Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Pokrývačské mistrovství Bramac již zná vítěze

Již počtrnácté zasedla letos odborná porota, aby v rámci prestižní soutěže Pokrývačské mistrovství 2007 vybrala nejkrásnější střechy s krytinou Bramac. Slavnostní vyhlášení vítězných střech s krytinou Bramac proběhlo 22. listopadu 2007, tentokrát v brněnském Bobycentru. O vítězích více v článku.

Do Bobycentra se sjelo okolo 500 hostů a pro ně vedení společnosti Bramac1 připravilo nejen vyhlášení mistrovství, ale zároveň i velmi zajímavý program.

Tradiční klání vyhlásila společnost Bramac střešní systémy opět ve spolupráci s Cechem klempířů, pokrývačů a tesařů. Do oblíbené soutěže letos realizační firmy přihlásily celkem 334 objektů.

Nejvíce zastoupeny byly rodinné domy

V kategorii novostaveb rodinných domů, kde je každoročně konkurence největší, získal zaslouženě první místo rodinný dům v Dolním Rychnově. Jeho střechu realizovala firma Poklemp z Habartova s využitím Bramac červenohnědé Alpské tašky Classic. Nejlepší objekty v pěti základních a dvou speciálních kategoriích vybrala odborná porota, které předsedal, stejně jako v loňském roce, cechmistr Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů pan Zdeněk Švarc. Vítězové všech kategorií získali prestižní ocenění, hodnotné ceny a navíc příležitost zúčastnit se Mezinárodního pokrývačského mistrovství 2008.

Stejně jako v předchozích ročnících bylo velice náročné vybrat jednoznačné vítěze, protože odborná kvalita realizovaných střech přihlášených objektů byla opět velice vysoká,” řekla Ing. Radvana Rudolfová, ředitelka marketingu společnosti Bramac střešní systémy. „V letošním roce jsme zaznamenali nárůst přihlášených novostaveb rodinných domků, což hodnotíme velice pozitivně. Rodinným vilkám totiž Bramac velmi sluší, stejně jako širokému spektru dalších objektů, od historických domů až po moderní novostavby veřejných budov.

Každá realizační firma může do soutěže poslat libovolný počet objektů a soutěžit i ve více kategoriích. Lze však přihlásit jen projekt s krytinou Bramac, se kterým v Pokrývačském mistrovství ještě nesoutěžila. Ke každé realizaci je třeba vyplnit tzv. Objektovou kartu a zaslat dvě fotografie o rozměrech 13 × 18 cm. Přihlášený objekt musí splňovat několik základních kriterií, a to zejména použití krytiny a originálního příslušenství Bramac.

Střešní krytina musí být pochopitelně odborně a kvalitně položena, hřeben a nároží realizováno nasucho a fasáda stavby musí být dokončena. Samozřejmostí je přitom pěkný a architektonicky vyvážený vzhled celé stavby.

Vyhlášení vítězů Pokrývačského mistrovství 2007. Zleva Ing. Radvana Rudolfová, ředitelka marketingu, ředitel rakouské firmy Bramac Dachsysteme International, GmbH Ingo Wedam a jednatel společnosti pro ČR Ing. Vladimír Nováček.

Pět základních kategorií, dvě zvláštní ceny

Objekty realizační firmy přihlašovaly do pěti základních kategorií podle toho, o jaký typ budovy se jedná – zda jde o novostavbu nebo rekonstrukci střechy, o historický objekt, rodinný dům nebo veřejnou budovu. Zvláštní ceny za zajímavý detail střešního pláště, řešený pomocí systémových prvků Bramac, letos opět udělil Cech klempířů, pokrývačů a tesařů. Pro zařazení do této kategorie stačilo zaslat fotografii detailu v takovém rozlišení, aby jej mohla odborná porota objektivně posoudit.

Ocenění za objekt pokrytý střešní taškou Tegalit

Za pět nejkrásnějších střech pokrytých novinkou loňského roku, střešní taškou Tegalit, získaly realizační firmy speciální cenu firmy Bramac střešní systémy. Protože byla na jaře představena nová barevná varianta tašky Tegalit, mohli investoři tentokrát vybírat z celkem čtyř odstínů – břidlicově černé, šedé, cihlově červené a nově červenohnědé. Objekty s Tegalitem byly hodnoceny také v základní kategorii, do které byly zaslány.

Střešní krytina Tegalit je optimálním do plňkem moderní architektury, její rovný tvar a klasické zbarvení harmonicky ladí se vzhledem staveb a zvýrazňuje konstrukční prvky ze skla a dřeva. Tento typ tašky v loňském roce vzbudil velký zájem investorů – za prvních 9 měsíců, kdy byl Tegalit nabízen, se prodalo téměř 1,5 milionu tašek (150 000 m2).

