Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Oválná elegance od HAAS+SOHN

Nová prémiová krbová kamna Madeira od společnosti HAAS+SOHN Rukov zaujmou jak po technické, tak po designové stránce. Novinkou je vybavení jedním regulátorem na ovládání vzduchu „Easy Control“, externím přívodem vzduchu a uzavíratelným přívodem vzduchu. Díky tomu zajišťují kamna Madeira čisté a úsporné topení nové generace. Svým oválným tvarem jsou také ideální pro umístění do rohu místnosti.

Ať už jsou umístěna volně v prostoru, nebo postavena ke zdi, jejich charismatický vzhled vždy na pohled potěší. Svým oválným tvarem se tento nový model kamen výborně hodí i pro rohové umístění a zabírá tak v místnosti jen překvapivě málo místa. Díky provedení v černé barvě a masivnímu kamennému obkladu z přírodního pískovce Woodstone Prestige upoutají tato krbová kamna na první pohled svými ušlechtilými tvary. Jejich dvířka s extra velkým prosklením umožňují vychutnat si nerušeně romantický pohled do plamenů.

Pohodlné ovládání a nedotčený vzduch

Za svou elegantní fasádou skrývají krbová kamna Madeira nejnovější vytápěcí techniku. Kamna jsou vybavena uživatelsky komfortním systémem ovládání spalovacího vzduchu „Easy Control”, který umožňuje ergonomicky pohodlně a jednoduše ovládat všechny tři spalovací vzduchy – primární, sekundární a terciární, a to pouze jedním regulátorem. Externí přívod vzduchu zajišťuje bezpečné a spolehlivé spalování při nízkých provozních nákladech, díky externímu přívodu vzduchu do spalovací komory nespotřebovávají kamna vzduch v místnosti, ten zůstává nedotčený.

Kamna Madeira od HAAS+SOHN také disponují nově vyvinutým uzavíratelným přívodem vzduchu při nečinnosti kamen. Ten slouží k tomu, že teplý vzduch neuniká z místnosti komínem, pokud se v kamnech právě netopí. Díky svým vlastnostem je nový model krbových kamen Madeira zástupcem čistého, bezpečného a úsporného vytápění nové generace.

Ideální pro nízkoenergetické domy

Se svým jmenovitým výkonem od 3 do 6 kW jsou kamna Madeira ideální do nízkoenergetických domů nebo termicky izolovaných staveb. HAAS+SOHN tímto následuje trend doby – předimenzovaná kamna s výkonem 8 kW nebo více již dnes nejsou pro většinu domů vhodná.

Krátce o společnosti HAAS+SOHN

Firma HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. vznikla v roce 1995 spojením bývalé tradiční rumburské firmy Rukov s rakouskou společností Reischl GmbH. Firma se zaměřila na výrobu a následný prodej krbových kamen, krbových kamen s výměníkem, krbových vložek a nově i krbových sestav. V hojné míře vyrábí i peletová kamna, která se stále více dostávají do podvědomí veřejnosti a jsou velmi oblíbená především v západoevropských zemích. Nabízí též příslušenství jako krbové nářadí a kouřovody. Při výrobě se využívají nejmodernější technologie a výrobní zařízení (CNC, laser) zajišťující vysokou kvalitu výrobků a produktivitu práce, které v konečné fázi umožňují příznivou cenu pro konečného zákazníka.

HAAS+SOHN Rukov s.r.o. je jednou z nejvýznamnějších firem v děčínském okrese a v současné době zaměstnává cca 200 zaměstnanců. Firma sponzoruje společenské a sportovní aktivity, zejména v jachtingu, kde podporuje české olympioniky. Přispívá též na dobročinné či charitativní akce, zejména ve zdejším regionu.

Autor: Ing. Michaela Cintlová
Foto: Archiv firmy