Novostavba administrativní budovy v pražských Strašnicích

Projekt administrativní budovy Belix realizovaný neratovickou stavební firmou Kasten přirozeně navazuje na původní objekt. Pozitivní výsledek souvisí mimo jiné se vzájemným porozuměním dodavatele a zákazníka. „Za skvělou stavbou je pečlivá firma“, zní motto Kasten.

Investor

Investorem byla společnost Belix, která se specializuje na odstraňování škod způsobených ohněm a vodou, ale také na záchranu a sanaci poškozených dokumentů. Základní filozofií firmy Kasten je kompletní provedení prací ke stoprocentní spokojenosti zákazníka. Nejspíš proto si investor se stavební firmou rozuměl.

Provázanost starého a nového

Jako nejlepší se jevilo navázat novou budovu na původní objekt k severní uliční hranici pozemku s vjezdem z Třebohostické ulice. Přízemí nové budovy je řešeno jako přístupová část při zachování původního počtu parkovacích míst. Vstup byl navržen jako výrazný architektonický prvek ve středové části se stylovými PUR panely červené barvy. Objekt je třípodlažní s plochou střechou.

Hrubá stavba

Na základovou konstrukci navázal nosný ocelový skelet se stropy z předpjatých železobetonových panelů. Zadní ztužující stěna je zděná. Pásová okna jsou plastová, profily jsou z vnější strany opatřeny tmavou folií, vnější žaluzie jsou ovládány elektricky. Obvodový plášť je složen z PUR panelů. Barevnost byla zvolena ve firemních barvách (kombinace šedivé a červené barvy).

Součástí díla byla přeložka vodovodní a plynové přípojky, a to včetně zemních prací zahrnujících demolici původní asfaltové plochy, čištění a frézování kanalizace od kanalizační šachty na oba směry a nové provedení asfaltové komunikace.

Interiéry

V interiéru byly instalovány rozvody vody a kanalizace, vytápění, elektroinstalace, sádrokartonové příčky a podhledy. Byla provedena keramická dlažba a obklady, položeny koberce a PVC krytiny, osazeny zárubně a dveře. V druhém a třetím nadzemním podlaží jsou umístěny kanceláře, sociální zázemí a sklad. V obou podlažích byly zařízeny kuchyňky a objekt byl vymalován.

Vyvážení funkční a finanční oblasti

Každý projekt je originální a před jeho uvedením do finální podoby prochází nejednou změnou. Nejinak tomu bylo i u této administrativní budovy. Společným jednáním dospěli investor i odborníci z KASTEN k optimální variantě, tedy ke spojení praktičnosti, funkčnosti a finanční vyváženosti.

Fotogalerie

Autor:
Foto: