Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Patnáct úspěšných let na českém trhu

Společnost HPI-CZ patří sortimentem, poskytovanými službami i servisem k lídrům českého trhu v oblasti dodávek montážního příslušenství pro všechny druhy střešních krytin a kompletního sortimentu pro zateplování budov. V červnu slavila 15 let působení na českém trhu a zaznamenala i změny ve vedení.

Červen 2010 se stal pro společnost HPI-CZ, s.r.o., měsícem přelomovým. V romantickém prostředí Chateau Mcely, rodinném sídle rodu Thurn-Taxisů, oslavila patnácté výročí působení na českém trhu.

HPI-CZ oslavila 15 let v romantickém prostředí Chateau Mcely, rodinném sídle rodu Thurn-Taxisů

Už máme občanku

I program těchto narozenin odpovídal okamžiku, který pro mladé lidi znamená nabytí občanského průkazu. Prostě i v životě firmy jsou přelomové okamžiky. Proto firmu, která se od narození až po pomyslnou „občanku” dokázala kvalitou nabízeného sortimentu i službami stát jedničkou na trhu, přišli pozdravit významní hosté. V bohatém kulturním programu vystoupili například: pan Jaroslav Svěcený, pan Lubomír Brabec a sólistka Státní Opery paní Hana Jonášová.

Vedení společnosti – v první řadě první zleva stojí nový jednatel firmy Tomáš Petr, třetí zleva Ing. Josef Novák, zakladatel firmy

Trocha historie

Společnost HPI-CZ, s.r.o., Hradec Králové vznikla v červnu 1995. Tehdy pod názvem MAGE – CZ a začala na českém trhu zastupovat významnou firmu v oboru, německou MAGE GmbH. V roce 1996 byla založena pobočka MAGE – SK na Slovensku se sídlem v Šale. A v roce 1998 byla pro lepší pokrytí českého trhu a přiblížení k zákazníkům otevřena pobočka firmy s velkoobchodním skladem v Blovicích u Plzně.

Změnou názvu na současný HPI-CZ v roce 2003 firma dovršila proces pevného začlenění do silné celoevropské skupiny jednoho z nejvýznamnějších evropských výrobců a prodejců stavebního příslušenství HAUSprofi Bausysteme GmbH. Mateřská společnost měla sídlo v německém Freundenstadtu a byla součástí mnichovského holdingu MD Bau A.G.

V roce 2007 se společnost HPI –CZ stala součástí koncernu MONIER GROUP, což přineslo rozšíření nabídky z vlastní výroby.

Zúčastnění hosté

Od občanky k maturitě

Příjemné posezení na zámku Mcely přineslo i jednu klíčovou změnu v životě firmy. Její zakladatel a duchovní otec Ing. Josef Novák, který společnost na českém trhu svojí nesmírnou pílí a neuvěřitelnými manažerskými schopnostmi vybudoval, oznámil, že do dalších let, tedy k maturitě a dospělosti ji povede nový jednatel pan Tomáš Petr, jenž přišel do firmy v roce 2000 a její chod už dokonale poznal. Patnáct let života Josefa Nováka pro firmu a spokojené zákazníky ocenili všichni přítomní. Nový jednatel Tomáš Petr uvedl, že firma pod jeho vedením bude pokračovat ve všem dobrém a její snahou bude přinášet rok od roku nové technologie a doplňky pro střechy i zateplení tak, aby se místo společnosti na trhu ještě posílilo a aby stále platilo, že na prvním místě ve firemní kultuře jsou hodnoty, jako spolehlivost, profesionalita a dobré vztahy s partnery.

V kulturním programu vystoupili například Jaroslav Svěcený, Lubomír Brabec a sólistka Státní Opery paní Hana Jonášová
Autor:
Foto: Archiv firmy