Nové možnosti saunových lázní

Společnost Dyntar, která působí na českém trhu již šestnáct let, dodává sauny pro privátní i veřejné užití, sauny interiérové (samostatně stojící kabiny či vestavěné sauny) i exteriérové, jež jsou vhodným doplňkem zahrad a venkovních bazénů.

Také již více než šest let firma v naší republice zastupuje finskou značku SAWO, jejíž designově zdařilá celonere zová topidla osazuje včetně doplňků do všech saun. Představujeme několik novinek z této řady.

Digitální regulace topidla SAWO COMBI

Horkou novinkou je nejnovější regulace RTS 03 steam pro ovládání topidla SAWO COMBI s parním vyvíječem. Jedná se o finské saunové topidlo z dvouplášťového nerezového plechu s integrovaným vyvíječem páry.

Saunové topidlo SAWO COMBI

Exkluzivní externí digitální regulace RTS 03 steam umožňuje nastavení provozu sauny na suchou, vlhkou, mokrou a parní. Obsah zásobníku na vodu je 5 litrů.

Topidlo je vybaveno kamennými kalíšky na tekuté aromatické přísady. Součástí regulace jsou dvě čidla (teploty a vlhkosti).

Topidlo IKI s velkým množstvím lávových kamenů zaručuje unikátní saunový zážitek

Saunové topidlo IKI

Mimořádný design saunových topidel IKI s velkým množstvím lávových kamenů zaručuje naprosto unikátní saunový zážitek. Saunová lázeň zůstává po dlouhou dobu stále příjemná, protože vzduch není vysušen a díky vlhkému klimatu – značné páře, je zajištěna bohatá přítomnost kyslíku. Saunový zážitek může být umocněn poléváním topidla buď ze shora nebo z boku.

Topidlo SAWO NIMBUS s designově řešenou kombinací kamenů

Poléváním ze shora je docíleno vyššího mocného pocitu tepla, poléváním z boku je docíleno pocitu tepla jemnějšího, mírnějšího s vyšší vlhkostí. Tento typ topidla je vhodný i pro komerční využití v saunách umístěných v hotelích apod. Topidla díky svému malému průměru zaberou v kabině minimální prostor. Kapacita lávových kamenů je ale přesto 70–240 kg.

Velké množství kamenů zaručuje mocný, na kyslík bohatý saunový zážitek.

Celonerezová topidla SAWO ALTOSTRATUS

Celonerezová topidla

Finské celonerezové topidlo SAWO CUMULUS se speciálními vloženými kameny umožňuje rovnoměrný přenos tepla a vytvoření jemné páry při polévání – parních nárazech. Obsahuje integrované kalíšky na esence. V nabídce je provedení 4,5; 6,0 a 9,0 kW.

Celonerezové topidlo SAWO CUMULUS se speciálními vloženými kameny

K dalším výrobkům z řady finských celonerezových topidel patří SAWO ALTOSTRATUS a NIMBUS s designově řešenou kombinací kamenů. Také zde umožňují speciální vložené kameny stálý rovnoměrný přenos tepla a při polévání – parních nárazech vytvářejí jemnou páru. Součástí obou topidel jsou také integrované kalíšky na esence. V nabídce je provedení 9,0; 12,0; 15,0; 18,0; 21,0 a 24,0 kW.

Autor: Petr Kalivoda
Foto: Archiv firmy