Obliba dřevostaveb v Česku rok od roku stoupá

Podíl dřevostaveb na trhu roste, zákazníky láká rychlost výstavby i nízké náklady. Domy na bázi dřeva jsou totiž dobře tepelně izolované, ušetří peníze za energie a navíc je možné je postavit rychle. Stavbám z tohoto přírodního materiálu se bude opět věnovat mezinárodní veletrh DŘEVOSTAVBY, jehož 10. ročník proběhne ve dnech 11. až 14. 2. 2015 na Výstavišti Praha-Holešovice.

Vše, co potřebujete vědět o dřevěných domech, jejich stavbě či životě v nich, najdete na veletrhu DŘEVOSTAVBY. Tento úzce specializovaný veletrh je jedinečný svým rozsahem zaměření a popularizuje dřevostavby jako stavební systém budoucnosti. Technologie stavebně konstrukčních systémů na bázi dřeva jsou rozšířeny po celém světě z důvodu maximálního a efektivního využití dřeva – suroviny, která je všude dostatečně zastoupena a která je v přírodě obnovována.

Firmy na veletrhu

Dřevěné stavby a konstrukce představí více než 80 firem. Většina těchto společností se zabývá výstavbou nízkoenergetických i pasivních dřevostaveb, projekční a architektonickou činností. Mezi nejznámější patří ALFAHAUS, ATREA, ATRIUM, DOMY DNES, H BOX, HK DŘESTAV, MS HAUS, ORIGIS, PONDIOS, QUICKHAUS, RD RÝMAŘOV, STAVEX KUTNÁ HORA, VARIO VILA a mnoho dalších. Na dům v životní velikosti 1:1 od společnosti DOMESI/PRODESI vyrobený ze systému NOVATOP se můžete těšit ve střední hale průmyslového paláce. Chybět nebudou ani firmy zabývající se výrobou a dodávkou srubů a roubenek, jako např. společnost DREVODOM RAJEC, CEDAR HOME a další. Dřevěné výrobky pro exteriér i interiér, izolace, materiály a technologie do dřevostaveb představí více než 20 firem, a to např. FERMACELL, JAF HOLZ, M.T.A. ISOCELL a další. Na své si přijdou i zájemci o stroje a nástroje pro zpracování a opracování dřeva.

Doprovodný program

V doprovodném programu veletrhu můžete najít mnoho zajímavých přednášek, nebo se zeptat na své dotazy. Můžete se těšit na největší nesoutěžní přehlídku dřevěné architektury v Česku a na Slovensku – Salon dřevostaveb a jeho tradiční součást Mozaiku dřevostaveb. Představí se vám pestrá paleta staveb, vybraných z toho nejlepšího, co v Čechách a na Slovensku v posledním roce vzniklo. Ve čtvrtek bude doprovodný program v režii Asociace dodavatelů montovaných domů, která se v dopolední části zaměří na odborníky, odpoledne pak bude věnováno poučené laické veřejnosti. Majitelé pasivních domů, zkušení architekti a projektanti z Centra pasivních domů budou mluvit na rovinu o tom, jak se jim žije a pracuje s pasivními domy. Nenechte si ujít jejich osobní příběhy a seznamte se s tím, jak vidí a na vlastní kůži prožívají pasivní domy.

Součástí veletrhu DŘEVOSTAVBY bude 10. mezinárodní veletrh vytápění, klimatizace a úspor energií MODERNÍ VYTÁPĚNÍ, 5. ročník veletrhu krbů, kamen a designového vytápění KRBY A KAMNA, 5. ročník veletrhu oken, dveří a stínící techniky WINDOOR EXPO.

Srdečně vás zveme k návštěvě veletrhů energeticky úsporného bydlení – DŘEVOSTAVBY, MODERNÍ VYTÁPĚNÍ, KRBY A KAMNA a WINDOOR EXPO – jedinečné události v Praze na Výstavišti v Holešovicích ve dnech 11. až 14. 2. 2015 každý den vždy od 10.00 do 18:00.

Více informací se dozvíte na stránkách www.drevostavby.eu.

Autor: Ing. Blanka Stávková
Foto: Archiv firmy