Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Novinky v sortimentu Owens Corning

Na evropský trh stavebních materiálů se v jarních měsících roku 2007 vrátila firma Owens Corning, která je hodnocena jako nejlépe vnímaná značka na trhu střešních krytin v USA1, zároveň OC patří mezi hlavní výrobce tepelných izolací ze skelných vláken a mezi top dodavatele hi-tech výrobků na bázi skelných vláken. Owens Corning působí na stavebním trhu déle než 65 let a v současnosti zaměstnává více než 18 000 pracovníků ve více než čtyřiceti výrobních jednotkách.

Mimořádný důraz na vývoj technologií zařadil společnost k nejvíce inovativním výrobcům stavebních materiálů. Od roku 1932 rozvíjí možnosti použití a kvalitní výroby skelných vláken. Materiály vyvíjené a vyráběné společností Owens Corning jsou například také svědky i účastníky zásad ních milníků kosmonautiky (měsíční při stávací modul) nebo automobilového průmyslu (FRP karosérie).

Střešní asfaltové šindele

První komoditou, kterou firma nabídla na evropském a samozřejmě také na českém stavebním trhu jsou její mimořádně úspěšné střešní asfaltové šindele. V tomto oboru patří Owens Corning mezi tři největší výrobce v Severní Americe, kde úspěšně obhajuje tržní podíl 23 %.

Již v roce 1977 technologové společnosti jako první použili kompozitové rouno pro výrobu střešních šindelů a vytvořili tak zcela nový kvalitativní standard v tomto oboru.

Přidejme vlastní patentovaný systém na probarvování povrchu šindelů a ojedinělou AR úpravu povrchů, která účinně a především dlouhodobě potlačuje vzrůst mechů. Z hlediska kvality výroby, záruky barevné stálosti a odolnosti šindelů proti povětrnostním vlivům jen těžko nalézají střešní krytiny Owens Corning odpovídající konkurenci.

Pro český trh byla vybrána kolekce, která reflektuje místní tradice. V této kolekci jsou zastoupeny tři typy asfaltových šindelů nabízející vysokou kvalitu, užitnou hodnotu i jedinečný vzhled.

+ SUPREME™ AR – řada šindelů představující výhodné řešení po stránce vzhledu, odolnosti a ceny. Záruka je 25 let a garantovaná odolnost proti větru do rychlosti 100 km/h.


Vzorník SUPREMETM AR

+ PROMINENCE™ AR – šindele, které svým strukturovaným povrchem vytvářejí prostorový dojem podobný laminovaným šindelům. Výrazná barevnost podpoří jedinečný vzhled střechy, která díky kvalitnímu materiálu zůstane po dlouhá léta stejná. Výrobce poskytuje záruku 30 let a garantuje odolnost proti větru do rychlosti 130 km/h.


Vzorník PROMINENCETM AR

+ OAKRIDGE™ PRO 30 AR – vrcholná řada šindelů dodá domu luxusní vzhled díky prostorovému 3D efektu, který vzniká vrstvenou konstrukcí. Výrazná kombinace barvy a stínu podpoří krásu střechy. Také na tuto krytinu poskytuje výrobce záruku 30 let. Patentovaný systém SureNail™ zajišťuje díky širšímu instalačnímu a lepícímu pásu mimořádnou odolnost proti poškození větrem (až do rychlosti 180 km/h!!!) a výrazně zjednodušuje montáž.


Vzorník OAKRIDGETM PRO 30 AR

Ke společným vlastnostem všech typů šindelů patří:

  • AR povrchová úprava, která zajišťuje zvýšenou barevnou stálost danou odolností proti vzrůstu mechů,
  • kompozice šindele z kvalitního asfaltu a pevného nosného rouna Fiberglas™ dává záruku dlouhodobé stability,
  • všechny OC šindele jsou testovány dle nejnovějších norem, včetně požární odolnosti a odolnosti proti větru,
  • při pokládce může zákazník využít kompletní a dokonale promyšlený systém originálních OC prvků pro řešení hřebene, nároží, odvětrání a voděvzdorné podkladní vrstvy.

Skelná izolační vata

S dalším rozšířením nabídky výrobků Owens Corning přichází na český trh skelná izolační vata. Vyznačuje se jedinečnými tepelně izolačními vlastnostmi a výbornou zvukovou izolací. V současné době je v nabídce tato izolace s různými stupni součinitele tepelné vodivosti λ[W/mK] v hodnotách λ = 0,040 a novinka pro rok 2008: materiál s koeficientem λ = 0,036. Skelná izolační vata Owens Corning je mimořádně rozměrově stálá, balená v rolích i deskách o šířkách 1200, 600 a 400 mm. Je velmi vhodná pro izolace střešních konstrukcí i pro použití v systému suché výstavby pro izolace dělicích příček.

Dekorativní kámen pro interiéry i exteriéry

Owens Corning není pouze synonymem pro kvalitní střešní šindele a skvělou izolační vlnu, ale také pro ucelenou řadu dekorativního kamene pro vnitřní i vnější použití. Tato novinka pro rok 2008 na českém trhu reprezentovaná produktovými řadami PARMUR®, MODULO® a CULTURED STONE® představuje designovou řa du kamenů pro moderní i rustikální interiéry a exteriéry. Snadná příprava, opracování i instalace předurčuje dekorativní kámen pro použití v novostavbách, ale i pro vylepšování starších domů a bytů.

Společnost Owens Corning podporuje prodej v České republice řadou marketingových akcí, výstav a prezentací. Vlastní prodej všech výrobků probíhá pomocí sítě vybraných distributorů, na které se mohou zákazníci obracet. Všechny potřebné in formace jsou k dispozici na webových stránkách www.sindely.cz.


THE Pink PantherTM & ©1964–2007 Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. All Rights Reserved. The color PINK is a registered trademark of Owens Corning. ©2007 Owens Corning.
1 Výsledky nezávislého průzkumu pořádaném Mai (Marketing Analysts, Inc.) v červenci 2006, jehož se zůčastnilo 1200 majitelů domů.
Autor: Honza Nejedlý
Foto: Archiv firmy