Foto: archiv LASVIT

Osvěžující vodopád českého skla v Mexiku

Velká instalace, o níž je řeč, zdobí atrium luxusního hotelu St. Regis Mexico City v samém srdci mexické metropole. Instalace Twirl vznikla podle návrhu designérky Kataríny Kudějové Fulínové.

Instalace Twirl vytvořená designérkou české společnosti LASVIT sestává ze závěsných skleněných komponentů, které prostupují odshora dolů napříč několika podlažími hotelu až do foyer v přízemí. Instalace má připomínat vodopád protékající bájnými podzemními jeskyněmi – tzv. cenotes – jež sloužily jako životadárné zásobárny pitné vody pro dávné mexické civilizace. Celé dílo hraje mnoha barevnými odstíny a ve slunečních paprscích vrhá třpytivé odlesky na hotelové stěny. Na jeho výrobu bylo použito celkem 358 kousků českého skla.

Foto: archiv LASVIT

Cenotes byly již od dob Mayů uctívány jako posvátná místa a dodnes jsou považovány za jedny z nejpozoruhodnějších přírodních úkazů na Zemi. „ Hledám inspiraci v přírodě a její morfologii. Moje práce má abstraktní podobu, která otevírá prostor pro představivost a funguje jako okno do našeho nitra, do našeho podvědomí,“ říká designérka Katarína Kudějová Fulínová. Vodopád českého skla, inspirovaný silou přírody, nabízí návštěvníkovi hotelu St. Regis Mexico City jedinečný moment osvěžení a inspirace. Díky špičkové moderní technologii výroby skla LASVIT vytvořil přírodní zázrak uprostřed městské džungle jedné z nejrozpálenějších metropolí světa.

Hotel St. Regis Mexico City se nachází v epicentru metropolitního dění. Je obklopený emblematickými památkami, významnými muzei, exkluzivními uměleckými galeriemi i butiky. Budova hotelu, čítající 31 podlaží, hostům poskytuje dechberoucí výhled na panorama města i nejznámější památky: hrad Chapultepec, sochu Lovkyně Diany či Anděla nezávislosti.

Foto: archiv LASVIT
Autor: Tomáš Kolder 1)
Foto: archiv LASVIT

1) redakčně zkráceno