POROTHERM 8 P+D pro snadné řešení příčky

Žádný dům či byt si nelze představit bez místností. Tedy ani bez příček. Jejich tloušťka je přitom velmi důležitá. A to nejen tam, kde zuří boj o každý centimetr čtvereční obytného prostoru. Nová cihla Porotherm 8 P+D z produkce společnosti Wienerberger proto potěší každého, kdo chce získat trošku místa navíc.

Cihla Porotherm 8 P+D je určena pro zdivo vnitřních příček tloušťky 80 mm, případně pro vnější omítanou část obvodového vrstveného zdiva v kombinaci s tepelným izolantem a vnitřní nosnou částí. Lze ji též použít jako přizdívku tepelné izolace v místě železobetonových ztužujících věnců. Příčkovka o rozměrech 497 x 80 x 238 mm zaujme mnoha výhodami. Její velkou předností je především malá pracnost. Na m2 zdiva je potřeba pouze 8 kusů této cihly; příčka přitom nabízí dobrou stabilitu, zvukově izolační vlastnosti (vážená neprůzvučnost 39 dB – zdivo včetně omítek) a vzhledem ke své malé tloušťce vynikající požární odolnost (60 minut!).

Cihla Porotherm 8 P+D patří do řady oblíbených velkoformátových cihel. Její rozměry v kombinaci se spojením pero a drážka ve svislých spárách umožňují ve srovnání s maloformátovými cihlami velikosti CDm velmi rychlé a přesné zdění s minimální spotřebou malty. Svojí velikostí zároveň odpovídá modulovému systému, díky čemuž umožňuje snadné navrhování a výstavbu v kompletním systému Porotherm.

Pro svoje vlastnosti tvoří stěny z těchto příčkovek ideální podklad pod omítku. Zároveň jsou velmi dobře propustné pro vodní páry, takže nedochází k hromadění vlhkosti uvnitř místností. Cena cihel Porotherm 8 P+D v metru čtverečním zdiva vyjde na 224 Kč, v metru krychlovém je cena srovnatelná s cihlou Porotherm 11,5 P+D.

Autor: Mgr. Lidmila Kábrtová
Foto: Archiv firmy Wienerberger cihlářský průmysl, a.s.