„Plnoletý“ veletrh Střechy Praha 2016 nabídne řadu novinek

Největší setkání výrobců, dodavatelů, odborné veřejnosti a zákazníků z oboru střech nabídne již po osmnácté veletrh STŘECHY PRAHA. Tento nejvýznamnější středoevropský veletrh pro stavbu a renovace střech proběhne 21.–23. 1. 2016 v PVA EXPO PRAHA Letňany společně s veletrhem ŘEMESLO PRAHA, největším českým setkáním řemeslníků, a veletrhem úspor energií SOLAR PRAHA.

Předchozího ročníku veletrhu se zúčastnili nejvýznamnější výrobci a dodavatelé střešních materiálů, dřevěných konstrukcí, izolací, střešních oken, doplňků, okapových systémů, fasádních systémů, nářadí a strojů, včetně firem nabízejících solární systémy. Zájem firem o účast na dalším ročníku je opět větší než v loňském roce, což reflektuje opakovaně naplněné výstaviště žádanou cílovou skupinou návštěvníků se zájmem o střechy, rekonstrukce a úsporné bydlení.

Na co se mohou vystavovatelé i návštěvníci těšit?

Kromě tradičních a oblíbených projektů jako jsou bezplatná poradenská centra pro všechny oblasti výstavby a úspory energií, centrum fasád, přednášky, fóra, prestižní soutěže či praktické ukázky řemesel připravujeme nová témata a s tím související celkové rozšíření veletrhu”, uvádí Jitka Šefránková, ředitelka veletrhu.

Konference, fóra i nový souběžný veletrh

První veletržní den proběhne například mezinárodní konference Izolace 2016 zaměřená na obvodové pláště a stavební fyziku. Nový obsah obohacený o zkušenosti ze zahraničí bude mít Fórum Dřevěné konstrukce střech, které pořádá ČKAIT, odborný partner veletrhu. Nově bude pojato téma využití dřeva nejen ve stavebnictví, ale ve všech oblastech života v rámci projektu Cesty dřeva (pořádá ABF).

Rozšíření veletrhu o další výstavní halu

Veletrh se zvětšuje o další halu, kde bude probíhat soutěžní přehlídka stavebních řemesel a množství praktických ukázek nejen stavebních řemesel. Cílem je zvýšit zájem veřejnosti a budoucích řemeslníků o stavební učební obory a rozšířit základnu kvalifikovaných řemeslníků v ČR.

Největší české setkání řemeslníků a vyhlášení roku 2016 rokem řemesel

V rámci 4. ročníku veletrhu pro řemeslo, vybavení a bezpečnost práce řemeslníků Řemeslo Praha bude návštěvníkům k dispozici atraktivní program. Pokračuje projekt Fandíme řemeslu a navíc významný partner veletrhu, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, intenzivně pokračuje v ofenzivě na podporu drobných živnostníků a vyhlašuje rok 2016 ROKEM ŘEMESEL. Jeho předkolem bude velká podzimní kampaň, zaměřená na řemesla v regionech a proběhne též slavnostní vyhlášení Roku řemesel na 13. ročníku Dne podnikatelů České republiky (listopad 2015). V rámci veletrhu proběhne řada aktivit k roku řemesel, například společný stánek řemeslných cechů, spolků a svazů, poradenství pro začínající podnikatele, přednášky na aktuální témata (kvalita konkrétních řemesel v ČR, trendy v porovnání se zahraničím, jak si vybrat řemeslníka, perspektiva řemesel, změny v legislativě atd.), novinky z oblasti nářadí, ukázky řemesel.

Prestižní soutěže

Patnácté jubileum oslaví prestižní soutěž Zlatá taška o nejlepší exponáty veletrhu. Pokračuje soutěž o nejlepší Střechařský inzerát, k níž nově přibude soutěž Pour Féliciter o nejoriginálnější PF 2016.

Solar Praha

Bohatý program nabídne i souběžný veletrh úspor energií a obnovitelných zdrojů Solar Praha, který se bude věnovat novelám Energetického zákona a zákona o podporovaných zdrojích, zkušenostem z programu Nová zelená úsporám, opatřením na snížení administrativní i finanční zátěže pro malé solární výrobce a rozvoji střešních fotovoltaických elektráren.

Více informací najdete na webových stránkách www.strechy-praha.cz.

Autor: Ing. Jitka Šefránková
Foto: Archiv firmy