Novinky firmy Bramac v roce 2013

Ještě do nedávné doby byla společnost Bramac v mysli českých zákazníků známa pouze jako výrobce betonové krytiny. Dnes nabízí ucelený sortiment výrobků pro zhotovení střechy jak z betonové, tak z keramické střešní krytiny. Nově letos přichází například s betonovou střešní krytinou Montero, s keramickou střešní taškou Turmalín, či s betonovou mrazuvzdornou dlažbou.

V období konání veletrhu Střechy Praha 2013 proběhla tisková konference společnosti Bramac, kde vedení firmy v zastoupení Ing. Vladimíra Nováčka, jednatele společnosti, a Kateřiny Petko, ředitelky marketingu, zhodnotilo uplynulý rok společnosti, oznámilo ocenění na veletrhu Střechy Praha a představilo řadu novinek pro letošní rok.

Kostel v Otmarově

Ohlédnutí za rokem 2012

Minulý rok sice nepatřil k nejlepším rokům ve stavebnictví, ale společnost Bramac nezahálela. Podařilo se jí získat řadu zajímavých zakázek. Mezi ně bezesporu patří rekonstrukce střech na mnoha historických budovách právě s pálenou krytinou, kterou uvedla na začátku roku 2012 na český trh.

Jmenujme například kostel v Otmarově či obytný dům v historické části Jaroměře, kde byla na střechy použita keramická střešní taška Opál režná. Za zmínku bezesporu patří i probíhající celková rekonstrukce dalšího památkově chráněného objektu v Táboře na Žižkově. Na opravu střechy památkově chráněného domu byla opět vybrána střešní krytina Opál. Nahradila původní krytinu ve stejném režném provedení a zachovává historický ráz objektu. Pokrývači při vlastní pokládce tašek ocenili zejména jejich vysokou pevnost a tvarovou přesnost, která vychází z nejkvalitnějších výchozích surovin společně s nejmodernější technologií výroby.

Ocenění Zlatá taška si z veletrhu Střechy Praha 2013 odnesla keramická střešní taška Turmalín

Na veletrhu Střechy Praha 2013 Bramac zářil

Veletrh Střechy Praha 2013 se stal pro Bramac velmi úspěšný. Na stánku měl Bramac stále plno návštěvníků. Součástí veletrhu byla soutěž o titul Zlatá taška. V prestižní soutěži o nejlepší přihlášený exponát zvítězila opět společnost Bramac, střešní systémy, s.r.o. Tentokrát získala titul Zlatá taška za keramickou střešní tašku Turmalín.

Podmínkou přihlášení bylo, že soutěžní produkty musely být součástí expozice vystavovatelů, přinášet zajímavé technické řešení, pokrok nebo netradiční nápad, určovat trend vývoje ve svém oboru, nabízet mimořádnou kvalitu za přijatelnou cenu a být zajímavé i z ekologického hlediska. To všechno nejlépe ze všech přihlášených exponátů splnila střešní taška Turmalín – jedna z novinek společnosti Bramac v letošním roce. Společnost Bramac navíc ještě obdržela ocenění za nejpoutavější výstavní expozici předchozího ročníku veletrhu.

Obytný dům v historické části Jaroměře

Tři z novinek Bramac

Montero

Hlavní novinkou v sortimentu Bramac se pro rok 2013 stala betonová střešní krytina s hrubou strukturou povrchu. Její povrch je tvořen zapuštěným granulátem s povrchovou úpravou Protector. Hrubý povrch přispívá k omezení nekontrolovatelného sesuvu sněhu. Pevnost tašky přesahuje o 50 % normový požadavek. Barevné provedení canyon je vícebarevné a dodává střeše zajímavý vzhled.

Střešní taška Turmalín

Keramická střešní taška Turmalín je vhodná pro moderní stavby a rekonstrukce. Jde o keramickou tašku plochého tvaru, z níž je možné na střeše vytvořit plochu s jednoduchými liniemi a bez žlábků. Předností je jednoduchý výraz střechy, rozsáhlý sortiment doplňků, dokonalá kontura tašky a manganově hnědé probarvení pro hezčí řezné hrany. Taška je posuvná až o 25 milimetrů a vyrábí se v několika barevných odstínech: režné, měděné, kaštanově hnědé. Antracitová a černá jsou probarveny manganem.

Střešní taška Turmalín

Betonová mrazuvzdorná dlažba

Betonová dlažba od Bramacu? Ne, není to omyl. Novinka z probarveného vysokopevnostního betonu je mrazuvzdorná, otěru odolná, s protiskluzovým povrchem, a proto vhodná především pro venkovní použití, např. na terasy, chodníky a povrchy schodů. Dlaždice je možné položit také v interiéru, jako podlahy ve sklepeních, dílnách, garážích a technických místnostech domů. Oblibu si určitě získá i mezi chalupáři, kteří ocení kromě jiných kladných vlastností její rustikální vzhled. Proto najde uplatnění ve venkovských domech, rekreačních objektech a v rustikálních místnostech. Probarvená betonová dlažba nabízí jedinečnou možnost barevně sladit střechu s venkovní terasou.

Více se o novinkách společnosti Bramac dočtete v dalším čísle časopisu Stavebnictví a interiér.

Autor: Oto Klikar
Foto: Archiv firmy