Onduline - přinášíme Vám stále nová řešení!

Společnost Onduline je nejen výrobcem řady materiálů v oblasti lehkých střešních krytin, ale zejména průkopníkem nových řešení a nápadů, které v uplynulých více jak padesáti letech posunuly jejich význam a využití o pořádný kus kupředu.

  V minulosti se revolučními řešeními staly Ondutile a Renova Systém. Komplexní technické myšlení v obou případech přineslo ideální řešení letitých problémů stavební praxe. Ondutile je systém vytvoření vodonepropustné střešní vrstvy z vlnitých desek Onduline, nikoli však ve funkci vrchního střešního pláště, ale jako pojistná vrstva pod skládané typy tvrdých krytin. Důvodem pro volbu tohoto systému bývá potřeba použití skládané krytiny, např. z estetických důvodů, na střechách s malým sklonem. Toto řešení je velmi rozšířené hlavně v zemích jižní Evropy.
   Renova Systém je skvělým řešením pro rekonstrukce starých střech s azbesto-vláknitých desek. Zdravotní závadnost azbestu vytváří nákladný problém jak pro demontáž staré krytiny, tak pro její uložení na skládce. Azbestové desky se rozpadají, praskají, do střechy zatéká. Ale co s tím? Nízká hmotnost desek Onduline umožňuje ve většině takových případů ponechat azbestové desky na místě, upevnit na ně lehký rošt a střechu prostě deskami Onduline překrýt.
   Úspory a výhody tohoto řešení jsou zřejmé. Navíc toto řešení lze použít i pro jiné typy starých krytin – asfaltové lepenky, plechy, asfaltové šindele.
   Poslední novinkou v nabídce společnosti Onduline je systém »Onduline Tile«. Jedná se o jednoduchou úpravu desek typu 235 tím, že se nařežou do 500 mm širokých pásů. Montáž je možné provést buď hřeby s plastovou hlavou nebo na háčky. Na střeše vznikne »taškový efekt«, který výrazně zlepší vzhled krytiny. Snazší je také manipulace s krytinou a její přeprava, což ocení zejména kutilové, pro které již nebude problém přibalit si 20 - 30 m2 krytiny do auta nebo na vozík cestou na chatu.
   Příznivci značky Onduline již vědí, že mohou tyto materiály najít snad na všech typech staveb – od skladových a výrobních hal, přes bytovou výstavbu, až po rekreační a drobné stavby. A někdy dokonce i pod stavbou. To už samozřejmě ne s vlnitou deskou, ale s hydroizolačním a protivlhkostním programem materiálů Bituline a Fondaline. I v této oblasti představil Onduline v minulých letech několik inovací a nápadů, které jsou dnes již běžnou rutinou stavebních technologií.

Zpět na střechu!
   Firma Onduline nejenže hledá nové možnosti použití svých vlnitých desek, ale také již řadu let rozšiřuje nabídku o nové materiály, které se zaměřují na potřeby a nároky jiných skupin stavebníků a investorů.
   Bardoline – asfaltový šindel je u českých zákazníků velmi oblíbenou krytinou, která nabízí množství barev a tvarových provedení, elasticitu, snadnou montáž dosažení vynikajícího vzhledu při nízkých nákladech.
   Ondusteel – lehká plechová taška je sice výrazně dražší oproti předchozím materiálům, ale také míří až na vrchol funkčních i estetických nároků a spojuje v sobě zcela mimořádné vlastnosti. 
Autor: Kateřina Strejčovská
Foto: Archiv firmy