Patnáct let českých ventilačních turbín

Historie výroby českých ventilačních turbín a větracích ventilátorů firmy H – tech group s.r.o. se začala psát v druhé polovině 90. let 20. století. Až do současné doby, tedy prakticky patnáct let, se díky své spolehlivosti, vysoké a dlouhodobě udržitelné kvalitě úspěšně prodávají v České republice, na Slovensku a v Polsku.

České ventilační turbíny a větrací ventilátory navázaly na 30. léta 20. století, kdy se v Československé republice používaly se stejnou funkcí pod názvem „rotační hlavice”. Můžeme směle říci, že ventilační rotační hlavice poháněná silou větru mají v naší republice více než osmdesátiletou výrobní tradici. A to je historie, kterou nám můžou ostatní závidět. Vždyť v dnešní ekonomicky a konkurenčně náročné době je důležité udržet výrobu českých výrobků a nespoléhat jen na výrobky ze zahraničí.

Rotační hlavice z první poloviny minulého století

Kvalitní materiály = kvalitní výrobky

Společnost RAUL větrací systémy s.r.o. jako výhradní distributor pro velkoobchodní prodej, maloobchodní prodej a provádění montáží v uvedené nově započaté historii prodala více než 20 000 kusů těchto větracích ventilátorů, ventilačních turbín a komínových hlavic, vyrobených firmou H – tech group, s.r.o.

Odvětrání střešního pláště

K výrobě ventilačních turbín a větracích ventilátorů je používána nejmodernější technologie s využitím kvalitních materiálů: značkových ložisek SKF a velmi odolných, lehkých hliníkových a duralových plechů. Tyto kvalitní materiály zajišťují téměř nulovou reklamaci za celé období výroby větracích ventilátorů a ventilačních turbín.

Přednosti ventilačních sytémů

Největší předností větracích ventilátorů a ventilačních turbín je jejich spolehlivost, výkon, tichý chod a velká účinnost. Ventilační turbíny jsou ekonomicky, ekologicky a energicky nenáročným výrobkem. Tato kombinace z nich činní vysoce účinný výrobek s prakticky nulovými provozními náklady. Ve stávající energicky náročné době jsou „významnou devizou”.

Odvětrávání nebytových prostor

Větrací ventilátory, ventilační turbíny a hybridní ventilátory byly oceněny i odbornou veřejností na mezinárodním veletrhu INCHEBA EXPO Bratislava 2008 a na celostátní soutěži Výrobek roku na Stavebních veletrzích Brno 2010 – Čestným uznáním.

Větrací šachty bytových domů
Odvětrávání nebytových prostor

Zásadním přínosem větracích ventilátorů a ventilačních turbín české výroby je fakt, že se jedná o „UNIKÁTNÍ VĚTRACÍ SYSTÉM, KTERÝ KE SVOJÍ ČINNOSTI NEPOTŘEBUJE ELEKTRICKOU ENERGII. VYUŽÍVÁ EKOLOGICKÝ ZDROJ ENERGIE – VÍTR, KTERÝ JE ZCELA ZDARMA A JE v současných klimatických podmínkách prakticky NEVYČERPATELNÝ”.

Poděkování za podporu

Za úspěchy v realizaci moderních způsobů odvětrávání prostřednictvím českých výrobků patří Poděkování vám všem koncovým odběratelům, dále projektantům a projektovým firmám, montážním a obchodním firmám, ostatním podnikatelům, ale také redaktorům odborných časopisů a jejich vydavatelům. Vy všichni jste podpořili prodej českých ventilačních turbín a větracích ventilátorů vlastním odběrem, projektovým návrhem, doporučením, článkem, reklamou, prodejem a žádostí o realizační montáž.

Autor: Ladislav Raul
Foto: Archiv firmy