Vzhled oken či dveří opatřených novými fóliemi RENOLIT EXOFOL PFX Super-Matt připomíná matně lakované dřevo, přičemž jeho povrch zřejmě nejlépe vystihuje slovo sametový.
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Nové okenní fólie jako matně lakované dřevo

Společným jmenovatelem současného designu jsou matné barvy. Objevují se nejen v bytových interiérech, ale rovněž v automobilovém průmyslu a oblíbili si je také výrobci oken. Matná barva a na dotyk co nejpříjemnější povrch okenního rámu jsou běžnými požadavky ze strany architektů, respektive investorů. Čím „sametovější“ bude povrch nového okna, tím větší bude mít úspěch.

Na tuto skutečnost bezprostředně zareagoval i přední výrobce fólií, desek a dalších výrobků z plastu – německá firma RENOLIT. V nových produktech zkombinoval již dobře známou hloubkovou ražbu dřeva VLF s transparentní vrstvou PVDF. Nasadil tak v oblasti autentičnosti a originality plastových fólií laťku hodně vysoko, neboť nové fólie jsou prakticky nerozeznatelné od skutečného dřeva. A to napohled i pohmat.

Zvýšená odolnost a snadná údržba

Nová řada okenních fólií RENOLIT EXOFOL PFX Super-Matt představuje další posun v otázce kvality a designu při výrobě okenních rámů nebo dveří. Základem nové fólie je osvědčený neměkčený PVC RENOLIT EXOFOL PX, který byl doplněn vrstvou PVDF, jež se dříve objevila již u špičkového produktu RENOLIT EXOFOL FX. Tato plastová fólie s obsahem fluoru se chová podobně jako vrstva teflonu na pánvi. To v praxi znamená, že zlepšuje povrchovou ochranu a zvyšuje odolnost fólie vůči nečistotám a chemikáliím. Snadno se z ní odstraní dokonce i graffiti. „Prach a nečistoty nemají na sametovém povrchu šanci se usadit,” uvedl v této souvislosti vedoucí podnikatelské divize Stefan Friedrich. Údržba okenních rámů je tak velmi jednoduchá. Na čištění stačí voda, trochu mýdla nebo pracího prostředku, měkký kartáček nebo houba.

Okenní fólie RENOLIT EXOFOL PX i PFX nabízejí výjimečný design, maximální životnost i technickou vyspělost. Podobně jako ostatní fólie EXOFOL využívají i nové produkty technologii slunečního štítu (Solar Shield Technology), která chrání okenní profil před intenzivním slunečním zářením

Sametový dub

Vzhled oken či dveří opatřených novými fóliemi RENOLIT EXOFOL PFX Super-Matt připomíná matně lakované dřevo, přičemž jeho povrch zřejmě nejlépe vystihuje slovo sametový. Jako první se na trh dostávají čtyři dubové dekory v odstínech Honey Oak (medový dub), Ginger Oak (zázvorový dub), Pepper Oak (pepřový dub) a Weissbach Eiche (dub Weissbach). Dokonale autentický vzhled dubových dekorů zvýrazňuje detailně propracovaná a přitom originálně variabilní struktura dřevěných vláken.

Ochrana před slunečním zářením

Okenní fólie RENOLIT EXOFOL PX i PFX nabízejí vedle výjimečného designu také maximální životnost a technickou vyspělost. Podobně jako ostatní fólie EXOFOL využívají i nové produkty technologii slunečního štítu (Solar Shield Technology), která chrání okenní profil před intenzivním slunečním zářením, jež by mohlo z dlouhodobého hlediska ovlivnit jeho barevnost i tvarovou stálost. Barevné pigmenty technologie SST odrážejí infračervené záření, a snižují tak teplotní rozdíly mezi povrchem a vnitřní částí profilu. Pro snadnější zpracování jsou fólie RENOLIT EXOFOL PFX opatřeny na zadní straně ještě vrstvou primeru. Společnost RENOLIT, jež si je vědoma vysoké kvality svých produktů, poskytuje u nových fólií záruční lhůtu 15 až 20 let dle konkrétní lokalizace, podobně jako u osvědčených produktů RENOLIT EXOFOL PX.

Související články

Autor: 1)
Foto: archiv společnosti RENOLIT SE

1) tisková informace RENOLIT SE