Hlavní ložnice

Originální londýnský byt v odstínech šedé „voní“ Afrikou

Majitel Apartmánu Peregrine v novostavbě na severu Londýna, konkrétně v části Hendon, oslovil architektonické studio Identity Design, s jasným zadáním a přáním: jako mladý a svobodný byznysmen by si pro sebe rád vytvořil prostor, který by splňoval nároky jeho rychlého životního stylu. Přičemž design interiéru by měl být jednoduchý a funkční, zároveň ale velmi útulný, originální a charizmatický…

Jak to všechno začalo…

Dispozičně jsme nemusely byt o rozloze 86 m2 upravovat, místnostem zůstala i nadále zachována jejich původní funkce, vhodným umístěním jejich zařízení jsme pouze zajistily požadovanou funkčnost a dosáhly tak nejlepší využitelnosti jednotlivých místností,“ vysvětluje architektka Linderová.

V návrhu se architektky snažily o skloubení klasického designu s minimalistickou elegancí. Typická pro tuto realizaci, ale i velkou většinu jejich prací, je monochromatická barevnost v kombinaci s přírodními a mosaznými detaily, která vytváří dojem dokonalého luxusu.

Náš klient pochází z jižní Afriky, a proto chtěl do svého londýnského bytu přenést náznaky své rodné kultury a tradic. To se nám vlastně dost líbilo, z designového hlediska nám to pěkně hrálo do karet…“ usmívá se architektka Linderová a pokračuje: „Právě tyto detaily jsme přidaly do interiéru, který díky tomu získal unikátní charakter a zvláštní, až magickou atmosféru.

Vstupní hala

„Nafouknutá“ hala

Vstupní hala v bytě nepatří mezi ty největší, proto ji architektky alespoň opticky zvětšily velkým kulatým zrcadlem umístěným proti vstupu. Celý design doplnily černým elegantním konzolovým stolkem a industriálními taburety symetricky umístěnými po obou stranách. Úložné prostory pro oblečení a obuv byly ukryty do vestavěných šatníků, čímž zůstal prostor haly příjemně čistý a minimalistický.

Pokoj pro hosty

Obýváku dominuje šedá a Afrika

V obývacím pokoji, který je laděn do mnoha odstínů šedé barvy, je dominantním prvkem monochromatická velkoformátová abstraktní malba umístěná na stěně za pohovkou. Kontrast k šedým odstínům tvoří křeslo z vepřové kůže. Polštáře z ovčí vlny a ručně pletený koberec celý prostor zjemňují a dodávají mu na útulnosti, tak, jak si to majitel přál. Betonový kávový stolek v obýváku odráží betonovou texturu použitou na dvířkách i pracovní desce kuchyňského koutu. Tradiční africké bongo, hudební nástroj připomínající bubínek, na sebe vzalo funkci postranního stolku. Stojanová svítidla v obývacím pokoji a jídelním koutě pocházejí z dílny slavného designéra minulého století, Serge Mouilla. Industriální jídelní stůl s lavicí na jedné straně a taburety na druhé, působí minimalistickým, až asketickým dojmem.

Designová elegance v ložnici

Hlavní ložnice svojí designovou jednoduchostí a elegantním stylem plynule navazuje na obytné prostory. Je také laděna do neutrálních odstínů šedé. Noční stolky z mangového dřeva s černým lemem a ratanovým výpletem jsou doplněny industriálními nočními lampami připevněnými na stěnu. Nad postelí visí malba na plátně s motivem džungle… Hlavní osvětlení prostoru zajišťuje stropní lampa Voronoi ll, kterou dodalo britské designérské studio Tala. Vestavěné šatníky poskytují dostatek úložných prostor a díky zrcadlovým dveřím prostor opticky zvětšují.

Nechybí samozřejmě ani pokoj pro hosty, který kromě rozkládací pohovky nabízí ještě pracovní kout a další úložné prostory. Architektky se snažily v celém bytě vytvořit především útulnou, nadčasovou a klidnou atmosféru, což se jim podle hodnocení samotného majitele povedlo na výbornou – vše bylo přesně podle jeho představ. V bytě se cítí neskutečně příjemně a považuje ho i za dostatečně reprezentativní. A to je ideální kombinace pro úspěšného byznysmena.

STUDIO IDENTITY DESIGN

  • Studio Identity Design je mladé architektonické a designové studio založené v roce 2017 v Londýně. Založily ho kamarádky architektky Dagmar Zvoníčková a Ivana Linderová. Portfolio jejich práce tvoří projekty od komerčních zakázek přes rezidenční objekty až po malé soukromé apartmány. Obě architektky věří v to, že kvalitní design a poctivá práce hovoří samy za sebe.

Fotogalerie

Autor: Mirka Vernerová
Foto: studio Identity Design (www.studioid.co.uk)