Nový ročník DESIGN ROADSHOW

I v roce 2015 se rozjíždí tradiční celorepubliková prezentační akce Design Roadshow, která vstoupí již do svého čtvrtého ročníku. Připravená expozice bude postupně putovat všemi kraji České republiky a architektům a designérům představovat celou šíři vzorků využitelných v interiérovém designu či stavebnictví.

Design Roadshow, prezentační seminář určený pro odbornou veřejnost, se stal díky svému širokému záběru a množství podávaných informací oblíbenou akcí. Svoji prestiž si získal i zařazením do programu celoživotního profesního vzdělávání architektů v ČKA, ale především návštěvností a aktivní účastí odborníků pro interiérový design.

Proč navštívit Design Roadshow?

Videopozvánka na letošní ročník Design Roadshow zde.

Každoročním seminářem se snažíme odborníkům z řad architektů a designérů poskytnout přednostně informace o novinkách v interiérovém designu, které vznikají přímo u nás, českých výrobců. Velice dobře konkurujeme svojí kvalitou i designem zahraničním výrobcům, ovšem v daleko příznivějších cenových relacích. Zároveň se samozřejmě zajímáme i o řešení individuálních zakázek a dotazů. Nově vzniklými IT programy se snažíme všem odborníkům podat pomocnou ruku při řešení jejich projektů a ulehčit tak vzájemnou spolupráci,” říká zástupce jedné z pořádajících firem pan Petr Paksi, výkonný ředitel přerovské společnosti J.A.P.

Co vás čeká a nemine?

Reálná expozice je sestavena z ukázek maxima vzorků prezentovaných řešení a jejich šíře využití v interiérovém designu, a to jak solitérně, tak ve vzájemném propojení. Již druhým rokem celou akci i tvorbu expozice zaštiťuje prof. akad. arch. Jan Fišer.

Prof. akad. arch. Jan Fišer

  Autorizovaný architekt, vedoucí ateliérů průmyslového designu Fakulty architektury ČVUT Praha a Katedry designu Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem. Autor mnoha realizovaných interiérů a budov. Pod jeho rukama vznikaly původní interiéry pražských kaváren Parnas a Slavia, divadlo Ypsilon a Olympic, galerie Zlatá husa v Dlouhé ulici. Je autorem areálu České pojišťovny ve Spálené a Vladislavově ulici v Praze, za který obdržel ocenění „Nejlepší z realit ČR“. Realizoval například bytové komplexy v Praze na Barrandově a v Berouně, hotel Archibald v Žitné ulici a na Kampě. Svojí tvorbou je zastoupen ve sbírkách Uměleckoprůmyslového muzea v Praze. Své realizace prezentuje na mezinárodních výstavách a publikuje v řadě časopisů.

Tři otázky pro prof. Jana Fišera

Proč zaštiťujete Design Roadshow?

Akce mě oslovila především tím, že jde o české výrobce, kteří se při zachování vysoké kvality provedení designem svých výrobků přibližují evropskému formátu. Navíc jsou pokaždé představeny nové možnosti pro interiér, které se hodí i pro moji praxi.

Jak jste přistoupil k přípravě expozice?

Rozhodně jsem nechtěl nikomu vnucovat nějaká předchystaná nebo typová řešení. Proto jsme se snažili na expozičních panelech vyvzorovat veškeré možnosti, které dané výrobky pro naši práci nabízí. Například u Trachey jsme pro letošní rok zvolili dvacet vzorků dvířek, na kterých jsou prezentovány nejenom různé povrchové úpravy od barev, fólií, vysokého lesku, dřevodekorů, ale také různé možnosti frézování či technologie Overface. U firmy Technistone jsou na sedmi panelech prezentovány různé designové varianty technického kamene, ukázky napojení nebo zafrézování různých doprovodných prvků a další možnosti využití tohoto extrémně odolného materiálu v rámci interiéru.

Co vás na letošním ročníku zaujalo?

