Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Oceněné exponáty na veletrhu AQUA-THERM 2008

Poslední listopadový týden se konal v PVA Letňany jubilejní 15. ročník odborného veletrhu vytápění, ventilace, klimatizační, měřicí, regulační, sanitární a ekologické techniky AQUA-THERM 2008, kterého se zúčastnilo 402 vystavovatelů ze šestnácti zemí. Během pěti veletržních dní prošlo branami areálu 40 716 návštěvníků z řad odborné i laické veřejnosti.

Jako každoročně, byly i letos oceněny nejlepší exponáty. Odborná porota udělila tři Zlaté medaile, šest Čestných uznání a jedno Zvláštní uznání. Do soutěže bylo přihlášeno 24 výrobků a zařízení.

Zlaté medaile

Zlaté medaile získaly tyto společnosti:

Společnost Daikin Airconditioning Central Europe – Czech republic, spol. s r.o., která je největším výrobcem klimatizací v ČR, nabízí v současné době nejenom rezidenční a komerční klimatizační systémy s přímým výparem, ale disponuje širokým portfoliem vodních a vzduchotechnických systémů, včetně systémů o velkém výkonu (500 – 2500 kW) Na veletrhu se představila společně se svými 4 VRV partnery, společnostmi Block, a.s., Comfort sdružení, a.s., Ekoklima akciová společnost a Pragoclima s.r.o. Zlatou medaili na veletrhu Aquatherm získala společnost Daikin za venkovní VRV klimatizační jednotku RTSYQ10P v provedení tepelné čerpadlo.

Další společností, která zaujala na veletrhu byla firma Systherm, s.r.o., která nabízí komplexní řešení systémů zásobování teplem. Je výrobcem technologií předávání tepla pod obchodním názvem SYMPATIK. Zlatou medaili získala za soustavu vytápění bytových objektů s možností individuální regulace, měření, řízení.

Třetí ocenění získala společnost IVAR CS, spol. s r.o., která je obchodním a technickým zastoupením několika zahraničních firem se širokým sortimentem vybraných komponentů pro vytápění, vodu, plyn, chlazení a solární systémy. Zlatou medaili získala za výrobek IVAR UNIMIX – kompaktní rozdělovací sestavu pro podlahové vytápění s integrovaným třícestným směšovacím ventilem a možností ekvitermního řízení výkonu.

Čestná uznání

Šest čestných uznání získaly tyto společnosti:

  • Minib, s.r.o. za topný konvektor s autonomním zdrojem elektrické energie - bez přívodních kabelů na 12 V ventilátor,
  • Jaga N.V. za dynamické otopné těleso KNOCKONWOOD DBE,
  • Regulus, spol. s r.o. za kompaktní systém vytápění s ohřevem teplé vody pro domácnosti využívající tepelné čerpadlo a solární systém EcoAir-EcoEl Solar,
  • ADP CZ, a.s. za „Inteligentní dům” s názvem Kobra, tj. řídicí systém pro ovládání různých technologií budovy v oblasti TZB,
  • Stiebel Eltron, spol. s r.o. za kompaktní tepelné čerpadlo WPL COOL pro vytápění i chlazení s elektronickým expanzním ventilem a dále za Solneo SQC 24 SOL De Dietrich – multivalentní tepelný systém – kondenzační plynový kotel s ekvitermní regulací, solární zásobník 200 l.

Zvláštní uznání pak získal Michal Rybář – INSTAPLAST za projekt Slunečnice v kombinaci s technologií INFRACLIMA.

Příští ročník veletrhu AQUA-THERM Praha proběhne v termínu od 24. do 28. listopadu 2009.

Autor: Ing. Hana Solařová
Foto: Hana Solařová