Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Nové trendy v sortimentu kování EfB

Stavební kování má v současné době mnoho různých podob. V mnohých případech již není rozhodujícím argumentem cena, ale důraz se klade na design a užitné vlastnosti konkrétního výrobku. Kvalitní a vzhledově zajímavé kování nalezneme v sortimentu společnosti EfB.

Nabídka kování je každoročně doplňována množstvím novinek, ze kterých blíže představíme některé zajímavosti z produkce německého výrobce FSB. Jedná se například o čtvercové a obdélníkové rozety a bezpečnostní rozety pro vstupní dveře, dveřní madla či mušle pro posuvné dveře.

Nepřehlédnutelná jsou také kování v designu Valli & Valli – dveřní kliky v retro stylu, nebo umělecké kliky pro dveře a okna v designu Fusital.

Čtvercové a obdélníkové rozety FSB

Kování FSB je velice variabilní a všestranné. Všechny modely dveřních klik lze kombinovat se všemi druhy štítků a rozet. Vhledem k velké oblibě hranatých tvarů vyvinula společnost FSB novou řadu čtvercových a obdélníkových rozet pro okenní kličky a kování na úzké rámové dveře.

Čtvercové bezpečnostní rozety pro
vstupní dveře
Čtvercové bezpečnostní rozety pro vstupní dveře

Jedná se o hranaté rozety pod kliku, hranaté rozety pro zámek s otvorem pro vložku nebo obyčejný klíč a hranaté rozety s WC uzamykačem. Rozety se vyrábějí v materiálech elox hliník, nerezová ocel, alugrau a bronz. Nové rozety využívají stávající konstrukce plastového podkladu jako u kulatých rozet. Fixace podkladu a krytky je velice pevná a pouhou rukou ji nelze sejmout. Rozety jsou také montovány skrze dveře, tím je zajištěna vysoká stabilita celé sady kování a nehrozí samovolné uvolnění krytky z podkladu. Pro vstupní dveře jsou k dispozici hranaté bezpečnostní rozety.

Dveřní madla FSB S-Flat

V novém katalogu FSB 2011/2012 je mnoho modelů kování s ostrými hranami. Společnost FSB začala s výrobou hranatých rozet, klik a pozadu nezůstávají ani dveřní madla. Hlavní designér společnosti FSB Harmut Weiss vytvořil novou řadu dveřních madel z řezané nerezi o tloušťce 5 mm v různých provedeních a délkách. Všechna madla z řady S-Flat jsou vybavena ze zadní strany speciální klenbou z materiálu Technogel®, který zajišťuje měkký a ergonomický úchop. Madla jsou osazena na úchytu, který je vyosen o 15° od dveří a ruka tak má dostatek místa pro úchop.

Dveřní madlo FSB S-Flat
Dveřní madlo FSB S-Flat

Mušle pro posuvné dveře s WC kličkou a zámkem

Posuvné dveře mají v současné architektuře stále pevné místo. Na tuto skutečnost FSB zareagovala novou sérií zapuštěných mušlí. K dispozici jsou různé rozměry a tvary mušlí. Jedním z řešení posuvných dveří jsou posuvné dveře na toalety nebo do koupelen. Firma vyvinula nový komplet s integrovanou WC kličkou a zámkem právě pro tento typ dveří. Sada obsahuje oboustrannou mušli, otočnou kličku a zámek s protiplechem. Vše je vyrobeno z masivní kartáčované nerezi.

Mušle pro celoskleněné dveře
Mušle pro celoskleněné dveře

Kování Valli & Valli

Program Valli & Valli, nazvaný podle návrháře Pascala Valli, se při vytváření nových sérii přiklání ke klasickému provedení dveřních klik v retro stylu. Nové modely prošly mnoha úpravami a byly doplněny oblíbenými materiály jako Murano, sklo, porcelán, eben nebo bronz a jsou stejně jako u designu Fusital (viz dále) navrhovány významnými architekty a designéry.

Kování pro posuvné dveře s WC kličkou a zámkem

Kování Valli & Valli je známé tím, že ke dveřnímu kování lze doplnit plnohodnotnou kombinaci okenního a třeba nábytkového kování ve stejném designu. Díky tomu můžete vybavit jedním designem kompletní interiér od nábytku přes okna, dveře včetně klepadla a klíče nebo také například stylové krytky na vypínače. Základním materiálem pro výrobu kování jsou masivní mosaz, speciální slitina hliníku, zinku a magnesia Nikrall lega Zama UNI 3717 a nerezová ocel.

Ukázky klik Valli & Valli

Kování v designu Fusital

Tento projekt vznikl na popud Carloa Edoarda Valli, jehož představou se stala klika jako významný dekorační doplněk dveří. Tato vize se stala realitou v roce 1976 s ustavením obchodní značky Fusital pro vytváření uměleckých klik pro dveře a okna. V současnosti má projekt Fusital více než 51 exkluzivních sbírek kování od předních tvůrců. Mezi nejznámější tůrce patří např. Zaha Hadid, Ron Arad, Frank O. Gehry, Antonio Citerio, Ricardo Bofill, a další.

Společně s ergonomickými tvary a estetikou se tak produkty Fusital snoubí v jedinečné designerské celky. Také tato kování najdete v nové nabídce společnosti EfB, spol. s r.o.

Ukázky klik Fusital

Vzorový dům luxusního kování

Všechny výše uvedené novinky, společně s celým sortimentem naleznete ve vzorovém domě ve Studeněvsi u Slaného nebo si je můžete prohlédnout v e-shopu www.shop.fsb.cz. Podrobné informace na stránkách www.efb-cz.cz.

Autor: komerční sdělení
Foto: Archiv firmy