Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Ohlédnutí za veletrhem Domov a teplo 2011

Ve dnech 8. až 11. září proběhl v Lysé nad Labem již 17. ročník výstavy Domov a teplo. Souběžně s ním se konal Polabský knižní veletrh a Čtyři dny se záchranáři.

Veletrh Domov a teplo jsme navštívili hned první den a byli jsme překvapeni především počtem návštěvníků, kteří se jen hrnuli. Nebyli to jen dospělí, ale na výstaviště v Lysé nad Labem dorazilo i množství dětí ze školek a základních škol, které se svými učitelkami směřovaly nejdříve na Polabský knižní veletrh, jehož zahájení se účastnil například režisér Zdeněk Troška.

Celkem výstava Domov a teplo přilákala za čtyři dny svého trvání cca deset tisíc lidí, a to zejména ty, co se chtěli připravit na zimu případně měli zájem o nové a moderní vybavení do svého bytu.

Návštěvníci si pochvalovali, že zde měli možnost vidět průřez současnými trendy bydlení, topenářské techniky a hospodaření s energiemi. Svoje zájmy tu uspokojili jak profesionálové, tak domácí kutilové.

Naopak vystavující firmy přivezly do Lysé i řadu atraktivních nových produktů, s nimiž vstoupily do podzimní sezóny. Z novinek v hlavní expozici lze uvést např. dřevovláknité desky Diffutherm, akustické desky WOLF nebo automatický kotel Vulcanus.

SPEKTRUM – bytové a kuchyňské studio Poděbrady nabídlo kuchyně na míru včetně spotřebičů a doplňků, nábytek na zakázku – vestavné skříně, obývací pokoje, dětské pokoje, sestavy nábytku, vybavení kanceláří, sedací soupravy na zákázku od firmy Goldammer, stoly, židle, křesla od firmy TON – postele včetně roštů, matrací a přikrývek, tapety a dekorační látky Orsei, porcelán, keramika, bytové doplňky.

Pro návštěvníky výstavy byla k dispozici poradenská služba bytového designéra a například i ochutnávky v rámci předvádění kuchyňských spotřebičů.

Letošní novinkou v zaměření výstavy Domov a teplo byla expozice dekoračních a užitných předmětů – DEKORACE 2011.

Na této výstavě si mohli návštěvníci vybrat bytový textil, záclony, závěsy, ložní prádlo, zdravotní matrace, sklo, porcelán, keramiku, nádobí, svítidla a další drobnosti do bytu. K nejúžasnějším novinkám v těchto komoditách patřily živé nabalzamované květiny Vermont, které vám vydrží beze změny pět až deset let (Vermont je jen značka – jde o růže a další skutečné květy).

Vystavovatelům děkujeme za pozvání a do dalších let přejeme další úspěšný veletrh Domov a teplo.

Autor: Jiří Pacovský
Foto: Archiv firmy