Ohlédnutí za veletrhy PRAGOTHERM a FRIGOTHERM

Ve dnech 17. - 19. 3. 2004 proběhly v Praze na Výstavišti v Holešovicích známé veletrhy PRAGOTHERM, FRIGOTHERM, PRAGOREGULA/ELEXPO s připojeným veletrhem INTERGAS. Paralelně s nimi probíhaly i doprovodné programy a např. soutěž »Dovednost učňů v oboru 26-55-H/004 Mechanik elektrotechnických zařízení (se zaměřením na chladicí zařízení)«. Veletrhů se zúčastnilo více než 400 vystavovatelů.

Doprava pro návštěvníky byla plynule zajištěna městskou dopravou. Také parkovací plochy u Výstaviště poskytovaly dostatek místa k parkování. V prostoru areálu poskytovalo své služby pět restaurací. Nechyběly ani stánky s rychlým občerstvením.

PRAGOTHERM - mezinárodní veletrh energetiky, vytápění, úspor energie, sanitární techniky, technického zařízení budov, izolace a ekologie - se konal letos již po 31. a měl i doprovodný program České asociace pro obnovitelné energie pod názvem »Obnovitelné zdroje energie v praxi«, který se konal dne 18. března přímo na výstavišti Praha – Holešovice a měl tento obsah:

Program činnosti České asociace pro obnovitelné energie, o.p.s. (Doc. RNDr. Miroslav Cenek, CSc., předseda správní rady), Energetické a ekologické stavitelství (Ing. František Pražák, Železniční stavitelství Brno, a.s.), Domy, které šetří (Ing. Jiří Nitsche, CONDATA s.r.o. Olomouc), Fototermální kolektory pro přípravu teplé vody a pro ohřev vzduchu (Ing. Jitka Vašinová, EKOSOLARIS a.s. Kroměříž), Zpracování biomasy (Ing. Vladimír Verner, Verner a.s. Červený Kostelec), Tepelná čerpadla (Ing. Josef Slováček, Termo Komfort, s.r.o. Brno), Hydroenergetické využití vodního toku a souvislosti s ekologií dotčeného prostředí ( Dipl. tech. Libor Šamánek), Použití elektrické energie z malých vodních elektráren v místě jejich instalace k nabíjení elektrických vozidel a k provozu tepelných čerpadel a bioetanolu v palivech spalovacích motorů hybridních vozidel ( Doc. RNDr. Miroslav Cenek,CSc., Ústav elektrotechnologie, Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, Vysoké učení technické v Brně).

18. března se též konala soutěž pro učně »Dovednost učňů v oboru 26-55-H/004 Mechanik elektrotechnických zařízení (se zaměřením na chladicí zařízení)« a pořádaly ji Komise pro vzdělávání při Svazu CHKT pod patronací Hospodářské komory ČR. Ředitelem soutěže byl Libor Motlík, CALIMO Uherské Hradiště.

FRIGOTHERM - 7. ročník mezinárodního veletrhu chladicí techniky, klimatazace - měl letos zvýrazněné obory - klimatizace a tepelná čerpadla.

Hlavní cenu GRAND PRIX 2004 získaly tyto exponáty:

Pragotherm:

1. Plynový kondenzační kotel Protherm LEV 30 KKZ, vystavovatel: PROTHERM s.r.o. Chrášťany 188, Praha – západ, ČR, výrobce: dtto

2. Zplynovací kotel na dřevo ATMOS DC 25 SP(L), (s kombinací na plynné nebo kapalné palivo), vystavovatel: Jaroslav Cankař a syn, ATMOS, Velenského 487, Bělá pod Bezdězem, ČR, výrobce: dtto

3. Solární systém »DOMOV«, typ D 160 – 300, vystavovatel: VERMOS s.r.o., Gen. Svobody 1197/3, Kroměříž, ČR, výrobce: VERMOS s. r. o./Hlavačka a Čech spol. s r.o. Frigotherm:

4. Servisní přístroj TESTO 560, vystavovatel: Testo s.r.o., Jinonická 80, Praha 5, ČR, výrobce: Testo AG, Lenzkirch, SRN

5. Tepelné čepadlo MACH V ZS 26 kompakt 300, vystavovatel: TC MACH, s.r.o., Lidická 43, Brno, ČR, výrobce: Stanislav Mach, Tiskárenská 194, Moravský Krumlov, ČR

Pragoregula:

6. Měřič tepla CALEC ST, vystavovatel: Aquametro s.r.o., Prosecká 811/76a, Praha 9, ČR, výrobce: Aquametro AG, Therwil, Švýcarsko.

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv společnosti Incheba Praha