Podzemní nádrže na dešťovou vodu na veletrhu FOR ARCH 2019

Přijďte si prohlédnout kvalitní podzemní nádrže pro zachytávání a následné celoroční využívání dešťové vody. Navrhneme řešení přímo pro vás, nakoupíte se slevou, a navíc můžete nádrž i vyhrát. Na nádrže na dešťovou vodu můžete také stále získat dotaci a je to velmi snadné. Jak na to, vám poradíme i letos na veletrhu FOR ARCH 2019.

Společnost Nicoll Česká republika vás zve na svůj stánek 1E16 v hale 1, kde bude i letos k vidění – vedle naší nejprodávanější nádrže Columbus 3 700, která představuje ideální řešení pro využívání dešťové vody na zahradě i v domácnosti – také plochá nádrž Li-Lo. Ta je speciálně konstruována pro využití za ztížených hydrogeologických podmínek – například při vysoké hladině spodní vody nebo skalnatém podloží. Vedle nádrží si budete moci prohlédnout i potřebné příslušenství a naši technici vám s celou konkrétní sestavou rádi poradí a přímo na stánku spočítají potřebnou velikost nádrže. V případě, že byste chtěli na vybrané řešení využít dotačního programu Dešťovka, poradíme vám také, jak na to. Na videu si budete moci prohlédnout montáž nádrže a dozvíte se, jak je správně udržovat.

Na veletrhu můžete nádrž i příslušenství nakoupit s veletržní slevou 10 % nebo od nás po registraci dostanete 5% slevový voucher na nádrž, platný až do 31. 3. 2020. Současně budou všechny objednávky nádrží uskutečněné na veletrhu zařazeny do slosování o příspěvek na nádrž v hodnotě 35 000,- Kč s DPH. Je tak možné, že nádrž nakonec budete mít zdarma nebo jen s doplatkem.

Podzemní samonosné nádrže Garantia

Instalují se do země se zásypem minimálně 500 mm, a voda tak téměř nepodléhá zkáze vlivem vysokých teplot a světla. Plastové nádrže mají velkou výhodu z hlediska manipulace a rychlosti montáže. Nádrže Garantia mají velmi masivní monolitickou konstrukci. Jsou samonosné a není potřeba je obetonovávat. Oproti svařovaným nádržím přináší značnou úsporu za armování, bednění a vlastní beton. Na nádrže Garantia je poskytována záruka 15 let, ale jejich životnost je prakticky neomezená.

Základními prvky sestavy pro využití dešťové vody v domácnosti jsou akumulační nádrž a domácí vodárna, která zabezpečuje distribuci srážkové vody a dopouštění pitné vody v období bez deště. Do nádrže je pomocí svodů zaústěna srážková voda dopadající na odvodňované plochy (střecha, chodníky apod.). Z těchto ploch může docházet k splavování nečistot, například listí či písku. Před nádrž se proto předsazuje šachta s čistitelným filtračním košem. Domácí vodárna by měla být instalována do temperovaných prostor, aby voda v její 15litrové nádržce nezamrzla. V nádrži mohou být instalovány další prvky podporující čistotu vody, jako jsou tvarovka pro uklidnění nátoku a plovoucí sání. Každá nádrž by měla mít také bezpečnostní přeliv, který může být realizován do vsakovacího objektu či kanalizace.

Autor: Barbora Blanková
Foto: Archiv firmy