Novinky Bramac 2015

Po loňské novince ve výrobě střešních tašek, technologii STAR, připravila společnost Bramac pro své zákazníky na rok 2015 další překvapení. Vedle několika střešních doplňků, jako je univerzální držák hřebenové latě, stranová příchytka tašky nebo větrací pás okapní, přichází letos se zcela novou fólii Bramac Pro Plus Resistant 140. Hlavním letošním hitem je však elegantní taška Tegalit STAR.

STAR představuje nový trend v technologii výroby střešních krytin. Tělo tašky je na povrchu při mikroskopickém zvětšení nerovné. Z tohoto důvodu se na něj aplikuje vrstva jemnozrnného betonu, která zaplní všechny nerovnosti a zajistí lepší spojení finální vrstvy k tělu tašky. Až na tento hladký povrch se nanese poslední barevná krycí vrstva s reflexní ochranou úpravou. Do povrchu integrované pigmenty odrážejí až třikrát více infračerveného záření. Tím je teplota na spodní straně tašky až o 7 ° C nižší, což umožňuje v letních měsících udržovat příjemné klima v podkrovních prostorách.

Taška Classic STAR červenohnědá

Tegalit STAR

Tato střešní taška je v České republice nejspíš první pohledový materiál, který má cíleně vysokou odrazivost (reflexi) Taška Tegalit Star se dále vyznačuje výrazně hladkým povrchem, který zvyšuje rezistenci střešního pláště před usazováním nečistot, mechů a řas. Pevnost tašky a její odolnost chrání střechu a celý objekt před extrémními vlivy počasí, jako je prudké krupobití, silný déšť a bouřky, uvedl Ing. Vladimír Nováček, ředitel společnosti Bramac. Odolnost tašky před UV zářením pomáhá dlouhodobě udržet původní barevnost krytiny.

Tegalit STAR získá zájem zákazníků svým rovným profilem, klasickým zbarvením i čistými liniemi. Harmonicky ladí s moderním designem budov, zvýrazňuje konstrukční prvky ze skla a dřeva. Tegalit STAR je velmi elegantním partnerem moderní architektury.

Taška Tegalit STAR ebenově černá
Taška Tegalit ebenově černá v Dražicích

Pevná fólie se širokým spektrem použití

Nová fólie Bramac Pro Plus Resistant 140 vychází technologicky z nejoblíbenější fólie Bramac Pro Plus Resistant. Má vyšší plošnou hmotnost – 140 g/ m2, vyšší pevnost v tahu a vyšší odolnost proti vytržení z hřebíku. „Výhodou nové fólie je možné použití na tuhý podklad nebo bednění. Při dodržení stanovených zásad při pokládce se bude vztahovat patnáctiletá záruka na funkčnost celého střešního systému,” popsal Ing. Mareš, vedoucí technického oddělení společnosti Bramac.

Univerzální držák hřebenové latě

Další novinkou letošního roku je univerzální držák hřebenové latě. Ten se používá pro řešení hřebene a nároží při použití jakékoliv střešní krytiny Bramac. Jeho výhodou je vysoká pevnost, rychlost montáže a následné lepší větrání v dané oblasti.

Stranová příchytka tašky

Největší výhodou nové příchytky je montáž bez použití jakéhokoliv nářadí. Tím se značně usnadní a zrychlí práce pokrývače. Stranová příchytka se jednoduše zahákne za vodní zámek tašky a druhým koncem zasune pod střešní lať, dokud slyšitelně nezaklapne. Tím je upevnění tašky hotové. Praktické balení navíc šetří místo a zabraňuje zamotání stranových příchytek do sebe.

Větrací pás okapní Alu

Hlavní výhodou je použitý materiál. Hliníkový větrací okapní pás nabízí zejména dlouhou životnost. Při manipulaci bude přínosem tuhost a tvarová stálost materiálu, který se nebude po upevnění na čela kontralatí vlnit, jako se tomu děje v některých případech při použití plastových větracích pásů.

Souprava pro napojení na doplňkovou hydroizolační vrstvu Plus

Další užitečný pomocník při realizaci střechy pro dokonale vodotěsné a větrotěsné napojení fólie na kolmo prostupující trubku Duroventu. Souprava je určená pro všechny modely keramických střešních tašek Bramac.

Lepidlo M-Glue

Montáž Wakaflexu kolem komína nebo jeho napojení na stěnu lze provést díky novému, pro tento účel vyvinutému, lepidlu M-Glue i na vlhké nebo mokré podklady. S úspěchem lze tímto lepidlem rovněž zvýšit pevnost jiných spojů, kde nalepujeme butylkaučukové lepidlo na tašky – např. Figaroll, Metalroll apod.

¹) Redakčně doplnil a upravil Jiří Hejhálek
Autor:
Foto: Archiv Bramac