Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Obchody s geodetickým sortimentem v Praze a Brně

Již téměř 10 let působí na českém trhu GP spol. s r.o., která je jedním z největších distributorů geodetické techniky u nás. Firma nabízí kompletní sortiment geodetických přístrojů, stavebních laserů a laserových dálkoměrů. V trvalé nabídce je široký sortiment měřických pásem, vodováh a dalšího geodetického příslušenství. Z vlastní výroby firma dodává na trh trasírky, stojánky, olovnice, měřické jehly a nejrůznější adaptéry. V roce 1993 otevřela firma v Praze geodetickou prodejnu, nyní se sídlem v Rubešově ulici č. 2 v Praze 2 a od roku 2001 je pro zákazníky na Moravě k dispozici obdobná prodejna se sídlem v Brně, Rooseveltově ulici č. 9.

  Firma GP spol. s r.o. nabízí zákazníkům kompletní sortiment nových totálních stanic firem Sokkia, Topcon a Leica. Výhodou pro zákazníka je možnost na místě porovnat jednotlivé typy totálních stanic různých výrobců. Prodejní ceny jsou stejné jako u výhradních zastoupení, dvouletá záruka na nové totální stanice je samozřejmostí. Obě prodejny disponují velkým oddělením použitých přístrojů a protože provozují i servisní střediska, zákazníkovi se dostávají do rukou pouze prohlédnuté a seřízené přístroje, na něž firma ještě poskytuje tříměsíční záruku. Nabídka použitých přístrojů je aktualizována 1× týdně na internetu a zákazník tak má stále přehled o skutečném stavu nabídky použitých i nových totálních stanic.
  
Velmi široká je současná nabídka nivelačních přístrojů. V prodejnách GP můžete koupit nové automatické nivelační přístroje osvědčených značek Sokkia, Topcon, Zeiss, Nikon a Pentax. V poslední době firma zajistila z vlastních dovozů nabídku velmi levných přístrojů značky SETL (země původu Čína). Tyto přístroje byly otestovány jako zcela srovnatelné s přístroji renomovaných značek, a proto je na všechny nivelační přístroje poskytována dvouletá záruční lhůta. K přístrojům je možno na místě zakoupit levné stativy a nivelační latě. Servis veškerých nivelačních přístrojů zajišťuje firma vlastními servisními středisky v Praze a Brně.
   Přímé dovozy laserových dálkoměrů Leica Disto umožňují firmě prodávat tyto přístroje za velmi přijatelné ceny. V současné době jsou k dispozici 4 modifikace tohoto přístroje – od nejjednoduššího typu Disto Lite s možností měření délek a výpočtu ploch až po modifikaci Disto Pro 4a zvýšené přesnosti a s možností připojení k PC. Jedná se o nejdokonalejší přístroje svého druhu, které navíc vykazují prakticky nulovou poruchovost.
   Pro stavební techniky a geodety nabízí firma GP spol. s r.o. široký sortiment stavebních laserů. Již od ceny 10 500 Kč bez DPH lze pořídit miniaturní interiérový rotační laser firmy Geo Fennel, do ceny 20 000 Kč pak další typ rotačního laseru od firmy Agatec s manuálním urovnáním. Nejširším sortimentem na světovém trhu disponuje v současné době firma Topcon, jejíž přístroje firma GP rovněž nabízí. V různých cenových relacích lze vybírat z nejrůznějších typů značky Topcon, s manuálním nebo automatickým urovnání a to v jedné ose se či ve více osách současně. Firma GP nabízí rovněž několik typů potrubních laserů s různý stupněm automatizace cílení a svítivosti diody.
   V prodejnách GP lze rovněž koupit různé modifikace laserových vodováh, včetně několika typů celých souprav s příslušenstvím v kufříkovém balení. Široký je sortiment klasických vodováh a stahovacích latí. Měřická pásma nejrůznějších provedení zajišťuje firma vlastními dovozy, převažují kvalitní pásma německé značky BMI, která jsou mezi zákazníky velmi oblíbena. Vlastní kalibrační středisko v Brně umožňuje firmě GP provádět kalibrace téměř všech typů geodetických přístrojů a stavebních laserů. Firma rovněž zajišťuje kalibrace laserových dálkoměrů, měřických pásem a dalších geodetických pomůcek, pro něž je kalibrace požadována.
   Firma GP spol. s r.o. s téměř desetiletými obchodními zkušenostmi je připravena ve svých dvou prodejnách splnit prakticky každé přání zákazníka – geodeta, včetně zakázkové výroby dle libovolné specifikace. Komplexnost služeb, které zákazníků poskytuje, ji řadí mezi vysoce profesionální a perspektivní firmy na českém geodetickém trhu. 
Autor:
Foto: Archiv firmy