Oblíbené stavební výstavy ve Východních Čechách

Jarní odborné a kontraktační stavební výstavy v Pardubicích a v Hradci Králové, které pořádá společnost KJ výstavnictví, se rychle blíží. Ve dnech 6. až 8. 3. 2014 se bude konat ve výstavním centru IDEON již devatenáctý ročník Pardubické stavební výstavy a o několik dnů později, konkrétně ve dnech 21. až 23. 3. 2014, v Kongresovém centru ALDIS sedmnáctá Hradecká stavební výstava Stavba a zahrada.

Dlouholetým generálním partnerem výstav zůstává Pivovar Pardubice a.s. Hlavním odborným partnerem je společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a.s., České Budějovice, generálním partnerem hlavní ceny firma Tepelná čerpadla Spirála, hlavním mediálním partnerem je Vydavatelství VLTAVA-LABE- PRESS, a.s., Deník Východní Čechy a odborným mediálním partnerem je časopis Stavebnictví a interiér.

Pardubická stavební výstava

Tato největší odborná stavební výstava ve Východních Čechách se koná od čtvrtka (6. 3.) do soboty (8. 3.) a bude otevřena denně od 10 do 18 hod., v sobotu do 17 hod.

Loňského ročníku se zúčastnilo na 195 firem a snahou pořadatelů je i v této době tento počet udržet. Pro letošní ročník se předpokládá opět maximální využití prostor výstaviště.

Losování cen pro návštěvníky proběhne 6. 3. 2014 (sobota) v 16.00 hodin na výstavišti. Hlavní cenu, 50% slevu na tepelné čerpadlo Spirála věnuje firma Stuchlík Josef, Kostomlaty nad Labem. Dále se bude losovat o cenu generálního partnera – Pardubického pivovaru, a.s., a o další ceny, které se budou průběžně upřesňovat a doplňovat.

Stavba a zahrada

Letošní 17. ročník jarní stavební výstavy v Hradci Králové proběhne od pátku (21. 3.) do neděle (23. 3.). Otevřeno bude denně od 10 do 18 hod., v neděli do 16 hod.

Na předchozím ročníku se prezentovalo na 145 firem a počet firem má prozatím mírně vzrůstající trend. Pořadatel by rád tento stav udržel. Mimo firem zaměřených na stavebnictví se zde představí i firmy zabývající se vybavením a realizací zahrad a výrobků s tím souvisejících.

Losování cen pro návštěvníky proběhne 23. 3. 2014 (neděle) v 15 hod. na výstavišti. Stejnou hlavní cenu jako na Pardubické stavební výstavě, 50% slevu na tepelné čerpadlo Spirála, věnuje opět firma Stuchlík Josef, Kostomlaty nad Labem. Dále se bude losovat o cenu generálního partnera – Pardubického pivovaru, a.s. a o další ceny, které se budou průběžně upřesňovat a doplňovat.

Novinky Wienerberger pro výstavní rok 2014

Výstavní rok 2014 znamená pro společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a.s., hlavního odborného partnera obou výstav, uvedení hned několika produktů na stavební trh. Již na jarní Pardubické stavební výstavě na výstavišti IDEON, bude veřejnosti představena kompletní produktová řada zdiva české výroby plněného minerální vatou. Prezentovány budou dále akustické cihly vylepšených vlastností pro výstavbu dělicích mezibytových stěn a zdivo Porotherm EKO+.

Přijměte prosím pozvání do výstavního stánku společnosti Wienerberger na letošních výstavách a využijte volného vstupu na Pardubickou stavební výstavu nebo na Hradeckou stavební výstavu.

Představujeme tepelná čerpadla Spirála

Jedná se o tepelná čerpadla voda-voda s jedinečným vstupním uspřádáním, umožňující odebírat teplo z minimálního průtoku vody (stačí průtok 15 l/min na 10 kW výkonu), přičemž téměř nezáleží na kvalitě této vody. Firma Stuchlík Josef, Kostomlaty nad Labem využívá nejmodernější technologie: elektronické vstřikování, řízení výkonu scroll kompresorů, komunikace OpenTherm, řízení otáček dopravního čerpadla primární vody. Integrované řízení umožňuje vytápění dvou topných okruhů s různou teplotou a ohřev užitkové vody nezávisle na vytápění. Velmi nízkým hlukem tepelná čerpadla Spirála patří mezi nejtišší.

Podrobné informace a přehled vystavovatelů na obou výstavách najdete na www.kjvystavnictvi.cz.

Autor: Ing. Hana Solařová
Foto: –