Otevřeno prostoru

Každý z nás si váží prostoru pro život. Jeho větší množství přináší větší možnosti – pro práci, pro odpočinek nebo zábavu. Otevřením nového okna Fakro FPP-V preSelect MAX získáte ještě více prostoru v podkroví, komfortní přístup k otevřenému oknu a neomezený výhled ven. Nejnovější střešní výklopně-kyvné okno FPP-V preSelect MAX vyniká nejvyšší možnou kvalitou provedení, inovativními řešeními a velmi dobrými termoizolačními parametry.

Okno preSelect MAX nabízí dva na sobě nezávislé způsoby otevírání: výklopný a kyvný. Samostatné otevírací funkce zajišťují stabilitu a zvyšují bezpečnost používání. Inovativní systém kování zaručuje plnou stabilitu křídla při obou způsobech otevírání. Možnost vyklopení křídla vně poskytuje dodatečný prostor v podkroví a panoramatické výhledy do okolí. V kyvném režimu je možné zablokovat křídlo pro snadnější čištění vnějšího skla. Kování zaručuje vysokou funkčnost a odolnost konstrukce a také umožňuje otevření okna až do úhlu 45°, což je skoro o 30 procent více než v okně předchozí generace. Je to ideální řešení pro všechny, kteří touží po komfortu a po neomezeném výhledu ven. Navíc jsou okna preSelect MAX vybavena trojskly a dostupná jsou ve velkých rozměrech – až 134 × 160 centimetrů. Za určitých podmínek může toto okno plnit funkci nouzového východu.

Vysoká kvalita a pohodlná manipulace

Nové výklopně-kyvné okno má pozměněnou polohu posuvného přepínače preSelect, který je u nové verze okna umístěn ve spodní části rámu, aby se zajistila lepší funkčnost a pohodlnější ovládání. Přepínač se používá pro změnu způsobu otevírání okna a při zcela zavřeném okně není vidět. Klika Elegant umístěná ve spodní části křídla umožňuje pohodlnou obsluhu okna a spárové větrání ve dvou polohách. Okno je vyrobeno z vysoce kvalitního borovicového dřeva, vrstevně klíženého a vakuově impregnovaného, což zaručuje odolnost a kvalitu. V okně je použito mnoho unikátních řešení, které ovlivňují kvalitu vzduchu v podkroví, energetickou úspornost a odolnost oken. Došlo také ke zvýšení bezpečnosti používání a odolnosti proti vloupání.

Okno se montuje ve střechách se sklonem od 15° do 55°, speciální verze okna ve střechách se sklonem od 55° do 85°. Díky široké nabídce těsnicích lemování lze okno montovat prakticky do každé střešní krytiny a modulové verze umožňují seskupovat okna do sestav. Okno lze vybavit z široké nabídky vnitřních i vnějších doplňků, které představují nejenom dekorativní prvek, ale zároveň přináší možnost kontroly nad množstvím a intenzitou pronikajícího slunečního světla a tepla.

Přepínač preSelect – umožňuje změnu způsobu otevírání křídla. Díky umístění v dolní části rámu zajišťuje lepší funkčnost a pohodlnější ovládání. Při zcela zavřeném okně není vidět, což prospívá vysoké estetické hodnotě.

Automatická ventilační klapka V40P – automaticky přizpůsobuje průřez ventilačního kanálu proudění vzduchu a zajišťuje přísun optimálního množství vzduchu do místnosti. Poskytuje také zdravé mikroklima v podkroví, úsporu energie a nižší náklady na vytápění.

Systém topSafe – zaručuje zvýšenou bezpečnost a ochranu střešního okna, stejně jako odolnost proti vloupání.

Technologie thermoPro – její použití zvyšuje kvalitu a parametry střešních oken, což má za následek jejich vyšší energetickou účinnost, delší životnost, vynikající těsnicí vlastnosti a snadnější montáž.

Čtyřnásobný systém těsnění – zaručuje dodatečnou těsnost během extrémních povětrnostních podmínek a redukuje mikrootřesy oplechování za silného deště.

Záruka – na okno FPP-V preSelect MAX poskytuje Fakro záruku 10 let a doživotní záruku na odolnost tvrzených skel proti krupobití.

Autor: kolektiv autorů
Foto: Archiv firmy