Pardubice, ilustrační foto

Pardubický kraj bude dotovat energetické úspory sportovišť obcí

Pardubice 7. března (ČTK) - Pardubický kraj nabídne obcím dotace na podporu energetických úspor sportovišť v jejich majetku. Radní schválili dotační program pro sídla nad 5000 obyvatel, vyčlenili na něj tři miliony korun. Žadatelé mohou získat od 50.000 do 500.000 korun, uvedl v tiskové zprávě mluvčí hejtmanství Dominik Barták.

Pardubický kraj sám kromě dlouhodobých snah o energetické úspory připravuje také velké projekty včetně instalace fotovoltaických elektráren. "Chceme však také pomoci obcím, v jejichž majetku je celá řada sportovišť a sportovních zařízení, která mají často například neúsporné osvětlení či vytápění" uvedl hejtman Martin Netolický (3PK/ČSSD).

Dotace obcím zohlední také chudší mikroregiony, tedy území obcí s rozšířenou působnosti Králíky, Moravská Třebová, Česká Třebová a Svitavy, kde bude navýšena maximální výše podpory, až do 60 procent z celkových způsobilých výdajů projektu. Mezi ně patří stavební úpravy a opravy sportovních zařízení vedoucích k energetickým úsporám nebo pořízení či výměna energeticky náročných technologií a zařízení. Jednotlivé projekty se budou rovněž hodnotit podle přínosu pro rozvoj sportu v Pardubickém kraji. Žádosti bude možné podávat od 6. do 30. dubna.

Autor: ČTK
Foto: lukaszemanphoto, zdroj: Shutterstock