Novinky pro rok 2016 představila společnost Bramac

Po loňském úspěchu betonové střešní tašky nové generace Tegalit STAR, která zaujala i odbornou porotu a získala první místo v soutěži Zlatá taška pořádané v rámci veletrhu Střechy Praha 2015, se také letošní rok ve společnosti Bramac nese ve znamení novinek, které obohatí trh se střešními krytinami.

Vedle několika střešních doplňků, jako je modulový držák, držák hřebenové latě s hřebem nebo stranová příchytka tašky najdeme v nové nabídce výstupní okno LUMINEX ALU, větrací pásy Figaroll PLUS nebo fólii Bramac COMFORT-SEAL.

Při představení novinek však dominovala betonová střešní taška Classic Protector PLUS.

Plus pro vaši střechu

Jeden z nových výrobků společnosti Bramac – betonová střešní taška Classic s povrchovou úpravou Protector PLUS – vyniká celou řadou inovovaných funkcí. Vyznačuje se velmi oblíbeným profilem, výrazně hladkým povrchem a vysokou pevností odolávající povětrnostním vlivům. Jemné zaoblení profilu tašky vynikne jak u novostaveb, tak i u rekonstrukcí, kdy dodá střeše harmonický vzhled. Tělo tašky je na povrchu pokryto vrstvou probarveného jemnozrnného betonu, který zaplní všechny nerovnosti. „Hladký povrch střešní tašky Classic Protector PLUS zabraňuje usazování nečistot, mechů a lišejníků. Zákazníci Bramacu se tak mohou těšit na daleko odolnější a kvalitnější střešní krytinu, která dokonale ochrání jejich dům,” konstatovala při představení letošních novinek vedoucí marketingu Ing. Petra Sinkulová. „Pro letošní rok budou střešní tašky nabízeny ve čtyřech nejoblíbenějších barevných odstínech – cihlově červené, červenohnědé, tmavohnědé a ebenově černé,” dodala Ing. Sinkulová z Bramacu.

Tegalit STAR – ebenově černá

Výstupní okno Luminex ALU

Bramac nabízí jako doplněk střechy nový klasický střešní výlez s mnohostranným použitím (větrání, prosvětlení) ve dvou velikostech výstupního otvoru a třech barevných provedeních. Pro dokonalou bezpečnost je výstupní okno opatřeno zdvojeným bezpečnostním sklem a těsnost ve střeše zajistí spodní lemování s dvojitým butylkaučukovým lepicím pruhem. Pro otevírání křídla bez námahy je výstupní okno Luminex Alu opatřeno pístem.

Větrací pás Figaroll PLUS

Hlavní výhodou oblíbeného větracího pásu pro hřeben a nároží je použitý materiál. Hliníkové barvené postranní pásy nabízejí zejména dlouhou životnost. Při manipulaci bude pro pokrývače přínosem lehká formovatelnost, která ušetří čas při zpracování. Zákazníci zejména ocení vysoké zabezpečení proti pronikání větrem hnaného deště a zafoukávání sněhu. Předností je dlouhodobý perfektní vzhled a vysoká funkčnost díky unikátnímu ventilačnímu systému větracího pásu.

Římská taška – ebenově černá

Unikátní střešní fólie

Výhodou nové fólie je možné použití na tuhý podklad nebo bednění. Měkká a elastická vrstva PU zajišťuje dokonalou těsnost při probití hřebíkem. Při dodržení stanovených zásad při pokládce se bude vztahovat patnáctiletá záruka na funkčnost celého střešního systému,” popsal Ing. Mareš, vedoucí technického oddělení společnosti Bramac. Nová pětivrstvá fólie Bramac Comfort-Seal Resistant 255 má vyšší plošnou hmotnost – 255 g/m2, vyšší pevnost v tahu a vyšší odolnost proti vytržení z hřebíku.

Držák hřebenové latě s hřebem

Novinkou letošního roku je držák hřebenové latě s hřebem. Ten se používá pro řešení hřebene a nároží při použití jakékoliv střešní krytiny Bramac. Jeho výhodou je vysoká pevnost, rychlost montáže a následné lepší větrání v dané oblasti. Délka hřebu je 21 cm.

Moravská taška – břidlicově černá

Stranová příchytka tašky

Největší výhodou této příchytky je montáž bez použití jakéhokoliv nářadí. Tím se značně usnadní a zrychlí práce pokrývače. Stranová příchytka se jednoduše zahákne za vodní zámek tašky a druhým koncem zasune pod střešní lať, dokud slyšitelně nezaklapne, čímž je upevnění tašky hotové. Praktické balení navíc šetří místo a zabraňuje zamotání stranových příchytek do sebe. Pro letošní rok jsou v nabídce příchytky s barevným rozlišením dle modelu střešní krytiny.

Modulový držák

Další novinkou je držák vhodný pro dvě polohy upevnění profilu, vodorovné a svislé. Používá se pro technicky bezpečné řešení při upevňování fotovoltaických článků nebo solárních kolektorů.

Více informací o letošních novinkách získáte na www.bramac.cz.

Autor: kolektiv autorů
Foto: Archiv firmy