Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Pálená posuvná střešní taška Samba 11

Společnost TONDACH Česká republika s.r.o., jediný výrobce „pravých pálených“ střešních tašek v naší republice a zároveň generální partner televizního pořadu StarDance, připravila koncem listopadu tiskovou konferenci, jež se také nesla v rytmu samby.

Na tiskové konferenci, která se konala na velmi romantickém místě v Hergetově cihelně na Malé Straně, představila novou velkoformátovou tašku s názvem Samba 11 posuvná taška. Celou akci, která byla doplněna tanečními ukázkami samby, moderoval jeden z účastníků StarDance, sportovní komentátor Jaromír Bosák.

Patnáct typů skládaných krytin

Uvedením nové střešní krytiny s názvem Samba 11 posuvná taška reaguje firma TONDACH na neustále se rozvíjející trh se stavebními materiály. Celkový počet střešních krytin tohoto výrobce tak dosáhl čísla patnáct.

Zákazníci kladou stále vyšší požadavky na kvalitu i šíři sortimentu. Pokud jim chceme vyjít vstříc, musíme se i my neustále vyvíjet, sledovat nové trendy, a to vše při dodržení minimálně stejně vysoké kvality. Vycházíme také z předpokladu, že naše produkty musí být jak kvalitní, tak snadno použitelné pro pokrývače. A to vše nová velkoformátová Samba 11 posuvná taška splňuje,” vysvětluje motivy rozšíření nabídky střešních krytin ředitel společnosti TONDACH, Vojtěch Stokláska.

TONDACH se tak stal výrobcem nejširšího sortimentu skládaných krytin v České republice. Nabízí zákazníkům největší výběr typů, tvarů a povrchových úprav s bezkonkurenčními estetickými vlastnostmi. Glazurované a engobované tašky díky přírodní směsi, která je vypálena přímo do jejich povrchu, neztrácí svou barevnou stálost. Oproti tomu jiné materiály používají syntetický nástřik, který se postupem času z povrchu vymývá a barevnost ztrácí.

Velkoformátové posuvné tašky

Moderní velkoplošný formát umožňuje rychlé a hospodárné pokrytí. To se projeví v nižší spotřebě dřeva u základové konstrukce střechy a také v nižší náročnosti na provedení práce při její stavbě, což znamená úsporu finančních prostředků. Tašky mají navíc vysokou odolnost v extrémně náročných klimatických podmínkách (jsou testovány na 150 zmrazovacích cyklů – oproti tomu např. betonová krytina pouze na 25 cyklů). Společnost si je vědoma vysoké kvality svých výrobků, a proto na své střešní tašky poskytuje nadstandardní záruku TONDACH All inclusive na 33 let.

Název inspirován tancem

Společnost TONDACH se při výběru názvu nové tašky nechala inspirovat tancem. Přispěl k tomu i oblíbený televizní pořad StarDance, jehož je TONDACH již několik let hrdým sponzorem. „Naše tašky nesou různé druhy názvů, od historických po geografické. Samba vyjadřuje živelnost, energii, ale i atraktivitu. Navíc dokáže propojit tradici s moderními trendy,” vysvětluje marketingová ředitelka společnosti TONDACH, Jana Klasová. Není to první taška s tanečním názvem, vzpomeňme stále hojně používanou maloformátovou Polku 13 s dvojitým drážkováním v boku a vodní drážkou v hlavové části.

Moderní výrobní linka

Nová taška Samba 11 se bude vyrábět na nové supermoderní výrobní lince v Hranicích na Moravě s kapacitou 1,5 milionu m2 krytiny ročně, což je přibližně 18 milionů tašek. Nová výrobní linka s tunelovou pecí délky 153 metrů byla postavena za pouhých 11 měsíců a disponuje speciálními robotickými zařízeními, která usnadní manipulaci zejména při balení výrobků. Nová Samba 11 posuvná taška bude na českém trhu od března 2009.

Podíl společnosti TONDACH ve střešních krytinách na českém trhu je 35 %. „Do tří let plánujeme navýšení tržního podílu na minimálně 50 %. V západní Evropě, kde zákazníci kladou větší důraz na kvalitu, je podíl pálených střešních krytin běžně přes 60 %,” objasňuje cíle obchodní ředitel společnosti TONDACH, Kamil Jeřábek.

TONDACH Česká republika s.r.o. je součástí nadnárodní společnosti TONDACH Gleinstätten AG. Skupina TONDACH působí v deseti evropských zemích – Rakousku, České republice, Slovensku, Rumunsku, Slovinsku, Maďarsku, Srbsku, Chorvatsku, Bosně a Hercegovině a Makedonii.

1 Redakčně upravila Hana Solařová
Autor: David Frodl
Foto: Archiv firmy