekonstrukce.

1 Zpracováno z tiskových podkladů firmy
2 Viz Tradiční betonové tašky v novém kabátě, Stavenictví a interiér č. 6/2008, www.stavebnictvi3000.cz/c2700 a ColorSystem – odolná povrchová úprava betonových střešních tašek, Stavebnictví a interiér č. 1/2009, www.stavebnictvi3000.cz/c2968
Autor: Ing. Hana Solařová
Foto: Archiv firmy