POL-SKONE – komplexní řešení otvorových výplní

Švédsko-polská firma POL-SKONE dodává stavebním firmám i koncovým zákazníkům otvorové výplně od dveří a oken přes zárubně po doplňky. Skladba jejího sortimentu, který zahrnuje všechny druhy i kvalitativní třídy otvorových výplní, prozrazuje důraz na eleganci a funkčnost, ale i možnost kompletně vybavit prostor právě sjednocenou řadou výrobků POL-SKONE.

Firma POL-SKONE se pohybuje v oboru stavebního truhlářství od roku 1990, etablovaná je rovněž na českém trhu, kde spolupracuje s prodejními i stavebními firmami, developery i koncovými zákazníky a zajišťuje jim i díky dceřiné prodejní společnosti POL-SKONE CZ s. r. o rychlou distribuci a kvalitní servis. Nadto lze v centrále v Hradci Králové navštívit rozsáhlý showroom a prohlédnout si obsáhlý, samozřejmě plně certifikovaný sortiment, který v současné době čítá na 100 modelů interiérových, vchodových i technických dveří a zárubní a dále obsahuje speciální příslušenství, dřevěná okna a okenice.

Interiérové dveře

Jádro sortimentu stojí na interiérových dveřích, královské disciplíně otvorových výplní. Konstrukcí nabízených dveří je dřevěný borovicový rám, jehož výplň je buď voština, dřevotříska (plná, vrtaná) nebo masiv. Na výběr je z mnoha povrchových úprav.

Mezi nejprodávanější patří dveře laminované, které imitují povrch dřeva, řadí se dále do tří tříd:

  • Lamistone – dveře chráněné proti otěru a působení chemických látek (vhodné pro intenzivně používané dveře ve veřejných budovách),
  • Silkstone – laminát s 3D efektem, který věrně imituje dýhu často nazýváme jako umělá dýha, povrch chráněn proti mechanickému namáhání (vhodné pro byty, hotely, penziony) můžeme nabídnout i variantu 0,5 CPL.

Foliované dveře jsou pro odolnost vůči mechanickému namáhání vhodné pro projektové zakázky. Dýhované dveře se pyšní upravením přírodním materiálem – dýhou, jež typicky voní a vypadá. Firma POL-SKONE nabízí dlouhou řadu těchto dveří, jako jediná standardně dodává i mořené, probarvené dýhy LIMBA a DUB a luxusní provedení dub olejovaný (vhodné např. pro dřevostavby). Dveře stříkané barvami vzorkovníku RAL nebo NCS v provedení polomat rozjasní budovy škol, nemocnic apod. – a jsou proto velmi populární navzdory menší odolnosti.

Firma dodává i voděodolné, rentgenové a protipožární dveře či dveře speciální – celoskleněné, ocelové, posuvné a skládací. Firma nabízí samozřejmě kvalitní dveřní zárubně.

Vchodové dveře

Požadavky na vchodové dveře se vážou v prvé řadě k bezpečnosti, ačkoli jsou zároveň velmi reprezentativním prvkem domu. V nabídce POL-SKONE jsou jak vstupní dveře klasické, tak moderní v poctivé paletě verzí, výplní a barev – na požadavek bezpečnosti a větší odolnosti není zapomenuto u žádných z nich.

Okna

POL-SKONE dodává kvalitní dřevěná okna s nadčasovým, příjemně teplým vzhledem a dobrými vlastnostmi – nekřiví se, odolávají náročným podmínkám a zaručují ticho. Okna vyrobená z vrstveného borovicového, dubového dřeva nebo meranti jsou nabízena v široké nabídce výplní, zasklení i barev – kromě výběru ze základní nabídky lze objednat barevné provedení z nabídky RAL. Sortiment se skládá z pasivních oken, špaletových oken, elegantních dřevohliníkových oken kombinujících výhody obou materiálů, skandinávských oken otevírajících se netradičně, ale prakticky ven, posuvných oken i poslední dobou populárních eurooken.

Doplňky

Sortiment firmy POL-SKONE činí kompletním doplňky zajišťované k otvorovým výplním. Ke dveřím lze dodat kliky, kování, zarážky, kukátka, piktogramy apod. K oknům kliky, ozdobné prvky na klapačku, okapnice, magnetická čidla a horní otvírače k oknům atd.

Doplňky jsou dodávány ve spolupráci s významnými evropskými firmami M&T, ACTservis, Axa, ASSA ABLOY a FAB a ECLISSE.

Komplexní řešení včetně služeb

Firma POL-SKONE nabízí i kompletní služby. V rámci předprodejních služeb nabízí komplexní poradenství včetně zaměření a vybrání vhodného celkového řešení otvorových výplní. Díky třem plně automatizovaným výrobním podnikům v Lublinu, Niemce a Biłgoraj a centrále v Hradci Králové pro český, slovenský a polský trh dodává firma objednávky v krátkých dodacích lhůtách. V případě potřeby zařídí firma i montáž zboží dodaného až do domu. Záruční a pozáruční servis je samozřejmostí. Navíc otevíráme 4 fabriku na výrobu ocelových zárubní a moderní lakovnu. Nový závod bude patřit v Evropě k nejmodernějším závodem díky vybavení, technologii a bezpečnostním prvkům

Vzorková prodejna:
Foerstrova 1688/8, 500 02 Hradec Králové, otevírací doba: Po–Pá: 8.00–17.00

Sklad a administrativa: Náchodská 607 (areál firmy Sport auto), 503 01 Hradec Králové, otevírací doba: Po–Pá: 8.00–17.00

Autor: Šárka Melicharová
Foto: Archiv firmy