Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Novinka v repertoáru společnosti HPI-CZ

Systém tepelněizolačních desek pro prefabrikované ostění představuje novou řadu řešení pro usnadnění aplikace zateplovacích systémů (ETICS) nejen v problematických partiích. Svoje místo nalezne například při realizaci ETICS u panelových i rodinných domů.

Systém prefabrikovaného ostění je připraven k obkládání, omítání nebo natírání. Je mnohostranně použitelný. Vytváření tenkovrstvých podkladů bude se systémovou deskou od společnosti HPI-CZ stejně tak snadné a dokonalé jako obkládání, tvarování, izolování a v neposlední řadě montování.

Parametry a vlastnosti

Krycí vrstva desky se vyznačuje velmi vysokými hodnotami adheze a tahu a mimořádnou homogenitou. Je maximálně odolná a neodštípne se ani při velmi silném mechanickém namáhání. Díky rounu ze skleněného vlákna s minerální vrstvou vznikne zcela rovný povrch. Klesne tak spotřeba lepidla, zatímco je zároveň zaručena optimální přilnavost.

Srdce desky z obzvláště pevně extrudované polystyrenové pěny je zárukou extrémně pevného jádra, které odolá i těm nejsilnějším adhezním a tažným silám. Extrudovaná polystyrenová pěna je absolutně odolná proti vlhkosti.

Dokonale rovný povrch zaručuje snadné napojení na ostatní části zateplovacího systému a současně snižuje spotřebu lepícího tmelu. Systémové desky lze upravit širokou škálou povrchových úprav (např. fasádní barvy, pastovité omítky, atd.).

Díky použitým materiálům se jedná o systém s vysokou odolností vůči mechanickému poškození a minimální nasákavostí.

Zateplení kolem oken

Systém desek je pro variantu zateplení kolem okna opatřen PVC nárazovou hranou a pro oblast nadpraží okenicovým profilem pod omítku. Oba typy mají sklovláknitou tkaninou pro dokonalé napojení na ETICS.

K hlavním výhodám desek patří jejich snadná úprava, zaručená rovinatost, odolnost proti mrazu a hnilobám, výborné tepelněizolační vlastnosti, nenasákavost.

Lepení prefabrikovaného ostění

Pro montáž doporučujeme lepidlo pro ETICS systémy a lepící tmel strukturovaný. V prvním případě se jedná o jednosložkovou polyuretanovou pěnu s minimální expanzí. Je odolná vůči působení vlhkosti, má vynikající přilnavost a zcela minimálně zatěžuje podklad svojí vahou. Montáž se provádí pomocí aplikační pistole. Vodotěsný lepící a těsnící tmel slouží k utěsnění napojení systémových desek.

Systémové desky nemusí být použity jen na jednoduché řešení špalet a nadpraží, ale jsou vhodné pro stěny i stropy v interiérech i exteriérech. Další informace na info@hpi-cz.eu.

Technické údaje
Objemová hmotnost32 kg/m3
Tepelná vodivost0,0027 W/mK
Pevnost v tlaku při 10% stlačení0,30 kPa
Dlouhodobé napětí v tlaku0,11 kPa
Třída požáruE
Tloušťka desky10 mm, 12,5 mm, 20 mm, 30 mm
Šířka desky100 - 600 mm
Délka desky2 600 mm
Autor: Kamil Šulc
Foto: Archiv firmy