Prezentované firmy se snaží ze svého sortimentu vybrat opravdu zajímavé produkty, se kterými se má běžný spotřebitel šanci odborně seznámit, a je to i originální prostor pro nás, architekty. V produktové části prezentace bych mohl zmínit celoskleněné dveře Master od J.A.P., které jsou o šířce standardních čtyř centimetrů a umožňují tak ve svém vnitřním prostoru umístění izolační výplně, což je naprostá novinka mezi celoskleněnými dveřmi. S nabídkou pro širokou škálu použití, možnostmi kombinací s jinými materiály a variabilní aplikací do řešených interiérů přichází Technistone. Představený materiál prezentuje nejlepší vlastnosti přírodního kamene a přidává kvality kamene technického pro bezproblémové a trvalé používání. Umožňuje finální povrchové úpravy, frézování, řezy vodním paprskem, gravírování a lepení, v plošném i 3D provedení. Bohaté spektrum nabízené barevnosti materiálu Technistone a různorodá opracovatelnost představují pro designéra a jeho kreativitu opravdu široký potenciál pro originální provedení navrženého interiéru i exteriéru. Co mě hodně oslovilo v letošním ročníku, je druhá půle programu, ve které si každá z firem připravila individuální servis pro architekty tak, abychom získali odborně solidního partnera na komunikaci a zároveň i specifické IT systémy na podporu rychlé a snadné konfigurace výrobku, včetně jeho objednání tak, aby nás tato fáze minimálně zatěžovala.

Co vám jednotlivé firmy představí?

J.A.P.

 • bezobložkové stavební pouzdro Aktive pro zasouvací dveře,
 • skryté zárubně Aktive s reverzním otevíráním,
 • dveře Master – celoskleněné dveře o síle 4 cm, možnost skladby různých materiálů,
 • dveře Strong – celoskleněné dveře v subtilním provedení s atypickou výškou až 3 m.

Trachea

 • nový dekor umělého kamene FACE STONE,
 • ztracená spára na nábytkových dvířkách,
 • akrylátové komponenty hraněné PUR lepidlem – rozdíly mezi lepidly PUR a EVA,
 • odolnost hran nábytkových dvířek proti vlhkosti,
 • úchytky pro typová řešení nábytkových dvířek.

Technistone

 • neomezené využití materiálu Technistone v interiéru,
 • spáry na materiálu Technistone a možnost jeho opracování či frézování,
 • povrchy: lesk, mat, antique a slate.
 • Všechny firmy představí i IT servis a informační základnu pro odbornou veřejnost – architekty a designéry.

Nepřijdete ani o odborný komentář

Dílčí témata prezentují a k diskuzi nabízejí odborně techničtí poradci, kteří jsou před a po akci k dispozici i pro řešení individuálních dotazů z řad účastníků akce. Představí a okomentují veškeré prezentované novinky na reálné expozici, rozeberou a zodpoví vše potřebné.

Termíny jarního kola Design Roadshow:

 • Pardubice – 5. března 2015
 • Praha – 19. března 2015
 • Ostrava – 26. března 2015
 • Karlovy Vary – 9. dubna 2015
 • Ústí nad Labem – 16. dubna 2015
 • Zlín – 23. dubna 2015

Začátek vždy od 16:00 hod., vstup zdarma. Přesná místa konání v daných městech najdete na www.designroadshow.cz.

Jaký úspěch měla akce u Vašich kolegů v minulém roce?

„Přivítal jsem možnost dozvědět se informace přímo od výrobců. Momentálně řeším téma dveří, a tak mě oslovilo kování, které jsem nedávno navrhoval. Na nábytku mě velice zaujalo bezúchytkové provedení. Já jsem ho nedávno doporučoval klientovi, jako to správné řešení a na akci jsem měl možnost si ho vyzkoušet in natura. Ještě nikdy jsem neviděl T.acrylic zrcadlo. Ostatní novinky už jsem měl možnost vidět, ale nikdy jsem neměl čas se o nich dozvědět tolik informací do hloubky. Zde jsme měli možnost zaměřit se na celou škálu výrobků a mohli jsme pokládat dotazy.” Ing. arch. Karel Kafka, Pardubice.

„Celá prezentace byla moc hezky seskládaná. Velice jsem ocenila dotazy moderátorky. Tím, že měla potřebnou odbornost a pokládala doplňující otázky prezentujícím, pomohla nám divákům plno věcí dobře pochopit. Myslím si, že všechny firmy v daném čase představily opravdu hodně. Já jsem si chtěla především prohlédnout všechny novinky, a navíc jsem se o nich dozvěděla i mnoho informací a nemusela nic hledat v katalogu. Ocenila jsem i to, že jsme si mohli veškeré vzorky prohlédnout a osahat.” Ing. arch. Irena Tyksová, Olomouc.

Pokud chcete být plně informováni o aktuálních termínech a místech konání odborné prezentace, navštivte stránky www.designroadshow.cz, na kterých si můžete přečíst i další názory a zkušenosti účastníků akcí z předchozích let.

Autor: Lucie Zavavidlová
Foto: Archiv firmy