Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Pátý ročník Wienerberger fóra v Českérepublice i na Slovensku

Na začátku nového roku se uskuteční již pátý ročník Wienerberger fóra. Tento úspěšný putovní seriál seminářů, přednášek a diskuzí povedou již tradičně odborníci společnosti Wienerberger, kteří si letos pozvali také posilu – Ing. Evu Hellerovou, soudní znalkyni. Pátý ročník nabídne atraktivní témata věnovaná především navrhování staveb s ohledem na statiku, střešní krytinu, požární bezpečnost a požadavky na navrhování ekonomicky optimálních domů.

Počet návštěvníků Wienerberger fóra se každým rokem zvyšuje, v loňském roce se přihlásilo téměř tři a půl tisíce účastníků. Díky velkému zájmu slovenských projektantů se tato událost v roce 2013 nově uskuteční také na Slovensku. V České republice bude fórum probíhat na šesti místech, na Slovensku se pak uskuteční ve třech městech. Semináře jsou akreditovány v systému celoživotního vzdělávání ČKAIT a ČKA. Vstup na ně je zdarma a budou probíhat vždy v rámci jednoho dne.

Přednášky i praktické ukázky

Na každé „zastávce” proběhnou čtyři hlavní teoretické přednášky a navíc i blok praktických ukázek. Po skončení všech přednášek bude jako každý rok prostor pro diskusi s přednášejícími.

Témata seminářů jsou vždy připravována s ohledem na již probíhající či právě projednávané legislativní změny v oblasti stavebnictví. V lednu 2013 vstoupí v platnost nová vyhláška, která se týká nákladově optimálních řešení domů. Jak jednoduše navrhovat stavby podle nové vyhlášky požadující nákladové minimum se účastníci dozvědí z přednášky, kterou povede Ing. Petr Veleba, produktový technik společnosti Wienerberger.

Hovořit se bude také o požární odolnosti zděných konstrukcí, přednášku povede produktový technik Ing. Antonín Horský. Letos poprvé na Wienerberger fóru vystoupí také Ing. Eva Hellerová, soudní znalec se specializací střechy a střešní pláště. Účastníci si poslechnou přednášku na téma Pálená střešní krytina v praxi. Sérii přednášek uzavře vystoupení Ing. Iva Petráška, který promluví o návrhu a provádění vodorovné prutové konstrukce. V oblíbených praktických ukázkách bude tentokrát předváděno napojení výplně otvorů na ostění v cihelných systémech pomocí systémových doplňků.

Partnerem setkání pro Českou republiku je společnost Tondach.

Zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím internetu vyplněním formuláře na stránkách www.wienerberger.cz. Všechny přihlášky zaregistrované prostřednictvím těchto stránek budou zařazeny do slosování o věcné ceny. Přihlášku je možné odeslat i faxem na číslo 383 826 115, nebo poštou na adresu: Wienerberger cihlářský průmysl, a.s., Plachého 388/28, 370 46 České Budějovice.

Místa a termíny konání – Česká republika
10. 1. 2013České BudějoviceArtIGY (dříve KC Bazilika), Pražská 1247/24
15. 1. 2013BrnoBVV, sál Rotunda, Výstaviště 1
17. 1. 2013OstravaDům Akord, náměstí SNP 1, Ostrava Zábřeh
22. 1. 2013PlzeňZápadočeská univerzita, Univerzitní 8, Fakulta elektrotechnická, posluchárna EP120
24. 1. 2013PrahaTOP HOTEL Praha, Blažimská 1781/4, Praha 4- Chodov
29. 1. 2013Hradec KrálovéKC Aldis, Velký sál, Eliščino nábřeží 375/1
Místa a termíny konání – Slovensko
31. 1. 2013PrešovPKO-Čierny orol Prešov, Hlavná 50
05. 2. 2013ŽilinaDOM ODBOROV, Námestie Ľudovíta Štúra č. 1
07. 2. 2013BratislavaCity Hotel Bratislava, Seberíniho 9
Autor: Lucie Bukovanská
Foto: Archiv firmy