Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Nové stavební příslušenství přiblíží katalog HPI-CZ

Představení nového katalogu společnosti HPI-CZ není jen tradičním startem do nové stavební sezóny, ale ohlašuje také představení novinek z oblasti stavebního příslušenství. Obsáhlý katalog s aktuálním ceníkem platným od 1. 4. 2018 přináší například pokrokové inovace pro střechy v podobě univerzální těsnicí manžety nebo větracího pásu ROLL-FIX® premium. Při montáži teras lze nově využít modulární terče, novinky zaznamenala i oblast fasádních profilů a profilů pro vnitřní omítky.

Univerzální těsnicí manžeta vyřeší prostup membránou

Nová univerzální těsnicí manžeta slouží k zajištění oboustranně vzduchotěsného a vodotěsného prostupu trubky podstřešní difúzní membránou. Výhodou nového řešení je úplná absence lepení, spoj je mechanický – do membrány stačí jen vyříznout otvor a nasadit manžetu, jejíž dva díly do sebe snadno „zaklapnou”. Realizace prostupu je jednoduchá a rychlá, řešení je dlouhodobě spolehlivé. Manžeta je určena pro průměr roury 100–150 mm, přičemž potřebná velikost se snadno vyřízne podle linek naznačených na povrchu manžety.

Těsnicí manžeta je určena pro průměr roury 100–150 mm

Vysoce odolný pás ROLL-FIX® premium odvětrá oblast hřebene

Funkční odvětrání střechy má zásadní vliv na životnost střešní konstrukce. Větrání hřebene a nároží zajistí univerzální samolepicí větrací pás ROLL-FIX® premium, který disponuje speciální kanálovou konstrukcí a průřezem větrání 140 cm2/m. Díky intenzivnímu odvětrání tento pás dokonale odvede přebytečné teplo a vlhkost a brání tak tvorbě plísní a dřevokazných hub. Větrací pás hřebene a nároží ROLL-FIX® premium disponuje díky celohliníkovému provedení nadstandardní odolností a tím pádem také dlouhou životností. Je určen pro všechny typy skládaných krytin, přičemž je v prodeji v červeném nebo antracitovém provedení, v délce 5000 mm.

Díky intenzivnímu odvětrání pás ROLL-FIX® dokonale odvede přebytečné teplo a vlhkost

Patentovaná dodatečná sněhová ochrana: hák QUICK-STOPP

Pro dodatečnou montáž prvků protisněhové ochrany je ideální volbou univerzální protisněhový hák QUICK-STOPP. Toto patentované řešení je vhodné pro většinu skládaných krytin kdy, stejně jako běžný protisněhový hák, brání sklouzávání masy sněhu ze střechy, zajišťuje rovnoměrné rozložení zatížení sněhem na střešních plochách a rovnoměrné odtávání sněhové masy. Instalace je však podstatně jednodušší – hák QUICK-STOPP se jen nasadí na spodní hranu tašky, jeho vypadnutí pak brání speciální zarážka. Protisněhový hák QUICK-STOPP je v nabídce HPI-CZ v pěti základních barvách (červená, červeno-hnědá, hnědá, antracit, černá).

Pro dodatečnou montáž prvků protisněhové ochrany je ideální volbou hák QUICK-STOPP

Modulární terasové terče připomenou stavebnici

Terče ARKIMEDE jsou robustní polypropylenové podstavce, které konstrukci zahradní či střešní terasy vyzvednou do potřebné výšky, takže ji neohrožuje vlhko a dobře větrá, navíc pod ní mohou vést nejrůznější rozvody. Modulární terasové terče poskládáte a zase rozeberete jako stavebnici, přesto výborně odolávají namáhání zatížením, ale i nepříznivým vlivům venkovního prostředí, včetně prudkých změn teplot a UV záření. Základní modul terče ARKIMEDE umožňuje nastavení výšky 35–60 mm, prodloužit jej lze až do maximální výšky 500 mm pomocí dalších dvou dílů ze systému (25 a 50 mm), které lze dle potřeb kombinovat. Široká hlava základního modulu terče dodává konstrukci vysokou stabilitu, integrované mezerníky, tzv. křidélka, vymezují při použití samonosných dlaždic přesnou spáru širokou 4 mm. Při vylomení křidélek mohou terče sloužit i pro fixaci nosných profilů pro dřevo.

Základní modul terče ARKIMEDE umožňuje nastavení výšky 35–60 mm

S Magnelis® profily pro vnitřní omítky nemá rez šanci

Špičkovým detailem jsou nové rohové profily pro vnitřní omítky STANDARD potažené kovovým povlakem Magnelis®. Jde o nový, výjimečný kovový povlak s nejlepší odolností vůči korozi, která je až desetkrát vyšší než u galvanického zinkování. Jednou z výhod Magnelisu® je ochranná samoopravná vrstva, kdy odkrytým řezům poskytuje Magnelis® ochranu v podobě tenkého filmu na bázi zinku s hořčíkem, čímž zabraňuje vzniku korozní reakce. Povlak Magnelis® má neutrální tmavě šedou barvu. Profil rohový STANDARD s kulatou hlavou a Profil rohový STANDARD s ostrou hlavou jsou shodně dostupné ve třech různých délkách (250 cm, 270 cm a 300 cm).

Nové rohové proi ly STANDARD potažené kovovým povlakem Magnelis®

Novinky v oblasti ETICS

Další novinkou je rozšíření nabídky o antracitové provedení lišt a profilů pro ETICS, které je reakcí na stále populárnější využívání hliníkových rámů. Díky sladění odstínu lišty s profilem je lišta méně viditelná.

Proi ly pro ETICS nově ve variantě antracit

Více o těchto a dalších novinkách na www.hpi.cz. Výrobky z nového katalogu 2018 lze objednat u obchodních partnerů HPI-CZ, případně na webu firmy.

Autor: Martin Chmelík
Foto: Archiv firmy