Oslňující luxus díky stříbrné v interiéru

Přemýšlíte, jak dodat vašemu interiéru trochu puncu, luxusu, třpytu a zároveň nevšednosti? Stačí k tomu využít jednu barvu – stříbrnou! Jak na to? Přečtěte si v následujícím článku.

Třpyt do každé místnosti

Stříbrná je velmi výraznou barvou, podobně jako fialová či zlatá. Díky svému lesku prozáří každý interiér, a tím ho také dokáže opticky zvětšit. A právě zakomponování stříbrných detailů do interiéru se stává v posledních letech velmi trendy. Těžko bychom hledali místnost, kam se tato stylová barva nehodí. Nejčastěji ji používáme v obývacím pokoji, ložnici, ale výjimkou není ani kuchyň a koupelna!

Minimalistický luxus

Jemné odstíny stříbrné se skvěle hodí k ostatním barvám z neutrální škály, kam patří bílá, černá, šedá, kávová i béžová. Pokud vám přijde stříbrná příliš chladná, zkuste ji doplnit jemnou růžovou či vanilkově žlutou. Stříbrná je silně univerzální, a tak lze kombinovat se dřevem, kovem, ale i kamenem.

Velmi pompézní a „glamour“ variantou je variace stříbrné spolu se zlatou. (Zdroj: Shutterstock, autor: Hamster Man)

Stylové doplňky si můžete vytvořit v pohodlí domova

Stříbrná je všestranná a objevuje se ve větší či menší míře v mnoha designových stylech – v minimalistickém, skandinávském, glamour, hollywoodském, elegantním i puristickém. Pokud už se rozhodnete do interiéru vnést stříbrný třpyt, máte dvě možnosti. Buďto stylové stříbrné doplňky nakoupíte, nebo si je sami vyrobíte, a to nejlépe ze starých kousků, které už máte dávno doma. Stačí vám k tomu pouze stříbrná dekorovací barva ve spreji, kterou lze dnes v drogérii sehnat za několik desítek korun. Nalakovat můžete tak stolní lampičku, vázu, staré zrcadlo, opěrky u extravagantního křesla, fotorámečky, či dokonce oprýskané kliky od dveří.

Interiér se stříbrnými prvky nemusí být pouze ten „holčičí“ glamour pokoj, s touto barvou lze vykouzlit taktéž mužský minimalistický interiér s nádechem elegance. (Zdroj: Shutterstock, autor: LightField Studios)
Autor: Mgr. Kateřina Saidl
Foto: Shutterstock