Nové trendy ve výstavbě rodinných domů

V posledních letech lze jednoznačně sledovat na území České republiky vyšší míru nároků investorů na vlastní architektonickou podobu rodinného domu. Tyto nároky se již neorientují především na interiér, ale stále více i na exteriér.

Hliníkové obložky

Příkladem těchto trendů je používání hliníkových obložek na plastová okna a HS portály. Kdy investor za výrazně nižší peníze dosáhne z exteriéru stejného vzhledu jako při použití hliníkových elementů. Obložky jsou pevně připevněny na okno a kromě designu okna zajišťují také jeho dodatečnou ochranu. Dekor hliníkových obložek lze u REHAU vybrat z více než 170 barev.

Velké prosklené plochy

Trendem jsou také velké prosklené plochy přinášející do prostoru více světla. Opticky zvětšující prostor a navozující pocit kontaktu s venkovním prostorem. Zároveň však nabízená řešení musejí být v souladu s požadavkem investora na co nejnižší spotřebu energie.

Řez oknem GENEO s hliníkovými obložkami

Zdvižně-posuvné dveře

Klasickým představitelem produktu, který se stále častěji uplatňuje při výstavbě rodinných domů, jsou zdvižně-posuvné dveře tzv. HS portály. Naprostou špičkou v této oblasti jsou HS portály GENEO od firmy REHAU.

Jaké jsou hlavní výhody REHAU HS-portálů:

  • Výroba prvků až do výšky 2,7 m a celkové délky 10 m, a to díky fantastickým statickým vlastnostem profilů z materiálu RAU-FIPRO (PVC se skelnými vlákny).
  • Tichý chod a velice snadné a lehké ovládání.
  • Vynikající tepelně-izolační vlastnosti, HS portály GENEO splňují požadavky na pasivní dům (Uw = 0,67 W/m2K).
  • Individuální vzhled HS portálu GENEO dle Vaší představy – možnost profily polepovat fóliemi, lakovat nebo obložit hliníkovými krycími lištami.
  • Odolnost proti vloupání až do třídy RC2, zároveň i vynikající hlukový útlum až do Rw = 42 dB.
  • Splňují požadavky na bezbariérový průchod dle evropských norem.

Bližší informace naleznete na našich webových stránkách www.rehau.com.

HS portály GENEO jsou k dispozici v těchto schématech
Autor:
Foto: Archiv firmy