Osmont již čtvrt století na trhu s osvětlením

Společnost Osmont, s.r.o. v letošním roce slaví 25. výročí od svého založení. Firma byla založena 1991 panem Milanem Šenkýřem a za dobu svého působení na trhu se zařadila mezi přední evropské výrobce interiérových a exteriérových svítidel. Výroba je tradičně zaměřena na přisazená svítidla, to znamená na stropní a nástěnná, a na závěsná, s různými typy zavěšení. Nabídku doplňují také průmyslová osvětlovací tělesa a stolní lampy.

Design a konstrukce produktů pochází především z práce vlastního vývojového oddělení a také od českých designérských firem. Firma dlouhodobě spolupracuje při vývoji osvětlení s odbornými českými vysokými školami.

Společnost pravidelně prezentuje své produkty na tuzemských a také zahraničních odborných veletrzích. Z tuzemských výstav patří k nejvýznamnějším mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, kterého se firma zúčastní i letos v září. Stalo se již tradicí, že firma každoročně představuje nové produkty na mezinárodní výstavě Light & Building v německém Frankfurtu nad Mohanem. Letošní rok nebyl výjimkou a v březnu tohoto roku byly představeny nové produkty z řad svítidel se skleněnými stínidly z třívrstvého opálového skla a také nový sortiment se stínidly z polykarbonátu a PMMA. Změny proběhly také u vlastního LED systému.

Svítidla OSMONT AURA se stínidly Triplex Opál v prostorách hotelů

Produkty se stínidly TRIPLEX OPÁL

Hlavní produktovou řadou společnosti jsou svítidla se skleněnými stínidly z ručně vyráběného skla TRIPLEX OPÁL. Skleněná stínidla jsou ručně vyráběná ve smluvních sklárnách. Svítidla se skleněnými, ručně vyráběnými opálovými stínidly nabývají dnes stále většího významu, neboť jsou díky svým optickým vlastnostem velmi vhodná pro nejmodernější LED zdroje. V nabídce jsou k nalezení svítidla přisazená, tzn. stropní a nástěnná, závěsná a stolní lampy. Využití nalézají nejen v obytných prostorách a v domácnostech, ale také v prostorách hotelů, penzionů, lázní, restaurací a k osvětlování chodeb a schodišť v bytových domech. Design svítidel se sklem Triplex Opál je vhodný jak do moderních, tak historických prostor. Mezi novinkami pro letošní rok jsou svítidla nových tvarů, především půlkruhové řady NARA oválné řady GEMINI, které vhodně doplňují stávající válcovou výrobkovou řadu ELSA a EDNA.

Produkty se stínidly z polykarbonátu a PMMA

Druhou produktovou řadou firmy Osmont tvoří svítidla s plastovými stínidly z polykarbonátu a PMMA. Tato stínidla vlastní produkce jsou vyráběna z vysoce kvalitního materiálu a vyznačují se vysokou stabilizací UV záření. Volba těchto těles je vhodná především do prostor, kde hrozí poškození křehkého skleněného stínidla. Proto jsou častou volbou při osvětlování školních budov, hotelů, bytových domů, ale také exteriérů. V současné době se vývoj zabývá i průmyslovými svítidly s vysokým krytím a vysokou odolností proti poškození. Stávající průmyslové produkty ELEKTRA byly doplněny o LED zdroje a speciální translucentní opálová stínítka. Tato tělesa nalézají uplatnění nejen na pracovištích, ale také v garážích a sklepích. Mezi další novinky z plastového programu představené letošní rok patří například svítidlo IMAGO s vysokým světelným výkonem a také nové půlkruhové svítidlo ELISA, vhodně doplňující válcové svítidlo DELIA.

Modernizované LED systémy Osmont

Významné změny jsou také u LED systémů vlastní výroby. Inovacemi prošel jak původní modulový systém s vysokovýkonnými LED diodami značky Cree, tak i novější systém s nízkovýkonnými LED Samsung na velkých tištěných spojích. U vysokovýkonných LED se podařilo dosáhnout navýšení výkonu o přibližně 10 %. U nízkovýkonného LED systému došlo také ke zvýšení světelného výkonu, a to k výraznějšímu, než u vysokovýkonných LED diod. Vývoj se zaměřil na přizpůsobování modulů individuálním tvarům svítidel s ohledem na to, aby bylo dosaženo co nejlepší homogenity světla v kombinaci se stínidlem. U většiny těchto modulů je k dispozici také dvouokruhová funkce, kdy zákazník ocení možnost přepínání mezi třemi různými výkony světla. Oba LED systémy je nadále možné spojit v kombinaci s pohybovým senzorem nebo nouzovým modulem. Na obě varianty LED zdrojů je poskytována pětiletá záruka.

Kompletní informace o nových a stávajících produktech OSMONT naleznete na www.osmont.cz.


Fotogalerie

Autor: Bc. Martin Došek
Foto: Archiv firmy