Novinky 2016: Taška TONDACH Figaro 11 a Stodo 12 s novou glazurou Amadeus v černém provedení

Nejžhavější novinkou v sortimentu oblíbených pálených střešních tašek TONDACH vyráběných v České republice je nové použití glazury Amadeus černé barvy u modelů tašek Figaro 11 a Stodo 12. Tato povrchová úprava byla vzhledem k současnému trendu stále stoupající popularity černých střech zařazena do výrobního programu závodu TONDACH v Hranicích. Vybrat tu pravou tašku pro vaši střechu je tak jednodušší, než kdy dřív.

Glazura Amadeus vs. engoba – jaký je mezi nimi rozdíl?

Jak glazura, tak engoba jsou povrchové úpravy, kdy je na povrch tašky ještě před vypálením nanášena speciální – avšak zcela přírodní – směs křemičitých jílů. Hlavní rozdíl v jednotlivých povrchových úpravách přitom spočívá v množství obsažených křemičitých látek – skla a následně ve stupni lesku povrchu tašky. Tašky Stodo 12 a Figaro 11 jsou pro svůj tvar oblíbeny především u novostaveb, ale i rekonstrukcí. Černá glazura umocňuje atraktivitu těchto tašek, které v tomto provedení díky svému jednoduchému tvaru, elegantní barvě a vysokému lesku podtrhují výsledný moderní vzhled střechy.

O výjimečnosti pálené střešní tašky Stodo 12 s povrchovou úpravou černá glazura Amadeus svědčí i fakt, že se letos účastní soutěže Zlatá taška v rámci veletrhu Střechy Praha 2016, který probíhá 21.–26. ledna na výstavišti v pražských Letňanech

Šetřit na nové střeše se nemusí vyplatit

Při realizaci nových střech nebo rekonstrukcích těch stávajících se můžeme setkat s několika opakujícími se neduhy. Podle soudní znalkyně v oboru stavebnictví Ing. Evy Hellerové, která se specializuje právě na střechy a střešní pláště, je velká část problémů způsobena požadavkem na co nejnižší náklady. „Tlak na zhotovitele, aby byla střecha co nejlevnější, nezřídka vede ke změnám materiálu oproti původnímu projektu a také ústupkům z hlediska kvality realizace.

Plochou tašku Figaro 11 ocení především příznivci čistých linií a jednoduchého designu – provedení hnědá engoba

Svatá trojice: Kvalitní projekt, střešní krytina i řemeslné provedení

Podle odborníků jsou projekt střechy, kvalita použitého materiálu a pečlivý přístup řemeslníků jakési spojené nádoby. To, že podceníme některou z těchto položek, se nám může nemile vymstít. Vlhnutí a zatékání, které jsou nejčastějšími projevy špatného provedení střechy, bývají přitom způsobeny hlavně z těchto důvodů:

  • nevhodný návrh tvaru a sklonu střechy
  • nevhodná kombinace střešních materiálů
  • nedostatečná tloušťka tepelné izolace
  • nevhodná volba krytiny v určitých klimatických podmínkách nevhodné řemeslné provedení

Rozhodně tedy doporučujeme vsadit na kvalitní a osvědčený materiál, kterým pálená střešní taška díky své odolnosti a mrazuvzdornosti bezesporu je – při dodržení všech principů správné pokládky, tedy spolupráci s kvalitními řemeslníky, odolává i extrémním vlivům počasí. Řemeslníky rovněž volte dle referencí, ne podle nízké ceny. Vaše nová střecha s pravou pálenou taškou se vám odvděčí svou dlouhověkostí.

Více informací o pálených střešních taškách TONDACH najdete na www.tondach.cz. Konkrétní typy modelů, stejně jako střešní doplňky pohodlně vybírejte v online katalogu. Zde najdete nejen technické parametry, ale také příklady konkrétních realizací.

Autor:
Foto: Archiv firmy