Nové možnosti skleněných prvků v interiéru

Stále se zvětšující obliba skla jak u tvůrců, tak i u uživatelů, spolu s dalším technologickým rozvojem přináší dobu, ve které sklo nabývá vlastností a možností, jež dříve byly výrobně i uživatelsky nemožné. Firma Frajt s.r.o. nabízí širokou škálu výrobků IMAGE GLASS určených pro zákazníky, kteří chtějí své interiéry obohatit o kouzlo skleněných prvků.

IMAGE GLASS je nová technologie nabízející nejen bezpečnostní kalené skleněné stěny, výplně, dveře a nábytkové díly, ale ploché sklo je navíc možno pojednat grafickými motivy dle vkusu a přání zákazníka. IMAGE GLASS je určena pro moderní interiéry do vstupních prostor, obývacích pokojů, kuchyní, koupelen, schodišťových zábradlí a všude tam, kde sklo pozvedne image bydlení.

Soukromé objekty

Možnosti IMAGE GLASS technologie jsou takřka neomezené. Chcete, aby vám v koupelně zurčel vodopád tropické říčky? Nebo aby se obývací pokoj změnil v lesní tišinu ve stínu jehličnatých velikánů? To vše a ještě mnoho dalších prostředí či nálad lze navodit pro pohodu a komfort vašeho bydlení.

Prostory odpočinku, relaxace a setkávání nemusí být jen spojením strohých stavebních dílů, potřebného nábytku a předmětů, které k životu potřebujeme, ale mohou vytvářet harmonické prostředí, které pozitivně působí na smysly a utváří celkovou harmonii osobnosti obyvatel.

Nadčasový materiál skla, který dotváří každý moderní interiér, je díky technologii IMAGE GLASS schopen vytvořit atmosféru, kterou pro intimní rodinný život upřednostňujeme v obývacích místnostech, studentských a dětských pokojích, v pracovnách, ložnicích a dalších částech bytů a rodinných domů.

Dělicí skleněné stěny, části nábytku, dveřní výplně, posuvné panely a další části interiérů mohou vhodně dotvářet styl bydlení. Kuchyně, koupelny, chodby, schodiště, vstupní prostory a další komunikační prostory lze zbavit sterilního typového vzezření a dát jim podobu atypického, nápaditého a pro život příjemného prostředí.

Komerční prostory

Neomezené tvůrčí možnosti se díky technologii IMAGE GLASS otevírají tvorbě komerčních, reklamních a prezentačních interiérů a instalací.

Fotografické motivy, neomezená barevnost i decentní černobílé varianty motivů, průhledné, poloprůhledné, neprůhledné grafické skleněné plochy, informační panely, vitríny, které je možno využívat i v nábytkových sestavách a doplňovat světelnými kreacemi, mají omezení snad jen v kreativitě designera.

Nábytkové sestavy ze skleněných dílů, které předčí vlastnosti klasických materiálů, co se týká údržby, životnosti i vizuálního účinku, se stávají nosiči informativního charakteru, marketingových sdělení, firemních vizuálních stylů a dotváří vizuální celek daného prostoru dle typu a funkce.

Designový vzorník IMAGE GLASS motivů se neustále rozšiřuje o originální aplikace, takže nabízí zajímavé grafické podklady pro všechny typy interiérů a exteriérů.

Autor: Daniela Frajtová
Foto: Archiv firmy