Jilemnické náměstí v zimě (vlevo radnice)

Podkrkonošská Jilemnice si možná koupí hotel, podpořit tím chce turismus

Jilemnice (Semilsko) 21. června (ČTK) - Podkrkonošská Jilemnice si možná koupí hotel Sumó v centru města, příští týden o tom rozhodnou její zastupitelé. Pokud s tím budou souhlasit, za tříhvězdičkový hotel s 55 lůžky zaplatí radnice 24,3 milionu korun. Starosta města David Hlaváč (ODS) dnes ČTK řekl, že tímto krokem chtějí podpořit cestovní ruch a využít ho chtějí i k ubytování sportovců.

"Je to strategický objekt uprostřed města a dřív patřil i městu. A ten provozovatel nám nedělá úplně dobrou reklamu s tím, co tam dneska provozuje a jak to provozuje," řekl starosta.

I když je hotel stále v provozu, z podkladů pro jednání zastupitelstva vyplývá, že s hotelem je spojené exekuční řízení. "Oni (majitelé) mají nějaké problémy, které se nakonec rozhodli řešit právě prodejem. A řekněme, že jsem to podchytil v nějakém čase, kdy jsme se dokázali domluvit s věřiteli a stali se výhradními zájemci o koupi," dodal Hlaváč.

Hotel stojí poblíž sportovního areálu s fotbalovým, atletickým i dětským hřištěm, kurty na volejbal či tenis, venkovní posilovnou, sokolovnou nebo krytým bazénem. Využívat by ho tak podle starosty mohly sportovní oddíly. Od získání hotelu do vlastnictví města si také slibuje, že by turisté mohli v Jilemnici zůstávat více dnů. "Je to tak trošku podpora živnostníků a podnikatelů v turismu, to znamená restaurací i služeb, které si ten hotel bude muset najmout," řekl Hlaváč.

Radnice pětapůltisícového města podle něj zatím žádný jiný hotel nevlastní. Tento byl postavený před asi 37 lety a do budoucna bude podle starosty potřebovat větší investici. "Řekl bych, že se do něj dlouho nesáhlo. Každopádně v tuhle chvíli se spíš budeme soustředit na zajištění provozu v turistické úrovni a uvidíme, jak to půjde. A pak samozřejmě budeme se snažit nějakým způsobem investovat do zateplení, technologií, rozvodů a podobně," dodal starosta.

Autor: ČTK
Foto: Jiří Erben, CC BY-SA 3.0, zdroj: www.wikipedia.org