Hladký povrch tašky Tegalit je opatřen třívrstvou povrchovou úpravou Protector, která snižuje rizika vyplývající z negativních vlivů životního prostředí, růstu řas a lišejníků a působení povětrnostních vlivů. Díky Protectoru vydrží pěkný vzhled střechy opravdu dlouho. Tegalit se hodí na novostavby i rekonstrukce střech se sklonem od 25° (s doplňkovými opatřeními už od 15°).

Vítězové Pokrývačského mistrovství 2007

I. kategorie – Rodinné domy – novostavby

1. místo Poklemp, Habartov
Rodinný dům, Dolní Rychnov, Alpská taška Classic červenohnědá

2. místo Profisol, Plzeň
Rodinný dům, Plzeň, Alpská taška Classic červenohnědá

3. místo Pokrývačství Bušta, Křemže
Rodinný dům, Římov, Bobrovka tmavohnědá

II. kategorie – Veřejné budovy – novostavby

1. místo Petr Chládek, Strakonice
Penzion, Nové Hutě, Moravská taška plus červenohnědá

2. místo Bláha Stavby CZ, Zvěřínek
Stavebniny, Nymburk, Římská taška památkově červená

3. místo KUČA STŘECHY, Prostějov
Bytové domy, Prostějov, Bramac MAX břidlicově černá

Vítězové II. kategorie – Veřejné budovy – novostavby

I. kategorie – Rodinné domy – rekonstrukce

1. místo MATT – GH, Chrastava
Rodinný dům, Liberec, Bobrovka cihlově červená

2. místo MATT – GH, Chrastava
Rodinný dům, Liberec, Tegalit břidlicově černá

3. místo Střechy VRŤATA&ŽÁČIK, Průhonice
Rodinný dům, Praha 5, Moravská taška plus červenohnědá

Vítězové I. kategorie – Rodinné domy – rekonstrukce

II. kategorie – Veřejné budovy – rekonstrukce

1. místo Jiří Havlíček, Doubravník
Ubytovna, Vír, Bobrovka cihlově červená

2. místo Alois Přikryl, Dolany
Dům s pečovatelskou službou, Dolany, Alpská taška Classic břidlicově černá

3. místo STAKL – Střechy na klíč, Vrbová Lhota
Hotel, Zadov, Bramac MAX břidlicově černá

Takto vypadaly diplomy, které byly uděleny vítězům II. kategorie – Veřejné budovy – rekonstrukce

III. kategorie – Historické objekty

1. místo Jiří Koutný, Úterý
Administrativní budova, Bezdružice, Alpská taška Classic červenohnědá

2. místo Josef Hajíček, Veselí nad Lužnicí
Penzion, Veselí nad Lužnicí, Alpská taška Classic tmavohnědá

3. místo STEVISPOL, Svatava
Rodinný dům, Královské Poříčí, Moravská taška plus cihlově červená

Vítězové III. kategorie – Historické objekty

Zvláštní kategorie Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů za řešení detailu

1. místo Pokrývačství Bušta, Křemže
Rodinný dům, Římov, Bobrovka tmavohnědá

2. místo Stanislav Holoubek, Jezdovice
Sklepení, Salavice, Bobrovka památkově červená

3. místo MATT – GH, Chrastava
Rodinný dům, Liberec, Bobrovka cihlově červená

Přítomným zpříjemnila večer například kapela Žlutý pes

Zvláštní ocenění firmy Bramac za objekt pokrytý střešní taškou Tegalit

  • KUČA Střechy, Prostějov
  • Rodinný dům, Mostkovice, Tegalit břidlicově černá
  • TESLET, Kněževes
  • Rodinný dům, Chomutov, Tegalit břidlicově černá
  • TESMEN, Červený Kostelec
  • Rodinný dům, Jaroměř, Tegalit břidlicově černá
  • MATT – GH, Chrastava
  • Rodinný dům, Liberec, Tegalit břidlicově černá
  • Martin Lasch, Volary
  • Smuteční síň, Volary, Tegalit břidlicově černá

1 Bramac střešní systémy spol. s r.o. je vedoucí firmou na českém trhu v oblasti výroby a prodeje betonových střešních systémů. Na českém trhu úspěšně působí od roku 1991. Na území České republiky v současné době vyrábí ve třech závodech a zaměstnává celkem 259 osob. V duchu své firemní filosofie se zaměřuje na vysoký standard služeb a kvalitu všech svých produktů. V roce 1997 byl Bramac střešní systémy spol. s r.o. oceněn certifikátem podle mezinárodního standardu kvality ISO 9002, a to jako první výrobce střešních krytin v ČR. Bramac střešní systémy spol. s r.o. je dceřinou společností rakouské firmy Bramac Dachsysteme International, GmbH, společně vlastněnou společností Lafarge Roofing (50%) a Wienerberger AG (50%).
Autor: Renata Fejtková
Foto: Archiv firmy