Postavte si zdravý dům!

„Zelená úsporám“ – to je hlavní téma letošní výstavy Stavitel, která proběhne na výstavišti v Lysé nad Labem od 18. do 20. února 2016. Dotační program byl spuštěn v roce 2015 a je určen vlastníkům rodinných a bytových domů. Kromě fyzických osob se do něj mohou zapojit také společenství vlastníků bytových jednotek, bytová družstva, města a obce.

Předchozí ročníky národní výstavy stavebních materiálů a technologií prokázaly, že veletržní akce tohoto zaměření mají své opodstatnění i budoucnost.

Téma úprav, rekonstrukce a revitalizace domů a bytů bude zahrnovat rekonstrukce všech typů střech, půdní vestavby i nadstavby, zateplení fasád, zateplení podlah, stropů a stěn, renovace vnitřních rozvodů elektřiny, vody a plynu. Specialisté poradí, jak objekt správně zaizolovat a zbavit vlhkosti a jak dosáhnout energeticky úsporného provozu.

Na výstavě najdou cenné informace všichni, kdo se chystají rekonstruovat, stavět nebo upravovat rodinný dům či byt nebo hledají úsporný a účinný způsob údržby. Mohou využít konzultace se stavebními odborníky a seznámí se s vhodnými materiály. Nabídka stavebních technologií zahrne i úsporné dřevostavby. Výstava Stavitel poskytne tipy pro vnitřní vybavení i rady domácím kutilům a chalupářům pro drobnější vnitřní i venkovní renovace a přestavby.

Návštěvníci se seznámí také s možnostmi rekonstrukce a výměny oken či interiérových a vstupních dveří či vrat a s náměty pro drobnou zahradní architekturu a stavbu plotů.

Nová zelená úsporám

Nová zelená úsporám je velký dotační program, z něhož mohou majitelé rodinných domů a dalších nemovitostí získat finanční příspěvek na opatření vedoucí k úspoře energií. V rámci programu Nová zelená úsporám bude podle odhadů Ministerstva životního prostředí ČR žadatelům o dotaci rozděleno celkem 28 miliard korun získaných z prodeje emisních povolenek. Dotační program Zelená úsporám je od 22. 10. znovu spuštěn. Program je plánován až do roku 2021. Dotace mohou získat jak vlastníci rodinných domů, tak i bytových domů.

Autor: Renata Krausová
Foto: Archiv firmy