Ohlédnutí za rokem 2015 firmy 2VV

Pardubickou společnost 2VV zabývající se výrobou vzduchotechniky není nutné dvakrát představovat. Již řadu let patří mezi evropskou špičku výrobců vzduchotechniky. V letošním roce oslavila své 20. výročí od svého založení. Oslavy proběhly za účasti distributorů z celého světa.

Tak jako 2VV je řadu let spojena s městem Pardubice, tak i Velká Pardubická patří neodmyslitelně k městu, proto se oslavy konaly právě při výroční 125. Velké Pardubické. Součástí oslav byla slavnostní večeře na pardubickém zámku zakončená velkolepým ohňostrojem. Následující den proběhlo slavnostní otevření nových prostor firmy, prohlídka výrobních hal a prezentace nových výrobků.

Rok 2015 ve 2VV

V březnu se firma již po několikáté s úspěchem účastnila jednoho z největších mezinárodních veletrhů v německém Frankfurtu nad Mohanem, kde představila celé své široké portfolio výrobků. Vystavené novinky vzbudily u návštěvníků velmi pozitivní ohlas a návštěvnost stánku, který lákal nejen svým dokonalým designem, dokázala, že společnost 2VV patří v oboru k vyhledávaným evropským výrobcům.

Z portfolia vzduchových clon představila firma 2VV v letošním roce novou řadu průmyslové clony INDESSE. Řada průmyslových clon INDESSE je již stálicí v sortimentu 2VV a patří k nejprodávanějším typům ve svém segmentu. Clona prošla důkladným faceliftem a zákazníci se mohou těšit nejenom na rozšíření řady pro pokrytí více aplikací, zlepšení všech výkonových parametrů, ale také na jednoduchou montáž a intuitivní regulaci.

Vzduchové clony INDESSE se mohou pochlubit především optimálně tvarovaným výfukem s jedinečnou technologií, tzv. „Straw-System”. Výfuk clony je osazen speciální částí (voštinou), která rovnoměrně rozděluje proud vzduchu po celé šíři výfuku. Díky výfuku „Straw-System” je dosaženo maximální laminarizace proudu vzduchu vycházejícího z clony.

Doporučené aplikace pro vzduchovou clonu INDESSE jsou výrobní a skladovací haly, logistická centra s instalační výškou do 8 m) v případě horizontální instalace nade dveřmi. Clonu je možné použít pro vertikální instalaci vedle dveří, a to pro šířku dveří do 8 m) při jednostranné instalaci, nebo do 12 m) při oboustranné instalaci. Výhodou důležitou zejména (nejenom) při řetězení clon je skutečnost, že clona má aktivní výfuk po celé své délce, nejsou zde žádná hluchá místa, proud vzduchu je díky optimálnímu rozmístění ventilátorů ve cloně rovnoměrně rozdělen a výfuk není omezován žádnou překážkou (např. kastlíky elektromateriálu, držáky,...)

INDESSE

 • Provedení v délkách 1,65 m, 2,20 m a 2,75 m.
 • Vzduchový výkon až do 18 000 m3/h.
 • Typy: s elektrickým ohřívačem, vodním výměníkem a verze bez ohřívače.
 • Výfuk s technologií Straw System pro maximalizaci clonícího efektu díky laminárnímu proudu vzduchu.
 • Možnost horizontální i vertikální instalace s nastavitelným výfukem při použití držáků.
 • Vzduchová clona s dlouhou životností a minimálními nároky na údržbu.
 • Rychlé a snadné spojování jednotlivých modulů.
 • Možnost zvolit si ze třech typů regulace (RO, RB, IC).
 • Standardní provedení s pláštěm z pozinkovaného plechu nebo lakovaném v RAL 9010 (jiné barevné provedení clony na poptávku).
Vzduchová clona INDESSE

Na trhu se také představila nová řada vytápěcích jednotek SAVANA, rekuperační jednotky ALFA 85 s rotačním regenarátorem a jednotky ALFA 95 s protiproudým výměníkem, kdy jednotky jdou s dobou a jsou vybaveny systémem WiTOUCH, který umožňuje připojení z jakéhokoliv SMART zařízení.

Vytápěcí jednotka SAVANA ve standardním provedení

Witouch

 • Inteligentní regulace pro rekuperační jednotky (Alfa-Flat, Alfa 95, Alfa 85) a vzduchové clony s DA regulací.
 • Plnohodnotné řízení jednotek + mnoho rozšiřujících funkcí.
 • Vzdálené ovládání přes internet.
 • Možnost připojení přes jakékoli smart zařízení.
 • Android – Hlavní ovládání s WiTouch aplikací.
 • iOS, PC – přes web prohlížeč.
Rekuperační jednotka ALFA 85
Rekuperační jednotka ALFA 95 ve vertikálním provedení

2VV v roce 2016

Rok 2015 se nám blíží ke konci. Co připravila 2VV pro 2016?

Nejenže 2VV a Pardubice patří neodlučitelně k sobě, tak i 2VV a neustálé sledování trendů a inovací patří bezesporu k sobě. I nadále v roce 2016 bude vlajkovou lodí nová průmyslová clona INDESSE a z řady rekuperačních jednotek přicházíme pozvolna na trh s novou jednotkou DAPHNE.

Nová rekuperační jednotka DAPHNE, která doplňuje řadu úspěšných jednotek, je ideálním řešením pro instalaci v bytech, bytových domech a především nízkoenergetických domech. Již samotný název jednotky napovídá, že se jedná o jednotku, která odpovídá na stále zvyšující se poptávku energeticky úsporného rezidenčního větrání. Nová řada rekuperačních jednotek DAPHNE je k dispozici ve čtyřech nominálních průtocích 150, 300, 500 a 700 m3/h a ve dvou rozměrových velikostech (150/300). Výhodou této jednotky je možnost instalace do kuchyňské linky.

Rekuperační jednotka DAPHNE

Společnost 2VV přináší na trh ucelenou a kompaktní řadu rekuperačních jednotek, které nabízejí skvělou kvalitu a unikátní technologické řešení za velmi příznivou cenu. Inteligentně navržené a konstruované jednotky DAPHNE umožňují využití od nejzákladnějších aplikací pro nenáročné uživatele až po sofistikované režimy s vysokou třídou filtrace a výkonnými EC motory a možností připojení kontrolních čidel pro ty nejnáročnější zákazníky.

Autor: Bc. Barbora Pešková
Foto: Archiv firmy