Podlahové vytápění nástrčným spojovacím systémem John Guest

Firma John Guest Czech s.r.o. se pohybuje na českém trhu téměř 10 let a její výrobky najdete například v systémech pro sanitární techniku a vytápění, v podlahovém vytápění, v systémech pro tlakový vzduch a pneumatiku, v nápojové technice nebo v automobilech.

Veškeré výrobky jsou vyráběny ve Velké Británii mateřskou společností John Guest Ltd., která vznikla začátkem 60. let minulého století. Firma dbá na vysokou kvalitu svých výrobků.

Podlahové vytápění

Firma John Guest Czech s.r.o. v posledních letech a zejména v posledním roce zaregistrovala zvýšený počet realizací podlahového vytápění. Zákazníci z řad stavebních firem či soukromých osob mají o nástrčný spojovací systém John Guest stále větší zájem. Se systémem se velice lehce pracuje, není zapotřebí žádného speciálního nářadí a uspoří čas i náklady. Po krátkém představení výrobků a ukázce postupu práce s nimi může s celým systémem pracovat téměř každý. Zaměstnanci a obchodní zástupci firmy John Guest Czech s.r.o. ochotně každému poradí, pomohou a předvedou systém v praxi. Firma dodává systémy pro suchou i mokrou pokládku a v případě závazné objednávky také zapůjčí odvíječ trubek a tacker.

Hadice a trubky

Aby bylo možné podlahové vytápění dlouhodobě a hospodárně provozovat, je doporučeno použít flexibilní a difusně těsné plastové trubky, které zabraňují vnikání kyslíku do potrubního systému. Tím je zabráněno korozi kovových komponentů zařízení a je zajištěna životnost a neměnná výkonnost. V nabídce má firma John Guest Czech s.r.o. například flexibilní 5vrstvou celoplastovou trubku z PE-RT (vnitřní vrstva zabraňující vnikání kyslíku je vyrobená z plastu EVOH).

Pokládka podlahového vytápění

John Guest Czech s.r.o. nabízí například systémy s nopkovými deskami, příchytkový systém nebo systémy pro renovaci. Nopkové desky (obr. 1) poskytují svými mimořádnými vlastnostmi ideální základ pro instalaci podlahového vytápění. Všechny komponenty systému mohou být rychle a bez námahy zaříznuty na požadovanou délku a tvar. Rozmístění a tvar nopků garantuje bezpečné držení trubky.

Obr. 1: Nopková deska
Obr. 2: Příchytkový systém
Obr. 3: Pokládací deska

Více než 50 % všech zabudovaných podlahových topných systémů je provedeno na bázi příchytkových systémů (obr. 2). Ty umožňují variabilní odstup při pokládce a lze je ideálně přizpůsobit nejrozmanitějším prostorům. Také je možno použít lištu s příchytkami. Systém pro renovaci (obr. 3) s prostorově úspornou konstrukční výškou 25 mm je integrovatelný takřka do každé místnosti. Doplňuje tradiční možnosti pro podlahové vytápění v oblasti sanací, jakož i přístaveb budov, novostaveb a v oblasti montovaných staveb. Tedy ideální varianta pro všechny, kteří chtějí přestoupit od zastaralého topného systému na systém moderní a energeticky úsporný.

Více informací o výrobcích společnosti John Guest získáte na výše uvedených kontaktech nebo při návštěvě stánku firmy na veletrhu FOR ARCH Praha 2014. Stánek číslo 19 najdete v hale 1, sektor D.

Autor: Linda Řepová
Foto: Archiv firmy