Silnice u miletínského náměstí K. J. Erbena.

Oprava důležité regionální silnice v Miletíně na Jičínsku vyšla na 25 mil.Kč

Miletín (Jičínsko) 22. listopadu (ČTK) - Kompletní rekonstrukce krajské silnice v Miletíně na Jičínsku vyšla na 25 milionů korun. Silnici u miletínského náměstí ve směru na Lázně Bělohrad opravil Královéhradecký kraj společně s městem Miletín, informovalo dnes hejtmanství. Rekonstrukce silnice II/284 v délce 380 metrů se dotkla části ulice Komenského a náměstí K. J. Erbena v Miletíně. Součástí investice bylo i odvodnění komunikace.

"Povrch této silnice byl podle krajského hodnocení ve velmi špatném stavu. Jednalo se o jednu z nejhorších krajských silnic a její kompletní rekonstrukce byla mojí dlouhodobou snahou. Jsem rád, že se podařilo vyřešit například komplikace s odvodněním, kvůli kterým kraj nemohl provést generální opravu dříve," uvedl hejtman Martin Červíček (ODS).

Oprava silnice za úplné uzavírky začala v červenci letošního roku, nyní je opět průjezdná. Silnice II/284 je důležitou regionální komunikací.

Královéhradecký kraj uzavřel v roce 2020 s městem smlouvu o spolupráci, podle které kraj zajistil rekonstrukci samotné komunikace i veškeré potřebné odvodnění, které si vyžádalo vybudování dešťové kanalizace i otevřeného příkopu. Město Miletín zajistilo úpravy chodníků, parkovacích míst a autobusové zastávky a také nezbytné přeložky vodovodu a plynovodu.

Celkové náklady rekonstrukce dosáhly téměř 25 milionů korun včetně DPH. Financování většiny nákladů pokryla dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Zhotovitelem rekonstrukce byla společnost COLAS CZ.

Královéhradecký kraj v letošním roce na Jičínsku uskutečnil 25 dopravních staveb za více než 300 milionů korun.

Investice do dopravní infrastruktury jsou jednou z priorit vedení Královéhradeckého kraje. Kraj plánuje pro rok 2024 dát do obnovy krajských silnic včetně mostů rekordní zhruba dvě miliardy korun. Kraj v pracovním návrhu počítá zhruba s 60 akcemi o délce okolo 104 kilometrů. Letos zmodernizoval téměř 114 kilometrů silnic druhé a třetí třídy včetně deseti mostů. Celkový objem investic překročil 1,4 miliardy korun, z toho téměř polovinu vynaložil kraj ze svých prostředků.

Autor: ČTK
Foto: Prazak, zdroj: www.wikipedia.org