Nový kompletní systém pro extra ploché sprchové vaničky Kaldewei Superplan

Společnost KALDEWEI je známá již téměř sto let jako výrobce kvalitních ocelových smaltovaných koupacích van a sprchových vaniček. V současné době patří mezi vedoucí výrobce v tomto oboru.

V širokém sortimentu společnosti najdeme také extra ploché sprchové vaničky Superplan.

Systém Superplan

Superplan se sníženým polystyrénovým nosičem zaručuje snadnou montáž a flexibilní možnosti instalace. Systém se skládá ze smaltované extra ploché sprchové vaničky Kaldewei Superplan a sníženého polystyrénového nosiče, vše dohromady o celkové výšce 37 milimetrů. Montáž lze provést jednoduše a rychle v několika málo krocích. Pomocí tohoto kompletního systému lze montáž smaltované extra ploché sprchové vaničky realizovat s minimální vstupní výškou i v případě, že stavební podmínky nedovolují instalaci zcela v úrovni podlahy.

Superplan se sníženým polystyrénovým nosičem tak představuje kombinaci estetiky dokonale plochého sprchového prostoru s montážní přívětivostí. Systém je dostupný v sedmi rozměrech – od prostorově úsporných 80 × 80 centimetrů až po komfortních 90 × 120 centimetrů.

Systém se skládá ze smaltované extra ploché sprchové vaničky Kaldewei Superplan a sníženého polystyrénového nosiče.

Varianty montáže

Na výběr jsou tři různé varianty montáže. Nejrozšířenější je montáž přímo na mazaninu, popřípadě na hrubou podlahu. Podlahová krytina jako dlaždice, PVC či dřevo se položí až ke sprchové vaničce a odpovídajícím způsobem utěsní. Systémové řešení Kaldewei je vhodné také pro montáž na hotovou dlážděnou podlahu. Pokud to montážní výška dovolí, lze smaltovanou extra plochou sprchovou vaničku Superplan se sníženým polystyrénovým nosičem instalovat zcela v úrovni podlahy.

Systémové řešení Kaldewei je vhodné také pro montáž na hotovou dlážděnou podlahu.

Barevné a protiskluzové úpravy

Pro obzvláště harmonické začlenění smaltované extra ploché sprchové vaničky do celkového vzhledu koupelny je model Superplan k dostání také v exkluzivních barvách kolekce Coordinated Colours. Kromě toho lze sprchovou vaničku volitelně zušlechtit protiskluzovou povrchovou úpravou Kaldewei Secure Plus, antislipem nebo celoplošným antislipem.

Na přání opatřuje špičkový výrobce své smaltované extra ploché sprchové vaničky také zvláštní povrchovou úpravou Kaldewei Perl-Effekt, která značně usnadňuje údržbu.

Stejně jako všechny koupací vany a sprchové vaničky od Kaldewei je také Superplan vyroben ze smaltované oceli Kaldewei 3,5 mm, která se vyznačuje dlouhou životností. Tento materiál je obzvláště hygienický, díky svému bezespárovému povrchu jej lze snadno čistit, a zároveň chrání před škodami z provlhnutí.

Kaldewei 3,5 mm se zárukou jakosti

Výrobky ze smaltované oceli Kaldewei 3,5 mm, mnohokrát oceněné cenami za design, jsou současně nadčasové a moderní a vyhovují nejvyšším nárokům nejen esteticky, ale i jakostí, funkčností a trvanlivostí. S více než 100 renomovanými cenami za design patří dnes Kaldewei mezi nejvíce vyznamenávané výrobce koupelnového vybavení na světě. Při výrobě svých koupelnových van a sprchových vaniček sází společnost již skoro sto let na smalt. V největších pecích světa se spojuje podle vlastního receptu vyráběný speciální smalt s kvalitní ocelí na materiál s celkovou tloušťkou 3,5 mm. Výsledek je tak kvalitní a hodnotný, že Kaldewei hrdě poskytuje záruku 30 let.

Postup montáže sprchových vaniček Kaldewei Superplan

Určení polohy odtoku
Vytvoření otvoru pro montáž odpadu
Připevnění nosiče k podlaze
Osazení nosiče a spojení se sprchovou vaničkou
Uložení sprchové vaničky a připojení odtokové soupravy
Obložení a spárování
Autor: JUDr. Ivana Marcinová
Foto: Archiv firmy