Novinky v hydroterapeutických boxech od Vagnerplastu

O tom, že se člověk při konstruování sprchového systému inspiroval přírodou, není pochyb. Vždyť se stačí rozhlédnout kolem sebe - déšť padající z nebe, pramen vodopádu, vše jednoznačně napovídá odkud byly čerpány nápady pro realizaci tohoto důmyslného vynálezu. Vývoj již dávno pokročil kupředu, až k dnešním sprchovým koutům, boxům a zástěnám. O rychlosti, se kterou postupuje, vypovídají například novinky společnosti Vagnerplast, jež nyní představuje čtyři multifunkční hydroterapeutické sprchové boxy v provedení Komfort.

V repertoáru této výrobní společnosti však ani zdaleka nejsou pouze sprchové boxy a kouty, ale i sprchové akrylátové vaničky, vany a sprchové zástěny. V rámci komplexního servisu nabízí i umyvadla a další koupelnové prvky spřátelených firem. Dále pak nerezové doplňky, baterie aj. Výrobky značky Vagnerplast snadno na trhu rozpoznáte, názvy jednotlivých komponentů jsou totiž pojmenovány významnými jmény z řecké mytologie.
Pro letošní rok Vagnerplast připravil čtyři zásadní novinky ve sprchových boxech:

Hydroterapeutický box pro dva Europa Komfort

Sprchování ve dvou se díky hydroterapeutickému dvojboxu Europa Komfort o rozměrech 1150×1150×2220 mm stává splněným snem. Jedná se o box s elektrickým přívodem. Základem je hliníková konstrukce a akrylátové jádro, doplněné kloboukem a sprchovou zástěnou »H« s bezpečnostním čirým sklem. Součástí vybavení boxu je hlavová sprcha, demonstrující dešťový efekt a osvětlení. Je dokázáno, že stejně jako masáž uklidňuje tělo, tak i hudba působí na duši. Právě proto je součástí boxu stereo rádio s reproduktory odolnými proti vodě. Samozřejmostí je pak ruční sprcha s posuvným držákem na polohování výšky sprchy. Příjemným zpestřením je možnost dvojnásobné masáže ramen, kterou zabezpečují 2×2 trysky, ale i dvojnásobná masáž páteře, již provádí 3×1 a 3×2 trysky. Praktickou i masážní funkci zastává tryska na nohy. A jak si zpříjemnit sprchování ještě intenzivněji? Co takhle turecká lázeň, nebo v horkém období skotské střiky? Pro tento box byla použita termostatická baterie, jak již napovídá název, jsou jednotlivé systémy ovládány elektronicky.

Čtvercový půdorys sprchového boxu Honor RV Komfort do každé koupelny

Hydroterapeutický box Honor RV Komfort je vyráběný v systému 1 a 2 o rozměrech 900×900×2310 mm. Systém 1 zákazníkovi nabízí ruční sprchu s posuvným držákem, který umožní libovolné nastavení výšky, dále pak termostatickou baterii s přepínačem. Po dlouhém dni u počítače či za volantem nejeden uživatel ocení 3 trysky pro masáž ramenních svalů, 6 trysek na masáž zad, či tureckou lázeň s elektronickým ovládáním. Světlo a hlavová sprcha pak jen příjemně doplní atmosféru sprchování. Tryska na nohy splňuje praktickou funkci (zkoušení teploty vody). Estetickou stránku boxu pak vkusně završí klobouk a sprchová zástěna »S« s bezpečnostním čirým sklem.

Systém 2 nabízí stejně jako systém 1 ruční sprchu s posuvným držákem, termostatickou baterii, avšak navíc nabízí 9 trysek na masáž páteře a 3 trysky na masáž ramenních svalů. Taktéž nabízí tureckou lázeň a příjemně chladivé skotské střiky. Jako vodopád příjemně osvěží i hlavová sprcha. Součástí boxu je i stereo rádio s předvolbou stanic a opět stylové světlo. Veškerý systém je ovládán elektronickým ovládáním. Pro ucelení tvaru boxu je ve výbavě klobouk a sprchová zástěna »S« s bezpečnostním čirým sklem.

Když tvarově atypický sprchový box, tak Atlas Komfort

Kruhový půdorys boxu Atlas Komfort s přívodem elektrické energie o rozměru 1100×1083×2310 mm je další atraktivní variantou pro příjemné sprchování. I u tohoto boxu je základem aluminiová konstrukce, jíž doplňuje velmi vkusně akrylátová vrchní část (neboli klobouk), jakož i spodní a boční kryty, ale i samotné jádro boxu. Společně se sprchovou zástěnou »SH« s bezpečnostním sklem tvoří dokonalou harmonii tvarů. U boxu Atlas Komfort se může uživatel těšit na hlavovou sprchu, nebo na 8 trysek na masáž ramen a krční páteře, polohovací ruční sprchu, vertikální hydromasáž těla, či 8 trysek na masáž páteře. Ani zde nechybí nožní tryska na zkoušení teploty vody. Tryska pro přívod páry turecké lázně je zde snad již samozřejmostí. Přívod vody je regulován termostatickou baterií, přičemž funkci jednotlivých trysek si lze navolit elektronickým ovládáním. Stereo rádio s předvolbou stanic s reproduktory, světlo, anebo zrcadlo pak přispějí k dokonalé blaženosti a komfortu ze sprchování. A aby pozitivní dojem z tohoto hydroterapeutického boxu byl úplný, výrobce do vybavení přiřadil také regulaci tlaku vody, lymfatickou masáž, programování funkcí hydromasáže a vyhlášené skotské střiky.

Arés – nejširší výběr typových vybavení boxů

Poslední, avšak neméně atraktivní novinkou boxů Komfort s přívodem elektrické energie je sprchový hydroterapeutický box Arés. I zde je základem hliníková konstrukce s akrylátovým jádrem včetně klobouku. Pestrá nabídka zástěn ve variantách čirá, grafit a potisk umožňuje větší prostor pro improvizaci při realizaci celé koupelny. Boxy Arés se dodávají ve 4 různých systémech.

Systém 1 obsahuje ruční sprchu s posuvným držákem, pákovou baterii s polohovým přepínačem, ale i 3 trysky na masáž páteře a 3 na masáž ramenních svalů. Dalších 8 trysek zabezpečí masáž celého těla. Elektronky ovládané skotské střiky jsou zpestřením na závěr sprchování. U této varianty je k dispozici sprchová zástěna »S« s polystyrenovou výplní.

I u systému 2 se nabízí ruční sprcha s posuvným držákem, páková baterie s polohovým přepínačem a 3 trysky na masáž páteře. Turecká lázeň s elektronickým ovládáním je obohacena o zvukovou signalizaci, pokud není nainstalováno světlo. Zástěna »S« je vyrobena z čirého bezpečnostního skla.

Základem pro systém 3 je také jako v předchozích případech ruční sprcha s polohovacím držákem a páková baterie. Nechybí ani 3 trysky na masáž páteře a 3 na masáž ramenních svalů. Stejně jako u systému 1 je v sestavě 8 trysek pro masáž celého těla. I v tomto případě se může každý »labužník« těšit na tureckou lázeň s elektronickým ovládáním a zvukovou signalizací (pokud není nainstalováno světlo). Příjemná hlavová sprcha s dešťovým efektem osvěží tělo po celodenní námaze. V základní variantě se nabízí sprchová zástěna »S« s čirým bezpečnostním sklem.

Na závěr si představíme komplexní systém 4, kde se uživatel může těšit - kromě základního vybavení ruční sprchou s posuvným držákem, termostatickou baterií, 3 tryskami na masáž páteře a 3 na ramenní masáž, případně 8 tryskami na masáž celého těla a tureckou lázeň - i například na skotské střiky, hlavovou sprchu nebo trysku na nohy určenou ke zkoušení teploty vody. Ti skutečně nároční mohou opět využívat rádio s předvolbou stanic. Světlo je samozřejmostí. Program hydromasáže si lze navolit také pomocí elektronického ovladače. Zástěnu je možné opět volit v několika variantách, základní verze nabízí čiré bezpečnostní sklo.

Všechny sprchové systémy výše uvedených hydroterapeutických boxů jsou dodávány v povrchovém provedení chrom a bílá barva. Doporučené ceny navíc zahrnují osazení a oživení boxů přímo u zákazníka. Na veškeré boxy od společnosti Vagnerplast je poskytována dvouletá záruka.

Expozici aktuálních výrobků, zasazených do reálných koupelnových jader, je možné navštívit přímo v podnikové prodejně v Kladně, ale i na Mezinárodním stavebním veletrhu 2003 v Brně v sekci SHK v pavilonu Z stánku číslo 034.

Autor: Simona Taha
Foto: Markéta Nývltová