Novinky a trendy ve stavebnictví a řešení interiéru jako na dlani

V tradičním jarním termínu, od 12. do 16. dubna 2011, se na brněnském výstavišti uskuteční největší přehlídka všech oborů stavebnictví, technického zařízení budov, interiéru a bydlení – Stavební veletrhy Brno a veletrh interiéru a bydlení MOBITEX.

Zvýrazněnými tématy letošního ročníku Stavebních veletrhů Brno jsou celosvětově atraktivní témata energeticky úsporného stavění, úspor energií, alternativních zdrojů energií a vytápění.

Green Building má zelenou nejen na veletrhu

Všechna témata budou rozvíjena pod společným souhrnným názvem Green Building. Energeticky úsporná řešení budou prezentována jak na stáncích jednotlivých vystavovatelů, tak i v odborném doprovodném programu, který je již tradičně připravován s odbornými asociacemi a partnery veletrhu.

Tzv. zelené stavebnictví má za cíl nejen návrat k přírodním materiálům, ale především využití principů trvale udržitelného rozvoje v běžném životě. Cílem pak je zvýšení životní úrovně bez rostoucí spotřeby energie, pitné vody a dalších přírodních zdrojů. Mezi základní vlastnosti těchto budov patří nejen dobré tepelněizolační vlastnosti, rychlá výstavba a slučitelnost s okolním prostředím, ale především další ekologická rozložitelnost použitých materiálů po skončení životního cyklu stavby.

Nevšední krása stavebních strojů

Letošní ročník Stavebních veletrhů Brno upevní své prvenství mezi stavebními veletrhy nejenom v rámci České republiky, ale i v celé střední a východní Evropě. Na dubnových veletrzích se opět v celé své kráse představí stavební stroje, které se v uplynulých dvou letech prezentovaly na veletrzích v Paříži a Mnichově. Expozice stavebních strojů najdou návštěvníci na volných plochách P a Z. Letošní novinkou je netradiční umístění stavebních strojů také na volných plochách v okolí pavilonu A, hned za hlavní vstupní branou do areálu brněnského výstaviště.

Technologie&design

Návštěvnicky velmi atraktivní projekt Technologie&design v rámci veletrhu MOBITEX 2011 opět představí interiérová řešení audiovizuální techniky a nábytku. Cílem projektu je ukázat návštěvníkovi, že elektronika je plnohodnotná součást moderního interiéru a je třeba ji řešit v kontextu s návrhem celého prostoru, nábytku především.

Projekt nabídne návštěvníkům cca 11 vzorových aplikací, kde bude možné srovnat např. velmi moderní a architektonicky čisté řešení zvuku z reprosoustav vestavných do zdi, ale i nekompromisní referenční sloupové reprosoustavy, či ploché elegantní řešení v designu LCD TV. Tradičně předvede škálu nových modelů LCD a plazma TV, kde bude možno porovnat nuance obrazu a funkcí obou technologií. Vybavení interiérů dodají přední výrobci nábytku a bytových doplňků jako například Nadop, Klvaňa nábytek, Alnus, RESA a mnozí další. Audiovizuální techniku zn. Sharp dodá firma Jasyko.

Poradenské centrum interiérových architektů

Součástí nadčasové expozice projektu Technologie&design je návštěvnicky atraktivní bezplatné poradenské centrum interiérových architektů, které bude všem návštěvníkům k dispozici po celou dobu konání veletrhu, tedy.

Souběžné veletrhy

Společně se Stavebními veletrhy Brno a veletrhem interiéru MOBITEX se ve stejném termínu od 12. do 16. dubna 2011 uskuteční také specializovaný Mezinárodní veletrh investic, podnikání a rozvoje v regionech URBIS INVEST a Mezinárodní veletrh komunálních technologií a služeb URBIS TECHNOLOGIE. Dochází tak k doplnění již tradiční nabídky stavebních oborů, technického zařízení budov a interiéru o prezentaci investičních příležitostí, podpor podnikání a komunálních technologií a služeb.

Autor: Ing. Jana Tyrichová
Foto: Archiv firmy