Plynové HUP skříně pro rodinné domy, komerční a průmyslové objekty

Skříně pro ukončení přípojek zemního plynu dodávané společností HUTIRA – BRNO, s.r.o. se používají pro umístění hlavního uzávěru plynu (HUP) a plynoměru, případně regulátoru tlaku plynu u středotlakých (STL) přípojek.

Dále je možné skříně osazovat malými regulačními a měřicími sestavami pro bytové, komerční a průmyslové objekty, případně jako malé posilovací regulační stanice (RS) pro nízkotlaké (NTL) rozvody plynu.

Kvalitní a spolehlivé výrobky

Skříně jsou vyrobeny lisováním za současného vytvrzování z materiálu na bázi plastpolyesterového kompozitu, který je vyztužen skelnými vlákny (SMC). Mohou být dodávány samostatně pro uchycení do niky, nebo na stěnu objektu, případně spolu s podstavcem pro vytvoření samostatně stojícího objektu kotveného v zemi.

Pro snadné připojení plynu dodává firma sestavu pro ukončení domovní přípojky, kde je ve skříni S 300 DC umístěna instalace na rámu SET 6 FLEXI regulátorem tlaku FISHER B6 NG. Skříňky S 300DC se používají buď v kombinaci se soklem (podstavcem) nebo samostatně, vezděním do obvodové zdi objektu nebo obezděním v samostatném pilířku či oplocení.

S 300ASEX R/70 + plynoměr

Tab. 1: Rozměry skříní S 300

TypRozměry (v × š × h)
S 300500 × 480 × 225 mm
S 300DC500 × 510 × 225 mm
S 300 ASEX500 × 660 × 220 mm
Sokl S 300600 × 510 × 220 mm

Regulační a měřicí stanice plynu

Pro průmyslové a komerční objekty dodává dále firma HUTIRA kompletní regulační stanice (RS) a regulační zařízení (RZ), dále navrhuje a dodává regulátory tlaku, bezpečnostní rychlouzávěry, pojistné ventily a příslušenství pro rozvod, regulaci a měření plynu. Pokrývá veškeré tlakové hladiny: VTL – STL – NTL regulaci, a to v kombinaci s různými maximálními průtoky zemního plynu.

Příkladem může být dvouřadé, jednostupňové regulační zařízení s regulátory REGAL 3VSX, které se používá jednak jako posilovací stanice nebo blokové regulační zařízení pro nízkotlaké (NTL) sítě, dále pak jako regulační stanice pro kotelny vyšších výkonů, nebo pro potřeby průmyslových aplikací. Regulace je standardně dodávána ve skříni SEF. Lze ji také dodat v prefabrikovaném objektu, nebo jen samostatně na rámu, který se ukotví na základy.

Dvouřadá regulace STL/NTL bez měření

Skříně SEF jsou vyrobeny z termoplastu, s obsahem přísad zamezujících šíření plamene a stárnutí materiálu. Jsou dodávány ve třech velikostech, samostatně nebo s rámem pro uchycení na betonový základ/betonovou desku. Na základě požadavku zajišťuje firma i dodávky plastových skříní SEF i s nestandardními rozměry (s označením SEF X) dle návrhu odběratele/provozovatele.

Tab. 2: Rozměry skříní SEF

TypRozměry (v × š× h)
SEF11305 × 1400 × 405 mm
SEF21440 × 1400 × 405 mm
SEF31530 × 1400 × 405 mm
Sestava pro ukončení domovní přípojky plynu

Za dobu své existence si firma postupně vybudovala významné postavení na trhu v ČR a SR a je spolehlivým partnerem jak pro projektanty (kteří mají k dispozici řadu typových řešení a možnost konzultací s odborníky z firmy), tak pro plynárenské organizace, pro výrobce a dodavatele technologií pro rozvod a spalování plynů a pro provozovatele odběrních míst.

¹) Zpracováno z tiskových podkladů firmy a informací p. Tomáše Stoneho
Autor:
Foto: Archiv firmy